Expozitura (2009) (seriál)

Seriály podobného ražení mi nevadí, ale já osobně zde nenacházím jediné pozitivum. A je mi ze srdce jedno, kdo seriál produkuje a je mi jedno, že se třeba chvástají autenticitou děje. Je to střeštěné, nepůvodní, úplně mimo.

Krvavé ulice (2009)

Podle obsazení to možná vypadá na slušnou podívanou. Omyl. Tohle byla po všech stránkách katastrofa a ani ta početná skupina polonahých slečen tohle nezachrání.

Po krk v extázi (2004)

Na nadějný začátek kostrbatý děj rozhodně nenavázal. Lepších věcí se mohl člověk dočkat od Guy Ritchieho už ve třech letech. SPOILER Hvězdu dávám za sympatické herce a scénu, kdy zastřelí Dukea a jeho starou.

Válečníci (1999) (TV film)

Před asi deseti lety při cestě na dovolenou do Chorvatska mě fascinovaly rozstřílené budovy všude kolem. To jsem neměl nejmenší ponětí o tom, kolik lidí a jakým způsobem tam umíralo. Prostě síla, a přitom je to pouze pohled očima britských vojáků.

Zánik bitevní lodi Roma (2001)

Snad poprvé, co jsem viděl dokument, kdy přeložili jen část výpovědí - zvláštní.

Druhá světová válka v barvě (2009) (seriál)

Hodně obecný a velmi málo přesný dokument, složený navíc z většinou dobře známých záběrů. Jeden z nejhorších, které jsem kdy viděl :-( A nějak mi nesedí počet dílů...

Leningrad (2009)

Událost, která si zajisté zaslouží pozornost. Ale tohle zpracování? Všechno špatně od samého začátku. Postavy i bitvy jsou hodně nepřirozené, bez zřetelu na historickou přesnost. Výbuch bomby nebo letadla (to měly být Bf 109 házející z kokpitů granáty?)... Z toho náletu na autobus a jednu blondýnu se mi dělalo už opravdu zle.

První světová válka v barvě (2003) (seriál)

Tohle není kompletní 1. světová válka, jako spíš jen britsko-francouzská. Chybí mi tady svědectví i ostatních, než jen západních spojenců, chybí informace o spoustě zásadních událostí. Navíc se výpovědi i záběry v jednotlivých dílech opakují a časově je série trošku nepřehledná.

Bitva o Passchendaele (2008)

Počáteční válečné intro se bohužel záhy změní v romantický paskvil a než se někam posune, uplyne hodina. A je to vlastně úplně jedno. Bitevní vřava je na dnešek jen mírně nadprůměrná a kanadský "Rambo" jen stěží uvěřitelný. A když už "Rambo", pak kanadský "Ježíš" teda vůbec. Prostě něco dobře něco špatně. Respekt patří zůčastněným.

Generation Kill (2008) (seriál)

Hláškující seriál, kde se jinak nic moc neděje a Amíci stojí mezi vybuchujícími granáty a ani nemrknou. Trochu přemrštěné.