Ostrov smrti (2003)

Novomanželská dvojice tráví líbánky na pustém ostrůvku v lesích. Postupně mezi nimi narůstá napětí , konflikty a nakonec se manifestuje manželova psychická choroba. Tento výborný thriller o dvou hercích zaslouží mnohem vyšší hodnocení , než je uváděných 48 procent. / A pár drobných nelogičností spádu filmu a jeho dramatičnosti nepřekáží . /

Ve skladišti (2008)

Poutavý thriller, námětově připomínající Přání smrti s Bronsonem . Likvidace skutečných i domnělých zločinců se zde děje rafinovaněji a o to poutavěji . Je to drsná podívaná s napínavým finále. Stojí za shlédnutí .

Rozsudek smrti (2007)

Výtečný akční film ! Na téma vraždy a pomsty toho bylo natočeno mnoho , ale tohle patří do žánrové špičky . Kromě výborné zápletky si přijdou na své hlavně milovníci krve a násilí . Ti si zde pochutnají .

Labyrint lží (2008)

Výborný politický thrilller situovaný do pavučiny zpravodajských služeb. Akční složka je vyvážená se složkou dějovou ,takže je to dobře natočení žánrová podívaná, která využívá poetiku arabského světa, kde se odehrává . Dominuje Di Caprio .

2Bobule (2009)

Toto je velké zklamání. Po prvních Bobulích jsem byl celkem natěšený , ale toto zde je velmi slabý odvar . Děj veškerý žádný , motá se vše kolem jedné gravidity a sekundují tomu hrůzné herecké výkony. Takový Krampol , Korn , Švandová a další by zasluhovali pokutovat . Rozhodně si to nechte ujít !

Divoch (1953)

Ať žije černobílá retrospektiva , svého času v Anglii zakázaná ! Klasika z 53 .roku nám předkládá lahůdku motorkářského gangu - jednoho z prvních vůbec . Celý film je vlastně jedno z prvních vzbouření proti rodičovským konencím tehdejší doby. Anglie jeho promítání povolila až v roce 1968 .

Životy těch druhých (2006)

Skvělé drama o praktikách tajné pollicie bývalé NDR . Strhující snímek o zastrašování občanů a shromažďování kompromitujících materiálů právem získal Oscara . Opravdu silný zážitek , který dlouho doznívá .

Sedmý kontinent (1989)

Nuda trvá celou hodinu . Sledujeme všední dny všední rodiny a je to stereotypně k uzoufání. Poslední půlhodina je ale šokující , i když až tak vysoké hodnocení nezasluhuje . A v závěru mě chybělo nějaké vysvětlení celé té tragédie .

Memento (2000)

Má nedůvěra k vysokým hodnocením se zde potvrdila . Celá zápletka je postavena na krátkodobých výpadcích paměti hlavního hrdiny a to je celá konstrukce filmu - poněkud chabá . Navíc jsou neustále používány retrospektivní návraty , takže vzniká chaos , který se těžce stravuje. Mimořádné hodnocení filmu a jeho zařazení v žebřičku jde mimo mé chápání .

Cyklus (2008)

Na téma vraždění studentů v pustém lese patologickým maniakem už toho bylo natočeno mnoho . Zde se vše odehrává formou retrovyprávění se slušným napětím a je to občas i k polekání . Vzhledem k zajímavému závěru je to možné celkem hodnotit jako hororový průměr .