S tebou mě baví svět (1982)

Nie, nebaví ma to a nikdy ani nebavilo. Vôbec nechápem ten kultový status. Zhruba hodinu a pol trvajúca nuda, navyše podporená otravnou ústrednou pesničkou. Pre mňa jednoznačný odpad. Antipatia voči "posranému Matýskovi" bokom, pokus o objektivitu. Haranti sú celkom znesiteľní, pánske trio v popredí podobne (hlavne Satinský je ako doma), čo sa však nedá povedať o ich manželkách. Šulcová je večne nasrdená, až sa divím odkiaľ pri nej čerpá Julova postava toľko optimizmu, ale ako jedinej jej herectvu verím. Balzerová je iba do počtu a Studenkovú moc nemusím (tá jedna vyčnievajúca kozička pri kúpeli na tom nič nezmení)... a objektivita je zasa ta tam. Pretvárka off. Len ešte jedna vec. Na to, že ide o rodinnú komédiu mi príde ten záverečný podraz s prúteným košom dosť krutý. Od priateľov rozhodne neodpustiteľné.

Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Mal by som zvážiť hodnotenie nad Partičkou, pretože americká verzia WLIIA (britskú som ešte nemal možnosť vidieť) je na pošťanie zábavná a zábavnejšia relácia ako jej slovenský klon. Je rýchlejšia, vtipnejšia a útočí na divákove bránice silou kovovej päste. Geniálna scénka Improbable Mission, v ktorej Colin a Ryan hrajú tajných agentov má takú kadenciu fórov nasledujúcich po sebe, až mi od smiechu tiekli slzy v potokoch. Navyše sa bavím aj pri častiach, ktorým tak povediac nerozumiem ani pol slova.

Věc: Počátek (2011)

Fajn nápad, čo sa asi tak mohlo stať na nórskej základni, bohužiaľ vyťažený už v 82. Ak niekto čakal čo i len dôstojný prequel Carpenterovho majsterštyku by si mal zložiť ružové okuliare a pozrieť na realitu priamo. To, že scenár bude pôsobiť akoby ho roztrhal a následne všakovak pozliepal samotný jeho autor sa dalo predpokladať (nato sme tu už mali dosť remakov, nie?), že s postavami resp. hercami to nebude žiadna výhra taktiež, ale že ma to zaujme a strávim v kine pohodovú hoďku a trištvrte by ma ani vo sne nenapadlo. The Thing je ako jazda nočným rýchlikom, za oknom vidieť všetko rozmazane a nejasne a tým pádom príťažlivo. Len jedna vec ma skutočne mrzí. Prečo je skupina zložená čisto mužskou osádkou tak tupá (pripomínam, že pracujú na výskumnej stanici, takže zrejme nejakú tú inteligenciu by pobratú mať mali), že po príchode vedkyne sa jej následné objavy zdajú ako neuveriteľne jasnozrivé?

Barbar Conan (2011)

Len nie ďalšieho Kulla dobyvateľa (Kull the Conqueror), vravím si tesne pred tým ako film začne. Lenže miesto poriadnej fantasy búrky som sa dočkal len slabého hrmenia niekde v diaľke. Nispelovi by som sa za takto skazenú látku vysral na hlavu. Márne som hľadal aspoň nejaký náznak deja. Úvodná báchorka, ktorá nadhodí víziu celému tomuto fatálne zlyhávajúcemu kolosu je jedno blbé klišé zapadajúce presne do tvorby seriálovej Xeny alebo Herkulesa (a to ich urážam). Okrem Momou a jeho srandovného chrapláku je všetko zle. Logika nielenže nekríva, tá sa doslova hrbí pod ťarchou stupídností ako Quasimodo. Slabé triky bijú do očí, hudba je striedma a bez výraznejšieho motívu. Hyboria, aj keď sa tvorcovia snažili ukázať čo najviac, je len pár krásnych krátkych záberov na monumentálne stavby. Stačilo. Treba mi srať. Nispeeel!

Chainsaw Maid 2 (2010)

Viac plastelíny. Brutálnejší masox. A predsa menej zábavné.

Chainsaw Maid (2007)

Zombie jatky v plastelínovom prevedení? Prečo nie.

Top Gun (1986)

Keďže som Top Gun prvýkrát zhliadol až po 24. rokoch od jeho vzniku o nostalgii nemôže byť ani reč. Ešte tak prísť na to čo ma k tomu primälo. Možno som chcel vidieť vážnejšiu verziu Horúcich striel (Hot Shots!).

Tvoje poslední šlapka (2011) (amatérský film)

Lepšie ako Bestie z koupelny. Bez hluchých miest, s dobrým rozjazdom ale poslabšími mordovačkami.

Bestie z koupelny (2011) (amatérský film) odpad!

Dve pozitívne veci: metal a pivo. Zvyšok je otrasný.

Re-Animátor (1985)

Šialené! Vo všetkých aspektoch. 9/10