South Park: Peklo na Zemi (1999)

Neviem síce presne čo, ale tu už to škrípe. Párkrát som sa dokonca pristihol, že sa trocha nudím. Zrejme to bude v stopáži, tie 20 minútové epizódy mi prídu údernejšie.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Slabý diel som snáď ani nevidel. Prvotriedna zábava. Nič viac netreba dodávať.

District 9 (2009)

Dokumentárnych kecov bolo na mňa predsa len priveľa, ale inak ide o efektnú zábavu za "pár šupiek." Špinavá, krvavá, béčková sci-fi, ktorá si čo to berie z komédie, drámy a romantiky, útočí na rasizmus a všetko to mieša do fungujúceho celku. Bravo Neill.

Max Payne (2008)

Počítačová hra Max Payne (pokračovanie mi doteraz uniká) bola vo svojom čase jedinečným úkazom. Príbeh o policajtovi, idúceho si nekompromisne za svojou pomstou za vraždu manželky a dieťaťa, strhol nejedného jedinca, ktorý mal tú česť sa s ním pri monitore stretnúť. Iste, dejová linka bola až príliš priamočiara, lenže kto by chcel od hry v ktorej devízou je brodiť sa potokmi krvi nepriateľov (chvíľu trvá, než sa zbrane dostanú poriadne k slovu) nejaké odbočky v rozprávaní, všakže. Jadro pudla totižto tkvie v niečom inom. V prvom rade je to spracovanie. Tým pádom ani odkrývanie príbehu o droge nazývanej Valkýra nevyzerá nakoniec tak tuctovo. V druhom ale nemenej podstatnom prípade je to bullet time. Kto videl Matrix vie o čom hovorím. Vidieť všetku tú akciu, lietajúce projektily a samotné postavy - najlepšie prevŕtané guľkami za sprievodu červených gejzírov - v spomalených záberoch je slasť pre oko. Znalci predlohy sa nemohli na ohlásený film netešiť. Rovnako ako ja. A ako teda dopadol? Žiadny zázrak sa nekoná. Chabá detektívka s nádherným vizuálom, lokáciami vystrihnutými priamo z originálu a zasneženou atmosférou veľkomesta. Wahlberg mi do role Maxa moc nesadol, hlavný killer sekajúc ľudí na kusy čímsi podobným mačete nevzbudzuje rešpekt, hlavne však zamrzí nevyužitý potenciál hlavnej ženskej úlohy v podaní okúzľujúcej Mily Kunis. Ostatné známe tváre sa taktiež moc nepredviedli. Postavy sa miestami chovajú hlúpo; napr. v scéne v ktorej Payne ustupuje temnou uličkou a mieri zbraňou neustále pred seba pokiaľ nedôjde k rohu budovy, kde ho akože "prekvapí" Mona Sax (drsňák Max, 50x do zajtra napíšeš: Mám si ja kokot kryť aj chrbát!). Najväčším mínusom je ale absencia prestreliek. Tie dve tri pôsobia veľmi vlažne. Tu sa mali rátať mŕtvoly po stovkách. Takže. Najvernejším spracovaním pc hry na plátno u mňa aj naďalej ostáva neprekonateľný Silent Hill.

Tajemný let (2005)

Sľubný rozjazd, kde nie je núdza o napätie, pokým sa scenár nedopracuje k "veľkému zvratu." S ním príde už len nudné akčné zakončenie.

Lov na Gluma (2009)

Snímok si zo sebou nesie zápory amatérskeho filmu, ale nič to nemení na fakte, že ide o pozoruhodný počin, ktorý by si fanúšikovia Stredozeme nemali nechať ujsť.

Moje superbejvalka (2006)

Druhý film, ktorý som vďaka Ume dokázal dopozerať.

Záchranáři (2006)

Šablónovitý dej so zaujímavým prostredím a hromadou klišé, ktorému by prospela kratšia stopáž. Hlavne v závere som mal chuť tvorcov nakopať do prdele za niektoré Costnerove, násilne ukončené, príbehové línie.

Partička (2009) (pořad)

Nedá sa dať najvyššie hodnotenie, pretože veľmi záleží na tom kto tvorí partičku. Mne sa osvedčili Polnišová, Latinák, Miezga a Pomajbo a v tomto zložení je to takmer na sto percent. Ale len takmer, lebo nech sú borci aký chcú, občas im Dangl (už by mohol odsledovať, čo im sedí a v čom sa len nešikovne motkajú) vyberie blbú tému a nechytia sa. Avšak z mojej strany prevláda poväčšine spokojnosť a výborne sa bavím. UPDATE: Keď je na pódiu Ďuro Kemka, solídna zábava sa mení na dokonalú šou. Neviem či je ten človek geniálny magor alebo zmagorený génius, ale deväťkrát z desiatich tipov ma vždy dostane tým, čo mu vylezie z úst.