Leonardův deník (1972)

Velmi zajímavá, poutavá a čistě surrealistická koláž na da Vinciho způsob, ovšem mistr Švankmajer se projevil už i lépe.

xXx: Nová dimenze (2005) odpad!

Už by se i skoro hodily minus body. Dal bych tak -2*. Nebo radši -3* za sqelé výkony Ice Cuba:-)

Valiant (2005)

Valiant, ačkoliv film pro opravdu malé děti, nemá jen špatný scénář, dialogy apod, ale navíc je po technické stránce absolutně odfláknutý. Člověk by řekl, že s vývojem techniky se bude vyvíjet i 3D animace jenže tenhle hrůzný počin nedosahuje ani úrovně prvích krátkých animáku Pixaru (a to byly hodně špatné). Prakticky nenacházím jediný klad filmu, naštěstí ho před odpadem zachraňuje fakt, že je to přece jen film pro děti a těm je všechno tohle asi úplně fuk.

Ostrov (2005)

Ehm..námět je sice zajímavý, jen škoda že není výtvorem pana režiséra. Z toho je také vidět, že veškerý "příběh", který film má (a který jsem jaksi už znal z traileru) je podán dost neotesaně a jakmile je tak učiněno, již není co dodat. Pak tedy přichází na řadu Bayův skutečný potenciál akčního režiséra, ovšem i tady to celé skřípe. Zkouším odhodit stranou své předsudky, tentokrát se ale naplňují. Samoúčelnost a patos střídá kýč a nuda, tu zase scénáristická demence, pár k uzoufání trapných fórů, některé herecké exhibice, které mně málem přivodily srdeční infarkt, a tak dále, podtrženo sečteno, Bayovy filmy nemám nijak speciálně rád a doporučoval bych mu zůstat u stoprocentně popcornové mediální masáže, to proto, abych se příště nenechal napálit dalším jeho sci-fi s inteligentím příběhem.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Možná nebyla knížka přepracována dokonale, ale mně se tenhle film moc moc líbil. Vizuální styl je ve větśině scén opravdu nádherný a musím říct, že mi vyhovoval na 100%. Jim Carrey, jakožto můj velký oblíbenec, se do role hraběte vtěsnal tak dokonale, až jsem slyšel bušet jeho modrou krev. A byl opravdu velmi vtipný, i kdybych byl býval nechtěl, musel jsem se pořád smát všem těm jeho grimasám a poznámkám a opravdu si ani teď nedovedu představit kohokoliv jiného, kdo by stvárnil tuto roli tak fantasticky. Jako velké plus ke všemu ostatnímu je pro mě i jisté Poeovské ladění celého filmu (ne nadarmo se jistá postava jmenuje Mr. Poe), no a když už toho Poea tak zbožnuju, není se co divit, že se do jakéhokoliv podobného výtvoru zadrápnu všemi deseti. No jen doufám, že poměrně kritické reakce veškerenstva neodradí režiséra, či snad producenty od filmování dalších dílů.

Total Recall (1990)

No sice to Blade Runnerovi nesahá ani po kotníky a i původní Dickova povídka má mnohem smysluplnější pointu a závěr (tedy žádný happy end), je Total Recall přece jen celkem kvalitní sci-fi adaptací. Rozhodně kvalitnější než Impostor či Výplata. Vlastně to obecně vůbec není špatný film, ale na 5* mi tam stejně pár věcí chybělo. Nebo snad přebývalo?

Kameňák (2003) odpad!

Ukamenujte proboha někdo toho debila.

Výplata (2003)

Chápu to jako hodně nepovedený vtip. O to nepovedenější, že Dickovy adaptace patří k mým nejoblíbenějším filmům. Nebýt to někdejší legenda John Woo, nechám mu usekat pazoury.

Merlin (1998) (TV film)

Zatím nejzdařilejší legenda o Grálu jakou jsem viděl. A to je to přitom jen televizní zpracování a neviděl jsem to jinak než s dabingem. Film je velmi dobře vystavěn, má smysluplný děj i jakousi nápovědu k němu v podobě vnitřní zpovědi Merlina, jednou je velmi jasný, jindy je pointa vícevrstvá, neříkám že je to dokonalý film, protože je na mé gusto až příliš americký, ale opravdu je to v porovnání s ostatními adaptacemi to zdaleka nejzdařilejší dílo.