Krvavá hranice (2008)

Solidni filmik, Mike Dixon (Cuba Gooding Jr.) jako clen pohranicni straze na americko-mexicke, ktery chce zapomenout na svoji minulost, a jak to tak byva, minulosti se jen tak lehce zbavit neda. Pribeh mozna trosku ohrany ale jinak bez vyhrad, delka tak akorat, herci bez vyhrad, sem tam nejaka ta kliska, ale kde dneska neni. Rozhodne spokojenost, nic prevratneho o cem se bude mluvit roky to neni ale porad je to solidni film, 3 hvezdy. PS: Gratuluji distributorum k dalsimu naprosto debilnimu pocesteni nazvu filmu. Ze by stejna "krvava parta" co vymyslela, ze Chi bi (Red Cliff) bude Krvave pobrezi?

Hrozba v poušti (2008)

Oproti Zahade Blair Witch prijemna zmena. Hlavni rozdil bych videl v tom, ze tady se neco deje i driv nez 10 sekund pred koncem. Jak uz zminil Aiax, prijemny mix Predatora bez Arnolda a Akta X bez Scullyove. Kazdopadne prijemne prekvapeni ktere stoji za zkouknuti. Jedina vec co pusobila trosku rozpacite, kdyz se ve slunecnich brylich nekolikrat odrazi skoro cely stab :)

Bez úniku (2008)

Ze zacatku solidni nabeh, kvalitni napad, atmosfera, proste vsechno v pohode. O to vic me mrzi zaver, ktery je proste zpraseny. Skoda preskoda, vypadalo to celkem slibne.

Dealer (2008)

Ten film by strašně chtěl, ale to je přesně to, co mu podkopává nohy. Ono v něm totiž nic tak vyjímečného není, i když hlavní zápletka až tak úplně marná není ale siláckých hlášek, mizerných dialogů a super žhavých slečen je tam zase možná až moc. Vinnie Jones mě nezklamal, i když jeho postava má minimum prostoru, tak mě přišel o třídu lepší než ostatní. Celkově vzato, 2 hvězdy, nic extra ale zase ne úplný propadák.

Nakažení smrtí (2008)

Nejlepší, nebo možná nejhorší, takže minimálně zajímavou částí jsou odkazy na jiné známější filmy - zombie tématiku každý pozná i bez pojmenování jedné z postav podle G.A.Romera, pan Hawthorne nápadně připomíná Hanibala Lectora a sestra Hendersonová jakoby si odběhla z Přeletu nad kukaččím hnízdem. Co se týče filmu samotného, vlažný rozjezd se ve druhé půlce změní na vcelku brutální jatka, příbeh pochopilně není zrovna ta nejsilnější část a z postav, které dostaly prostor, se mi líbil jenom Peter Stormare, který jako správně slizký záporák dává filmu alespoň trochu šmrnc. Závěr, to už je úplně bez komentáře. 2 hvezdičky, když přivřu obě oči, nicméně milovníci žánru to asi ocení víc.

Tombstone (1993)

Jedna hvězda za Vala Kilmera, jedna hvězda za Michaela Biehna, jedna za celý film, knírkem Kurta Russella počínaje a jeho blond melírem konče a jedna za to že mám pro westerny slabost.

Nabít a zabít (2006)

Slušný začátek po kterém přijdě směska toho co už bylo k vidění jinde, ať už od Tarrantina nebo Richtieho a co se snaží vypadat že na konci čeká zápletka aspoň taková jako v Obvyklých podezřelých. Poslední 20 minut už člověk skoro usíná, protože jak to celé vlastně je mu musí být už jasné i bez křečovitého vysvětlování. Tři hvězdičky za Willise a nějakou tu hlášku.

Duna (1984)

Duna jako kniha je neco naprosto fantastickeho. Bohuzel prodlouzena televizni verze (Alan Smithee Version) uz to uplne nesplnuje. Prvni vic nez polovina filma pomerme hodne presne a i detailne opisuje knihu, nicmene, jak uz nekdo poznamenal, asi tak jeji ctvrtinu. To je jeste ta lepsi cast, ve zbytku uz jde kvalita pomerne rapidne dolu. Dej se az prilis zrychli, zapletky se az moc zjednodusuji protoze na ne proste neni cas. Vizualni stranka filmu je na dnesni pomery v nekterych castech hodne slaba, verze kterou sem videl byla navic i naprosto tragicky sestrihana (popravde se nedivim Lynchovi ze se od ni distancoval). Nemuzu posoudit jaka je kratsi Lynchova verze, ale i tak mam pocit ze ani jiny strih prilis nepomuze. Skoda, Duna by si zaslouzila kvalitni zpracovani.

Next (2007)

V zadnem pripade to neni tak spatky film jak se tu pise.

Wing Commander (1999)

Naprosta tragedie ktera vykrada snad 10 ruznych filmu (namadkou Star Trek, Hvezdne Valky, Top Gun, ponorkove filmy, Hvezdna pechota atd) a lepi je dohromady pomoci tech nejhorsich a nejohranejsich klise. Kiletarsti emzaci jsou snad jeste ubozejsi nez to co predvadi zivi herci a za tech par slusnych scen z vesmirnych souboju, ktery je celkem poskromnu, vic jak dve hvezdicky nedam.