Rychle a zběsile (2001)

Fakt tragická slátanina. A znám přesně skupinu lidí, která po tomhle filmu skočí jako hladový po nasyceném.

Svět zítřka (2004)

Opravdu překrásný film. Svět zítřka je schopný důstojné existence i bez jakéhokoliv scénaře či velkých celebrit, neboť na takovýto svět se budu milerád divát od rána do večera (stejně jako kdysi na Metropolis). A ani si nepamatuji, kdy se mi naposled tak krásně rozduněla moje 5.1 repro soustava.

Predátor (1987)

Já opravdu nevím co na tom všichni vidí. Je pravda, že tomu je nějaký ten pátek co jsem se na Predátora naposledy koukal, ale krom pravda trochu hutnější atmosféry nemůžu najít žádné jiné pozitivum. Ani Arnieho.

Rychlý Stripes (2005)

Dysneyovská klasika, u které se už nedovedu smát.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Tomuto filmu nemám z hlediska předlohy co vytknout, neboť jsem ji nečetl. Jako film samotný mi nicméně Stopař připadal ultrazábavný a i když má sem tam nějaké to slabší místo, celkovému dojmu to neubírá. Britský humor je ve srovnání s tradiční nadílkou amerických debilit najednou velmi originální (ano, nejsem znalec britského humoru) a svěžestí jen překypuje. Film má velkou spoustu výborných nápadů, momentů a gagů, naprosto dokonalého Marvina a pár dalších věcí na které si už nevzpomenu, jen je škoda, že Stopaři ke konci došel dech, mohl jsem jít s hodnocením ještě výš.

Švindlíři (2003)

No já se bavil celkem dost. Samozřejmě Cageovu neurotickému herectví se nedá nic vytknout a akorát je vidět, jak nedoceněný herec to opravdu je, přesto není jediný, kdo dodává tomuto filmu svěžest, zábavnost a takový celkově velmi příjemný nádech. Scénář sice není dokonalý, ale co na tom? Jako celek to na mě celkem úspěšně zapůsobilo. Jistě se do nedá srovnávat s jinými Scottovými (velko)filmy, ale když na chvíli zapomeneme, že Švidlíře má na svědomí velký mistr, třeba k filmu pronikneme o trochu nekritičtěji. U mě to fungovalo.

Resident Evil: Apokalypsa (2004) odpad!

Ostatně co jiného jsem mohl čekat? Tenhle film mi nestojí ani za to, abych si na něj znechuceně plivnul.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Troško, táhni do.........odpadu.

Constantine (2005)

Jednoduše klenot. Vtipný, drsný, napínavý, poučný, vysoce inteligentní, mysteriózní, vizuálně bezchybný, výborně natočený, výborně zahraný a vskutku brilantně obsazený, protože roli Reevese opravdu nemohl dostat nikdo vhodnější. A za tu nejgeniálnější scénu s naprosto dokonalým Luciferem (no jistě...a pointou) bych dal zelenáčovi Lawrencovi třeba 6*, za to jak nakopnul zadek všem Singerům, Storyům, del Torům, Raimiům a kdoví komu dalšímu.

Milenci a vrazi (2004) odpad!

Tohle je přesně typ filmu, který mi na české kinematografii vadí ze všeho nejvíc. To že se někteří stále psychicky nevyrovnali s minulým režimem je sice politováníhodné, takhle příšerné filmy se o tom ale točit nemusí. Tragikomedie z dob komoušů mi prostě lezou krkem a to ani nemusí být špatně natočené (což se ovšem tohoto kusu netýká).