Pavoučí teror (2002)

Celkom fungujúca spomienka na zašlú slávu béčiek typu Gremlins alebo Critters. Neviem sa však zbaviť pocitu, že to mohla byť väčšia show.

Valdemarův odkaz - Přízrak z minulosti (2010)

V podstate si pokračovanie so sebou nesie klady aj zápory predchádzajúcej časti. Navyše treba prekusnúť digitálne efekty, ktorých je tu rozhodne viac a La Sombra Prohibida sa odmení slušným zakončením, uzatvorenými dejovými líniami a prekvapivými zvratmi. A ten Bataller, ten mi nedá pokoj. O tomto skladateľovi ešte budeme počuť. Tu samozrejme prekonáva sám seba a svojou hudbou dokonale podkresľuje atmosféru. Dávno som nemal taký dobrý pocit z posluchu, oba soundtracky vrelo odporúčam. Na záver ešte jedna rada: skúste oba filmy na jeden záťah, vyplatí sa to. 7/10

Valdemarův odkaz (2010)

La Herencia Valdemar, mnou toľko odkladaný príbeh inšpirovaný mojím obľúbencom H.P.Lovecraftom. Reči o slabom snímku sa okolo mňa zlietavali ako muchy nad rozkladajúcou sa mŕtvolou. Takže som si v jeden krásny deň počkal na pokročilú nočnú hodinu, keď už celá moja rodinka prepadla hlbokému spánku a s vypeckovanými slúchadlami tie bzučiace pliagy odohnal. Po dôkladnom prezretí tela musím skonštatovať, a to veľmi nerád, že jeho rozdelenie je najväčší problém. A to som druhú časť ostatkov ešte ani nevidel. Teraz vážne. Niektoré línie príbehu neboli dopovedané, čo sa pravdepodobne napraví v pokračovaní. Hercom som postavy veril, horšie to bolo s ich jednaním. Občas som veru krútil hlavou. Taktiež scenár obsahuje zopár lapsusov; najväčším sú asi postavy A.Crowleyho a B.Stokera, ktorí by sa vo vekoch v akých tu vystupujú sotva stretli (jedine, že by jeden z nich trpel poruchou ako Benjamin Button a druhý bol upír). Riešenie je pritom jednoduché, stačilo by preobsadiť pôvodného F.Maestreho niekým mladším. Aj cez toto všetko však ide o nadpriemerný snímok, naviac podtrhnutý parádnou Batallerovov hudbou. 7/10

Iron Maiden: Donington Live 1992 (1993) (koncert)

Pár vecí by som mohol vytknúť, ale sú tak nepodstatné, že za akúkoľvek zmienku o nich by mi mohol na dvere zaťukať samotný Eddie a trocha ma postrašiť. So sekerou v ruke!

Nightwish: From Wishes to Eternity (2001) (koncert)

Jeden z prvých koncertov zachytených na kamery, ktorý som mal možnosť zhliadnuť. Je to pár rokov dozadu a hudobne som už niekde inde, ale pokiaľ ma pamäť neklame, ide o celkom vydarenú show. Pravdupovediac, jediné čo sa mi zreteľne vynára zo zahmlených spomienok je sedmička vodky položená na stole, ktorú sme mali možnosť s kamarátom pokoriť a ťažká cesta domov trvajúca viac ako by som si prial. Ale to sem už nepatrí.

Hostel (2005)

Za tých pár mäsiarskych kúskov a jednu zábavnú scénu v šatni.

Tři mušketýři (1993)

Alexandre Dumas sa nad týmto paškvilom v hrobe určite neobracia, skôr tipujem, že by sa pri jeho sledovaní bavil rovnako dobre ako ja.

Rozpoutané peklo (1997)

Nahádžte do kotla jednu spiacu sopku, malebné mestečko, Jamesa Bonda, matku Johna Connora a za hrsť scenáristických klišé, nechajte zavrieť a to čo vybublá na povrch je Rozpútané peklo. Režisér vcelku vydareného Mutanta (Species) vytvoril mix katastrofického filmu a rodinného výletu, ktorý mi s každým ďalším zhliadnutím, na rozdiel od konkurenčnej Sopky (Volcano), šmakuje viac a viac.

Věc cti (1993)

Čo na tom, že dialógy sem-tam škrípu, že podaktorí herci sa nesnažia akoby mali (možno sa snažia ale nestačí to), tie tri hodiny mi vždy ubehnú ako voda.

Ozvěny mrtvých (1999)

Chutná polievočka obsahujúca všetky ingrediencie, ktoré k tomuto žánru neodmysliteľne patria. Bez zbytočných experimentov s dochucovadlami. 7/10