Třetí princ (1982)

Mírně depresivní, a pro malé děti "psycho", ale jinak výborná pohádka

Ronja, dcera loupežníka (1984)

Tak dlouho jsem film toužil vidět (jako malý jsem ho asi propásl), ale když ho nedávno jedna z televizí opakovala, pravděpodobně ho předabovala, protože vámi citované "potvůrky podivné" byly trošku jinak.

Princ a Večernice (1978)

Pohádka se vším všudy. A hlavně se skvělými herci. Hlavně Brzobohatý jako Mrakomor je úžasný. Jak se postupně objevuje v tom obrazu, běhal mi mráz po zádech. A když jsem ten originální obraz viděl kdysi na filmové výstavě, hned jsem si na ten pocit vzpomněl.

Peřinbaba (1985)

Giulietta Masina v československém filmu podle německé pohádky. Valerie Kaplanová se jako "Smrt" snad narodila:-))

Oslí kůže (1970)

Poněkud zmodernizovaná pohádka o princezně, která utekla ze zámku v oslí kůži. Jean Marais jako král, Catherine Deneuve jako princezna v oslí kůži. Hodná víla trpí migrénami, nakonec se tam objeví i helikoptéra. Hlavně mi utkvěla v paměti ta ošklivá ženská z vesnice, co plivala žáby. Brrr!

Pohádka o putování (1982)

Některé filmy, které člověk viděl v dětství a má na ně úžasné vzpomínky by skutečně už do smrti neměl znovu vidět. To co mě v dětství uchvátilo a zanechalo nesmazatelnou vzpomínku (zejména scéna s morem) už dnes vůbec tak hrůzně nepůsobí. V dětské vzpomínce ta pasáž s morovým průvodem zabírala dost velkou část filmu, ve skutečnosti je to velmi kraťoučká scéna. Ale i tak je natočena zajímavě a působivě. Celkově je film dost ponurý, rozhodně bych jej pohádkou nenazval.

Malá, menší, ještě menší (1981)

Ne příliš vydařená Schumacherova komedie o zmenšující se ženě. V porovnání s klasickým snímkem THE INCREDIBLE SHRINKING MAN podprůměr. A to i vzhledem k době vzniku.

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

S výborným původním seriálem se to vůbec nedá srovnat. Při vší úctě Miroslava Šafránková není Arabela a i spousta dalších původních herců tady chybí. Myslím, že si toto pokračování mohl pan Vorlíček odpustit.

Mzda strachu (1953)

Ze začátku to vypadá, že o nic nejde, ale pak se film rozběhne a o napětí není nouzi. A o zajímavý konec jakbysmet.

Četník ve výslužbě (1970)

To je ale bomba!! - CO JSTE TO ŘEKL?- Nic - JÁ VÁS SLYŠELA, ŘEKL JSTE TO JE ALE BOMBA! BUĎTE SLUŠNÝ!!