Mrtvý muž (1995)

Proč za pět ? Možná proto, že i já se cítím tak, že "tento svět již není pro mne". Co na mne zapůsobilo? - Pomalu se vlekoucí děj, kdy prázdný život je průběžně naplňován pomateným indiánem, bandou gangsterů a korunován skvělým závěrem a především pochopením indiánské populace. Domluvil jsem h o w g .

Poslední samuraj (2003)

Doba a život postupuje mílovými kroky kupředu - vše se mění. Staré tradice, ať byly sebelepší, začínají lidé zapomínat, aby byly časem opět objeveny. Zapomínat by se však nemělo na takové hodnoty, které tvoří podstatu lidského života, tj. ČEST, SPRAVEDLNOST, POCTIVOST,LÁSKA, PŘÁTELSTVÍ a MÍR. Všechny tyto hodnoty lze shrnout do jedné věty - "miluji svoji rodinu a vlast" - bohužel mám stále častěji dojem, že na toto náš národ již dlouhá léta zapomíná, a doufám, že snad nezapomene. I toto nám chtěl tento film naznačit.

Vikingové (1999)

Příjemný film, který nepostrádá dobrý příběh, napětí, akci a nelze mu vytknout ani nepravděpodobnost. Jedna z rolí, kde se mi líbí i Banderas. Film, který ukazuje, že naši předci nebyli žádné "bačkory", ale pořádní chlapi.

Sexmise (1983)

Který z chlapů by alespoň jednou nezatoužil dostat se do země žen s možností neomezeného výběru mezi nima,že? Ale pozor realita může být velmi odlišná ... Pokud chci přijít na veselejší myšlenky sáhnu po tomto filmu a vychutnávám si některé jeho pasaže a nezřízeně se chechtám - proto se přece točí komedie, né?

Californication (2007) (seriál)

A-ha, tak už vím proč si tak málo užiju se ženskýma. Všechno za mě "odšuká" Hank Moody ... . Jinak velice neortodoxní seriál, kde se vše točí jen a pouze okolo sexu. Zpočátku jsem se božsky bavil, ale teď už si pomalu říkám, že by se mohlo začít něco dít. Na tomto dílku hodnotím velice kladně výborné dialogy, skvěle hrajícího D.Duchovnyho, kterému jeho roli strašně závidím, a nepřeberné množství krásných a oduševnělých žen. Jednu hvězdičku u mne seriál ztrácí za děj. H o w g .

Nevěsta pro Zandyho (1974)

Po druhém shlédnutí tohoto filmu musím říci, že ve mě vzbudil pocit, jako by režisér chtěl říci "ejhle lidé, zde vidíte Zkrocení zlého muže". Drsný rančer v podání charismatického G.Hackmana je postupně přetvořen v milujícího a hrdého otce - a o tom je přece celý život, né?

Wimbledon (2004)

Když mám špatnou náladu, tak si pouštím konkrétní filmy. Toto je jeden z nich - film, který mne uklidní, z kterého na mne dýchne poezie milostného příběhu, a který je ještě navíc zasazen do mého oblíbeného tenisového prostředí. Velice dobře zahraný a věrohodně podaný příběh, který člověka sice neuzemní, ale mne alespoň z duše potěší. Ještě poznámka na závěr - Kirsten Dunst je zde mimořádně roztomilá.

Jako štvaná zvěř (1975)

Tento film ve mne poprvé vyvolal pocit z absolutní bezmoci - dívka stojící uprostřed rákosí v močálu, okolo ní několik svátečních střelců a její ústa jsou schopna vydávat pouze táhlý sten, stejně jako bezmocné zvířátko. Tohle opravdu je hrůza. Konec filmu - tak z toho si vzali příklad naši politici a mocipáni - po provedeném svinstvu se vzájemně podrží a vše zahrají z pozice své moci do autu, zametou pod koberec.

Musím si dojet pro kocoura (1987)

Ó, jak nevypočitatelné jsou cesty osudu. Dlouhá léta si užívám života sám, jen jednou do roka se pořádně "rozšoupnu" s lehkou děvou, kterou si zaplatím na celý týden, a najednou ... . Tak přesně tohle si musel říkat Mario Adorf v tomto filmu, když si z vykřičeného domu přivedl Barbaru de Rossi a zjistil, že mu není úplně lhostejná, a že je navíc velmi sympatická i jeho přátelům. Největší dar v životě, který může člověk dostat, jsou opravdový přátelé a pravá láska. Láska si prostě nedá poroučet, a objeví se v okamžiku když ji vůbec nečekáš - a snad právě proto je tak jedinečná a nádherná. Potom je vítaná i pomoc nevděčného kocoura.

Pramen panny (1960)

Oko za oko, zub za zub, smrt za smrt ... Nejsem totálním zastáncem takové filozofie, ale v některých případech lze v tomto vidět jedinou spravedlnost. Skvělý výkon Maxe von Sydow, který nenechal trest na bohu, ale vzal ho do svých rukou. Závěrečná symbolická scéna z vytrysknutím nového pramene je jako světélko v tomto kvalitním filmu .