Příběh Alvina Straighta (1999)

Velice silný, dojemný a Lynchovsky-netradiční příběh, který nenechá v klidu i toho největšího suchara...

Zelené peklo (2003)

Trvalo mi hodne dlouho, nez jsem zjistil o co vlastne jde. A kdyz si clovek udela ve zmatenem vypraveni poradek, prijde "zvrat", ktery ho zase vrati na zacatek. Coz v nekterych filmech pusobi dobre, ale v Basicu ne.... Scenar meli producenti radsi prenechat tvurcum nejakeho serialu na Nove a netlacit ho na platna kin.

Identita (2003)

Film, který stojí za to vidět alespoň dvakrát, abyste pochopili vše, co nám tvůrci chtěli i nechtěli říci. Všudypřítomný déšť ve mně zanechal takový divný pocit, který jsem neměl od Hitchcockova Psycha.

Hrdina (2002)

Je to tak trochu Tygr a Drak 2, ale o poznani lepsi. Uzasna kamera, hudba, nadherne scenerie a skvela vyprava. Pribeh je malicko naroznejsi, ale celkove jasna petka.

28 dní poté (2002)

Po vybornem rozjezdu, kde nam Danny Boyle predstavi totalne vylidneny Londyn a par zombiku, prichazi (ocekavany) pad na hubu s jeste divnejsim zaverem...

Matrix Reloaded (2003)

Prvni Matrix to samozrejme neprekona. Sice po vizualni a hudebni strance si Reloaded o mnoho polepsil, ale pribeh je podle meho trochu "jetej".Pravdou je, ze veci, ktere nam pripadaly v Reloaded divne, budou podle meho v "Revolutions" vysvetleny, tedy alespon doufam, a tak nam nezbyva, nez si pockat na konec listopadu. Jinak doporucuji si na tento prostredni Matrix si zajit hlavne kvuli Hugo Weavingovi (agent Smith), ktery je.... ... proste neprekonatelny hajzl filmoveho platna! :-)

Tenká červená linie (1998)

Trvalo mi hodne dlouho, nez jsem pochopil, co tim vlastne Malick chtel rict... Silene psychologicke drama se spetkou akce a genialni hudbou Hanse Zimmera stoji za to videt minimalne petkrat!

Johnny English (2003)

Jendím slovem: čekal jsem víc. Ale na druhou stranu, je to docela prdel a u pár scén jsem měl co dělat, abych nespadl z křesla. Jo a taky si pořádně užijete Malkoviche jako záporáka...

Kurs sebeovládání (2003)

Po projekci teto komedie jsem se pristihl, jak si zpivam "I feel pretty, so pretty". Znaly divak vi urcite proc. A kdo Kurs sebeovladani nevidel, tak at si na nej a skveleho Nicholsona zajde!

X-Men 2 (2003)

Po projekci jsem byl docela překvapený, že to Singer nezmršil. Kromě pár drobností to stojí za to. A taky Halle Berry :-)