Smrtonosná past 4.0 (2007)

McClane je späť! Po dlhých dvanástich rokoch je stále vo forme, rozdáva rany, hláškuje, ale to je bohužiaľ všetko. Po celý čas mi chýbala náväznosť na predchádzajúce diely. Síce sa tu objaví Johnova dcéra, ale jej postava je iba mladšia náhrada za bývalú manželku. Štvrtá pasca mohla byť kľudne iným filmom. Na druhú stranu ide o svižný akčňák, kde to až moc často vo veľkom deštruuje a kde som napr. taký stret stíhačky s kamiónom už neprekusol. O málo lepšie ako Harlinova dvojka, ktorú som dopozeral až na tretíkrát.

Rain Man (1988)

Dustin Hoffman to ťahá nahor. Pokiaľ je na scéne je sa rozhodne na čo pozerať. Našťastie je tam takmer nepretržite a to čo predvádza je dokonalé herectvo. Cruise sa snaží a ide mu to celkom dobre. Zdarilá Levinsonovka.

Po stopách draka (2003)

Podobných životných osudov a príbehov je na tisícky. Smutnejších a tragickejších. Tento mal to šťastie, že je o jednej kung-fu hviezde. Aj keď je informácií veľa, sú podané tým najnudnejším spôsobom. Dokonca som mal pocit, že samotný Jackie pri jeho tvorbe trpel.

Lovci pokladů (2004)

Rôzne šifry, staré mapy, zabudnuté miesta - to všetko mám rád od dôb Indiana Jonesa. Jeho kvalít Turteltaubovi Lovci zďaleka nedosahujú a bol by hriech na to čo i len pomyslieť. Najpodstatnejšie ale je, že film zabaví. O nič iné tu ani nejde. Aj keď je dĺžka naozaj mordujúca.

Fantastická čtyřka (2005)

Na plytký scenár, nezáživné akčné scény a dĺžku ide rozhodne o väčšiu srandu akou je tretí Spiderman (F4 som prvýkrát videl až päť rokov po premiére). No, nie že by to ale bola nejaká výhra.

Penthouse (2010) odpad!

Fóry absolútne nefungovali, iba raz som sa pristihol ako sa mi jeden kútik úst pohol smerom nahor čím naznačil úsmev. Alebo to bol iba tik? Každopádne nedoporučujem ani v čase, keď sa zobudíte o tretej ráno vyspaný a chcete zabiť nudu.

Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus (2000)

Jašterkára Klausa si pamätám spred pár rokov pri opakovanom školení na VZV. Zábavnejšie a brutálnejšie inštruktážne video som dovtedy ani odvtedy nevidel.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Na drámu chudobné, na romantiku kriticky prázdne, na komédiu málo vtipné, na zabitie nudy príliš otravné. Meryl Streepová štandardne výborná. Mňa však najviac zaujal skvelý Stanley Tucci.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Dve naozaj napínavé scény, hneď tá úvodná so strigou a druhá s face/off bahenným panákom. Jedna podarená postava v podaní skvelého Petera Stormarea, ktorá vytŕča nad ostatnými ako vztýčený prostredník. A zbytok? Ten stojí - sorry Terry - úplne za hovno.

Expendables: Postradatelní (2010)

Parádička! Toľké známe držky z 80. a začiatku 90. rokov v jednom parádnom akčnom návrate.