Insidious (2010)

Takovýchto horůrků je v poslední době jako hub po dešti: zajímavý námět, nějaké to napětí, jedna lekací scéna a ... a pak toho bylo příliš. Během posledních dvaceti minut jsem se opravdu smál! Ti dva lovci duchů, souboje s přízraky a k tomu ty nešikovné střihy, zvukové efekty a ty masky. Slabším hororem to začalo, dobrou komedií skončilo. Nakonec jsem se skvěle bavil!!!

Muži v naději (2011)

Začnu pozitivně: Éva Vica Kerekes. Na druhou stranu jste pořád v oné avizované naději, že se pořádně zasmějete a ono nic. Většinou jen otřepané, suché a vyčpělé vtipy. No na Bolka a Jirku nic moc... .

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Film jsem pustil, aniž bych tušil, o čem vůbec je. Přiznám se, že napoprvé jsem nepřekonal ani úvodní pětiminutovku a i na druhý pokus jsem se musel hodně překonávat, abych jej neodložil nadobro. Film začal být zajímavý až s první scénou Elijah Wooda. Příběh najednou dostal nečekaně rychlý spád, začal se dostávat do zvláštních sfér a naprosto mne pohltil. Poté jakoby zase na hodně dlouho ustal v naprosto stejné rovině, než se nakonec rozběhl. Nahoru – dolů. Hluchá místa jsou běžná, zde to byly podstatné pasáže. Věřím, že při dalším sledování bych to třeba vnímal jinak, ale to mě zrovna neláká 65%

Lovci hlav (2011)

Vůbec nevím, kam Lovce zařadit. Na tohle přece jen od seveřanů nejsem zvyklý. Hollywoodská inspirace je zde totiž cítit takřka v každé scéně a to je škoda. Kdyby tenhle akční nářez nebyl tak nadsazený, byl by u mě za plných. Při jeho sledování se mi ale občas zvedl žaludek, jindy jsem se nahlas smál. Ve výsledku jsem se ale velmi slušně bavil.

Norimberský proces (1961)

Hmmm... Druhá světová válka je mnou nejvyhledávanějším tématem, a to v jakékoliv formě, takže zřejmě proto bývá mé hodnocení často dost odlišné. Přesto nechci a nebudu srovnávat Kramerův počin s jinými ztvárněními Norimberských procesů, pouze komplexně. Ale i tak mám hned několik výhrad. Přestože zvrhlost charakterů většiny zúčastněných je samozřejmá, je nepříliš podařeně zobrazená. Němci jsou opět ve filmu buď jako trosky nebo nabubřelí tupci a hned toto snímek posouvá spíše někam na úroveň sovětských oslavných braků. Rovněž mi té délce stopáže vadí, že film zachytí pouze dohru oněch procesů a spoustu zajímavých detailů zůstane bez povšimnutí, a to například na úkor pětiminutové soudcovy procházky po městě, vrcholícím pohledem na prázdný piedesál za doprovodu Hitlerova projevu. To mi přijde dosti laciné pro tak vážnou událost. Na závěr chci zdůraznit, že nehodnotím onu samotnou událost, nýbrž film. A ruku na srdce, dokonalé představení to rozhodně není, šlo to lépe.

Prázdniny v Římě (1953)

Celé je to dobré, Audrey neskutečná a konec filmu i nad mé síly.

Bůh masakru (2011)

Po dlouhé době vskutku zajímavá povídka. Musím vyzdvihnout především originální, jednoduchý námět, přičemž se charaktery postupně vyvíjejí a zároveň velmi podstatně mění v opravduu husté atmosféře protkané šílenými zvraty. Člověk se zaručeně pobaví a myslím, že každý si ve filmu najde to svoje. A při té kraťoulinké stopáži to nikdy nebude ztráta času. Vskutku skvělý příklad toho, jak pod taktovkou mistra, stačí k parádní podívané čtyři herci a křeček.

Coach Carter (2005)

Prostě srdcovka snoubící v sobě to, co mám nejraději - women, music, basketball.

High Stakes Poker (2006) (pořad)

Daleko lepší než roztahaný Poker After Dark, zde s příjemnějším komentářem a dvěma až třema krátkýma vložkama. Radost pohledět na reading abilities Negreanua, poker face Iveyho, zkraty Hellmutha nebo zběsilou hru Durrra.

Útok na věžák (2011)

Kouzelné béčko z britské dílny. Na nic jiného si to nehraje. Perfektně vylazené, nápadité, vtipné, napínavé, dobře zahrané. I zpracování emzáků mělo své kouzlo. Já se skvěle bavil od samého začátku až do konce.