Čert a Káča (1955)

Mě to teda zas taková nuda nepřišla. Pravda, je to už dost starý snímek a je trošku někde jinde, ale po technické stránce je natočen výborně. I když skoro by se to obešlo bez "mluvení".

Černí baroni (2004) (seriál)

Bohužel mé černé představy se naplnily a celý seriál byl opravdu dost špatný. A tak jediné co se dá vyzdvihnout je výkon Pavla Lišky a úvodní píseň od Jana Vodňanského.

Modrý pták (1993) (TV film)

Pohádka sice poněkud studiová a "náročná" pro malé děti,ale výkon Báry Hrzánové je vskutku brilantní. Nejinak Viktor Preiss.

O princezně, která nesměla na slunce (1996) (TV film)

Celou pohádku zachraňuje výkon Viktora Preisse a Naďy Konvalinkové. Jinak průměr. A nevím kde ČT vyhrabala toho nosatého zahradníka. Hraje dost "polenovitě"

Ošklivá princezna (1999) (TV film)

Opět skvělý Viktor Preiss, ale ani ostatní herci nezůstávají pozadu. A vcelku milá a povedená pohádka.

Wild Wild West (1999)

Vzhledem k mé "úchylce" na různé stroječky, mašinky a udělátka mě tenhle film uchvátil, pravda s dějem to bylo trochu horší,ale vizuálně super. Proto bych ho úplně nepohřbíval.

Temná voda (2002)

Nemůžu říct, že by film byl horší než "Ringu" (zvlášť proto,že mám radši americký remake The Ring), ale je pravda, že děj je tady snadno předvídatelný. Nicméně atmosféra filmu je opět skvěle vybudovaná, tak jako u Ringu a i když člověk nechce, stejně ho pohltí a nedá mu do konce vydechnout. Pokud se rádi bojíte neznámého, tak můžu film vřele doporučit. Je škoda, že na rozdíl od výše zmiňovaného filmu, se tento nedostal do širší povědomosti diváků. Každopádně se již teď můžeme těšit? na americký remake, který právě vzniká.