• Krátkometrážní

Temné stíny (2012)

Kombinace Burton & Depp je už osvědčená, a člověk by si řekl, že se jim to nemůže pokazit. Dark Dadows ale dokazují, že i zkušená dvojka, občas zadrhne. Z kina jsem odcházel zklamaný. Chápu, že si Burton chtěl zkusit něco jiného, ale toto se nepovedlo. Slabší trojka.

Hanna (2011)

Parádní akční podívaná. Opravdu skvěle to začalo, a v průběhu celého filmu, si děj udržoval stejnou akčnost. Parádní film. Soundtrack skvělý. Škoda, že nevím co se stalo se zajatou rodinou (přežili?) a důvod paní hlavní agentky proč stála tolik o to aby Hanna zemřela. 4*

Avengers (2012)

Pokud jste neviděli samostatné filmy hrdinů - Thor, Captain Americka Iron Man etc.. radši to napravte předtím než se na samostatné Avangers podíváte. Jediné co nemusíte znát podrobněji je Hulk. Film se nezabývá minulostí. Naopak rovnou se jde do akce. (upraveno na 5*).

Králova láska (2011)

Komentář obsahuje spolery: Vůbec tomu není co vytknout. Děj je skvěle prostříhaný. Herci jsou všichni dost příjemní. Nechápal jsem tu poslední scénu v parku, jak jí novodobá W předala ty rukavice (když to byla jen její představa). Ale ani to použití té modernější hudby v té "staré" době mi nevadilo. Skvěle se to tam hodilo. Film má jen jednu velkou chybu - Madonnu. Kdyby to nerežírovala Madonna, vsadím se, že ten film je v kinech v TOP10 návštěvnosti. Miluji tu scénu staré W jak tančí umírajícímu E. Soundtrack je perfektní i s třešničkou na dortu - s Madonniným "Masterpiece".

Strašpytlík (2005)

Vtipné to nebylo. Je to spíš jen hodina a půl kreslené blbosti. Ale je to nenáročné, člověk se u toho netrápí takže za to velké plus. Ovšem studio Walt Disney umí udělat mnohem lepší filmy. Slabší 3*.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Opravdu povedené zpracování Harryho. K dokonalosti - aneb k páté hvězdičce - mi trochu chybělo. Ale po Vězni z Azkabanu se jedná o mé druhé nejoblíbenější filmové zpracování. Velké + za rozdělení posledního dílu knihy na dvě části.

Proroctví (2009)

Na mě to nezapůsobilo. Ani Cage v hlavní roli nezměnil můj názor. Ten film jsem viděl dvakrát. Jednou v původním znění a podruhé s českým dabingem - z nějakého důvodu jsem si myslel, že když se na to podívám znovu, změním názor. Znovu bych ten film nedal. Chtěl jsem dát jen jednu hvězdičku, ale jsou tam i světlejší momenty takže s přimhouřenými oči slabe 2*

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Na Buffy jsem ujížděl snad asi jako každý teenager. I teď po X letech po skončení seriálu musím přiznat, že se mi to stále líbí jako tehdy. Dokonalý seriál a dokonalá Sarah M. Gellar.

Jonesovi (2009)

Mám rád takovéto nenáročné filmy kde člověk nepracuje a neřeší velké problémy. Demi Moore ani jako herečku moc neznám. Její filmy a hlavně tvorbu nesleduji. V tomto filmu si mě získala. Asi bych měl přehodnotit svůj názor na ní.Nebýt tak blbého konce uvažoval bych na 5*.