Temný obraz (2006)

Po prvej tretine filmu som si ani ja nebol istý či nemám telo napumpované nejakým halucinogénom.

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Rozprávka, v ktorej sa stretlo zopár známych mien a jeden a pol draka. Väčšinu stopáže som sa bohapusto nudil, vtipné momenty vyzneli skôr trápne a robustný M.C.Duncan pôsobil ako päsť na oko. Aspoňže to celé ako-tak zachránili Purefoy a celkom vydarený záverečný battle.

Voják (2006)

15 - 20 rokov naspäť a fungovalo by to. Dnes v dobe ultrafuckingnaspeedovaných sekáčov s charizmou ako od Mattela - zdravím Kena - sa stratí ako hovno v tráve. Ešteže ten záver je ako-tak obstojný. Morgan: "Vravel si, že tu nie sú krokodíly!" Bennett: "To sú aligátory."

Král Artuš (2004)

Po celý čas som mal pocit, že pozerám lacný televízny film. Zaujímavý nápad ako podať Artušovskú legendu inak, zabíja režisér a scenárista jedným šmahom meča. Herci sú nevýrazní, za zmienku stojí iba Saský kráľ Cerdic stvárnený Stellanom Skarsgårdom. Triky a kulisy nestoja za veľa a Zimmer sa s hudbou tiež moc nevytiahol. Našiel som však jednu zapamätania hodnú scénu. Ide o stret Sasov a Artušových rytierov na zamrznutom jazere. 3/10

Helena Trojská (2003) (TV film)

Nech to bolo s Helenou a ostatnými akokoľvek, také fádne to iste nemohlo byť. Bavilo vlastne niekoho točiť tento film? Žalostné výkony všetkých, opakujem všetkých, zúčastnených a to aj napriek tv formátu. Najväčšie utrpenie prichádzalo s dialógmi. Takmer som zvracal počas scény, kde sa schyľuje k súboju Hectora s Achillom. Tie reči sú hardcore a smelo môžu konkurovať hocijakej telenovele. Dominujú im Priamove cukríkové kecy o šťastnom živote a sladkých dňoch, a to všetko pred samotnými nepriateľmi. Byť jeho syn tak sa pred Grékmi rovno zakolem. Občas sa objaví zaujímavý uhol kamery a... tým pozitíva končia. Priehršť logických chýb ako napr. nenapnuté laná pri ťahaní Trójskeho koňa alebo otrasné kostýmy, zrejme ušité zo záclon, tiež napomáhajú zadupať Helenu do zeme. Odpadu sa tento grc vyhol iba vďaka scéne s presunom tátoša mestskou hradbou a záverečnou vraždou Agamemnona. 1/10

Profesionálové (2008) (seriál)

Príchod Miša Hudáka sa dá prirovnať k nočnému vetru, ktorí príde po príliš dusnom dni. Až natoľko dokázal jeho Miki Hric oživiť skapínajúci Nagyov tím a mňa opätovne pritiahnuť k jeho sledovaniu.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Lightová jednohubka jak sviňa! Svižnejšia ako jej predchodca, o chlp akčnejšia, o fór vtipnejšia. Rovnako aj pokračovanie má chabý scenár a Tima Storyho na režisérskej stoličke. Tento chlapík ma týmto filmom úplne presvedčil, že absolútne nezvláda veľkolepé scény. Na jeho šťastie je tu Silver Surfer a film dosť vyzdvihuje (do pozerateľného priemeru). A v závere navyše Galactus, ktorý je síce v pôvodnej predlohe titan v ružovo-modrom háve, ale tu je zobrazený ako efektná hmlovina. Rád by som videl jeho útok na Zem na veľkom plátne. Už by ale Reedovho týmu stačilo. Jedine vo vážnejšej a temnejšej verzii a s poriadnym zloduchom, to by som snáď ešte skúsil.

Jádro (2003)

Nie tak zdĺhavé ako Armageddon. Nie tak uslzené ako Drvivý dopad (Deep Impact). 5/10

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Zábavná konina. Vadila mi akurát dĺžka. Koniec je tak neuveriteľne vzdialený až som si pripadal, že než príde, ošediviem. A platí to aj pri druhej a tretej projekcii. Dôkladne prestrihať by rozhodne neuškodilo.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nedotknutý knižnou predlohou G.R.R.Martina ohýbam svoj chrbát a klaniam sa tvorcom GoT za konečne vážnu fantasy. Slogan k seriálu hlása "Zima prichádza" ale už prvý diel, ktorý rozostavil okolo Železného trónu mnoho skvelých, po moci bažiacich figúrok naznačil, že v Západozemí bude skôr poriadne horúco. Napriek všetkým kvalitám a pútavosti pochybujem, že vydržím až do samotného konca, pretože už do druhej série sa mi moc nechce.