Princezna ze mlejna 2 (2000) odpad!

A je to tady, hrůza hrůzoucí, ovšem stále s nevinným obalem pohádky pro děti. Však ono bude hůř.

Z pekla štěstí (1999)

Tady už je patrná hodně sestupná tendence Trošky, hloupí doufají v přítrž, bystří tuší katastrofu.

Princezna ze mlejna (1994)

No jako malému se mi to celkem líbilo a pamatuji si, že jsem to v inkriminované době viděl x*y krát takže teď nebudu pokrytec a ty 4* tam nechám.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Jasněnky si je třeba o to víc vážit, že podobný pohádkový skvost vznikne v dnešní době už jen velmi těžko a to rozhodně ne pod taktovkou Trošky.

Já, robot (2004)

Seznam mých předsudků vůči tomuto filmu byl před jeho zhlédnutím kilometrový, ale o to větší bylo mé překvapení a úžas s jakým jsem sledoval výborně natočený, dynamický akční film prokládáný inteligentním sdělením Asimova. Já robot je pak ve výsledku jak efektní a vtipná podívaná pro nenáročné lidi, tak poněkud hlubší poselství pro poselství-chtivé lidi a to i navzory značné provařenosti motivu robotí vzpoury a podstaty lidské identity. A můj největší předsudek, totiž Will Smith v hlavní roli, byl nemilosrdně rozprášen už po první půhodince filmu. No řekněte sami, je něčí sarkasmus zábavnější?

Štěstí (2005)

Mé hodnocení je v případě Štěstí opravdu velmi relativní. Kdyby film vznikl ve vrcholné éře české kinematografie, zatratil bych ho pro jeho ubohost do horoucích pekel. Teď je však jiná doba a česká kinematografie se do bažin totálního průměru už nemůže víc zabořit. No a právě z takové břečky nepochybně vyčuhuje Slámovo Štígro, i když znova opakuji, je to jen dobře napsaný, dobře natočený a dobře zahraný český průměr. Asi si budu muset zvyknout na to, že v této zemi nic jiného točit nelze.

Duše jako kaviár (2004)

Dost zbytečný film, řekl bych. Nezobrazuje nic co bych sám neviděl kolem sebe. Zkrátka a dobře, točit film o boji lidské průměrnosti proti ještě vetší průměrnosti mi přijdě krajně podprůměrné.

Snowboarďáci (2004)

No konečně zas nějaká srčka. A tentokrát monumentální. Ani nevím co mi vadilo víc, zda pseudo-coolovost a drsnost střihu a hudby, nebo dva uchylové s dementním xichtem v hlavní roli a nebo ta křišťálově průzračná snaha tvůrců vytesat divákům do mozku spooooustu nových a vtipných hlášek. Prosím vás, co je na větě "No co to je ty vole" vtipnýho? Proč se mám smát když na sebe řvou "Stříkej", nebo když ti dva debilové dráždí psa jmenem "Mazliku" a vypadají pak jak dva homouši? Největší hrůza pak ale je slýchat tyhle exkrementy na ulici mezi teenagery, kteří šli na snowboarďáky třeba pětkrát. No jen počkejte na příští rok, to budou puberťácké sklizně.

Blade: Trinity (2004) odpad!

První dva díly jsem sice doposud neviděl, ale zřejmě se na ně brzy podívám, neboť bych si rád v hlavě poopravil předsudky, které vůči Bladeovi po shlédnutí trojky mám. A v tomto ohledu si myslím, že zklamaný nebudu.