Blbec k večeři (1998)

Opravdu vynikající komedie, kterou můžu všem vřele doporučit. Výkon Jacques Villereta je nepopsatelný a ani Thierry Lhermitte se nenechá zahanbit

Desátá oběť (1965)

V popisku filmu by mělo být místo "thriller" napsáno "komedie". Film se odehrává v roce 2000,kdy už neexistují války a lidstvo si vybíjí agresivitu v celosvětové hře "Velký lov". Hra má celkem 10 kol a kdo zvítězí, získá nesmírnou popularitu, spoustu peněz, auto, různé slevy a výhody, atd. Počítač vybere pro američanku Carolin jeji desátou oběť itala Marcella. Lovec ví o své oběti vše, ale oběť jen to, že lov začal. Film se nechal inspirovat tehdy populárními bondovkami. Zároveň je trochu parodií na některé filmové žánry (western) a celkové vyznění filmu je komedie. Ovšem někdy člověka až mrazí scény, při kterých zcela normálně umírají lidé a všem to přijde v pořádku a ještě tomu tleskají. K dobru tvůrcům lze přičíst umírněnost ve ztvárnění budoucnosti, kdy ponechali všechny reálie beze změny, pouze podle několika drobností lze usuzovat, že se děj odehrává v budoucnosti.

Krtek a televizor (1970)

Co k tomu můžu víc napsat. Snad jen, že "Zničit krtka" je asi nejznámější hláška z českých animovaných filmů (nejen s krtečkem)

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

První a poslední krteček, který promluvil, ale stálo to za to. Knížku mám do dnes někde schovanou. Je to prostě klasika, to nám (starším a pokročilým) nikdo nevymluví:-)

Inspirace (1949)

Film výtvarně dokonalý,ale přeci jen mám radši Zemanovy pozdější animované filmy.

Pohádky tisíce a jedné noci (1974)

Ploškové filmy Karla Zemana si získaly srdce mnoha diváků a moje také. V tomto případě je zážitek umocněn skvělým vyprávěním Jana Třísky. Vřele doporučuji všem animáčofilům a případným cestovatelům do orientu.

Čarodějův učeň (1977)

Opravdu jsem na pochybách, jestli tento film točil Karel Zeman pro děti, nebo aby se dětí zbavil:-) Toto je asi jeden z mála animovaných filmů, při kterém jsem jako dítě měl při sledování z 60% zakryté oči:-) I tak ve mně zanechal nezapomenutelné zážitky a pokaždé se na něj rád podívám.

Uzel na kapesníku (1958)

Filmům Hermíny Týrlové jsem nikdy (ani jako dítě ani teď) příliš neholdoval, ale musím uznat, že z profesionálního hlediska jde o filmy umně natočené, zajímavé a působivé.

Král a skřítek (1980)

Souhlasím s Oskarem. Pro menší děti to může být dost depresivní (ostatně jako velká část animovaných filmů "pro děti"),ale film je vynikající.

Mazlíček (1934)

Scéna se zapomenutým lékem na spaní, je prostě kouzelná a dojemná:-) Jinak jeden z mých oblíbených filmů s Hugo Haasem.