Poslední skaut (1991)

Najzábavnejší akčný film všetkých čias.

Jméno růže (1986)

Excelentná detektívka s nezabudnuteľnou atmosférou ponurého stredoveku. Tak prečo nedávam plný počet? Ani sám presne neviem. Filmu niečo chýba, niečo, kvôli čomu by som si ho chcel pozrieť znova. A pátrať po tom "niečom" v predlohe sa mi doposiaľ nechcelo.

Twilight sága: Zatmění (2010) odpad!

Manželka ma vystríhala pred touto obludnosťou, ale nedal som si povedať a tak mi treba. Dvojhodinová nuda najťažšieho kalibru. Rozbíjanie "porcelánových panákov" vo finále na chvíľu dokáže vytrhnúť z letargie, ale aj napriek tomu tento kratučký svit z prázdnoty neosvieži. Ostáva mi už iba dúfať v to, že papierová verzia, ktorou som obdaroval svoju polovičku je na tom o dosť lepšie.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tvorcovia síce neprišli s ničím novým, vytasili sa akurát s hromadou zabehnutých klišé, lenže na moje prekvapenie mi neprišli nijako otravujúce, ba skôr naopak, po toľkých zombie výplachoch čo sa v poslednej dobe urodilo, ma práve tie žánrové šablóny najviac potešili. Vzťahovka na pozadí zombie apokalypsy s parádnym vizuálom, skvelými maskami a slušnou atmosférou.

Wasabi (2001)

Slovenský dabing robí tento film nepozerateľným, hlavne Halčáková neuveriteľne sprznila postavu pojašenej Yumi. Našťastie som videl Wasabi aj v originále a tak ho môžem s kľudným svedomím zaradiť medzi ľahký nadpriemer. Samozrejme vo svojom žánri.

S čerty nejsou žerty (1984)

Najrozprávkovejšia rozprávka akú poznám. Scenár, humor, choreografia súbojov, obsadenie hercov, triky, hudba... všetko do bodky vynikajúce a takto by som mohol pokračovať do aleluja.

Smrtící temnota (2005) odpad!

... spĺňa všetko čo má poriadna grcka obsahovať. Po celý čas som len neveriacky krútil hlavou a bohužiaľ (pre koho?) sa tu nedá ani na ničom zasmiať. Na čosi také sa ani nedá pripraviť.

Twister (1996)

Podobne ako o dva roky staršia de Bontova prvotina Nebezpečná rýchlosť je aj Twister perfektná oddychovka s charizmatickou dvojicou v popredí. Druhý a posledný režijný počin tohto Holanďana, ktorý za niečo stál.

Machete (2010)

Ale áno, bavil som sa. Len ten slabý záver zamrzí. Večná škoda, že scenár nenapísal Tarantino. Machete si zaslúži údernejšie hlášky aby skultovateľ. Nakročené má k tomu celkom slušne, ale podľa mňa tohto statusu nedosiahne.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Tých kvalitných a zábavných seriálov, ktoré vznikli na Slovensku a v Čechách, napočítam na jednej ruke.