Vraždy podle Jidáše (1999)

Perfektně temný, brutální a dejově nabitý krimifilm, v mnohém připomínající film Sedm. Paráda.

Městečko (2003)

Velmi zajímavě pojatý "komorní" příběh obyvatel jednoho městečka z doby konce 80. a začátku 90. let. Je zřejmá snaha režiséra o co největší dějový záběr jednotlivých postav, což ve skutečnosti vyznívá velmi zřetelně jako dost neprofesionálně zpracováno - a právě v tom je ono kouzlo filmu (vzpomeňme na "příběh" např. z Hoří má panenko) a zároveň i kámen úrazu, protože tento styl většině diváků určitě nevyhovuje, příp. je pro ně nepochopitelný. Zajímavostí filmu je, že jeho cílem není konkrétní vyřešení určitého problému či situace, ale pouhý sousled několika navzájem se někdy ani nepropojujících epizod, zajímavě poskládaných do dějové linie. Je fakt, že jsou ve filmu hluchá místa, která trochu nudí, ovšem dle mého jejím účelem bylo dotvoření komlexnější atmosféry, nálad a celkového prostředí městečka a jeho obyvatel. Musím zmínit taktéž zajímavou hudební stránku, navozující tu správnou atmosféru pro jednotlivé epizody a hodící se vždy k vytvoření správné atmosféry pro jednotlivé okamžiky. Jednoduše shrnuto: film se mi moc líbil a rád se na něj podívám znovu. Názory na něj jsou určitě velmi rozdílné, což je dáno neortodoxním přístupem v jeho podání. Nicméně musím říct, že koho zajímá "nezávislá" tvorba (ať už česká či zahraniční), tomu určitě film doporučuji. Kdo ovšem dává přednost herecky silně obsazeným filmům s jasnou dějovou linií, ten se nad filmem pravděpodobně jen ušklíbne a zařadí jej do těch nepovedených kousků.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Po vynikající první Kostce jsem čekal meganářez v podobě rozvinutí děje a postav. Bohužel se nic z toho nekoná. Kostka 2 je průměrný film odehrávající se ve velmi zajímavém prostředí, s relativně dobrými hereckými výkony, nicméně s katastrofálním dějem a jeho zvraty. Nemohu si pomoct, ale vzhledem k tomu, že jednička otevřela prostor pro experimentování s daným tématem, nebylo téhle šance využito a film se tak dostane asi na smetiště dějin. Nicméně hodnotím nadprůměrnými 3*, a to za prostředí, ve kterém se film odehrává (nostalgická vzpomínka z jedničky) a hlavně díky zajímavému závěru filmu, kdy jsem otevřeně řečeno zůstal po skončení "s hubou dokořán". Jinak na tomto filmu není nic zajímavého a pokud jste viděli první Kostku, tomuto filmu se raději vyhněte, abyste si nezkazili náladu. Na závěr ještě jeden detail - český dabing je na DVD velmi slabý (byť ne už tak katastrofický jako u první Kostky), takže v české verzi by film dostal tak 1*, proto pokud ke shlédnutí najdete odvahu, tak pouze v původním znění s titulky.

Kostka (1997)

Výborný horor ... originální námět i zpracování, kdy odkudkoliv na vás číhá nebezpečí, napětí a dusná atmosféra. Vzhledem k malému počtu postav je možné se s nimi trochu sžít. Byť je z filmu cítit jeho "levnost", mohu upřímně doporučit všem, kdo se rádi bojí, mají rádi filmy se zajímavou zápletkou, ještě zajímavějším prostředím a originálním dějem. Na druhou stranu varuji všechny před českým dabingem na DVD, které je naprosto katastrofální a v české verzi by tudíž tento film ode mně nedostal více jak 2*, protože atmosféra by byla pryč a příšerné hlasy nehodící se k jednotlivým postavám jsou více než komické, až odpuzující. 5* tudíž dávám verzi v originálním znění s titulky.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Skvělá série. Je vidět, že vynaložené peníze do tohoto seriálu nepřišly nazmar a byly využity vskutku do poslední pence tak, jak měly. Je sice pravda, že ne všechny díly jsou naprosto perfektní, u některých se prostě pomalu začíná vkrádat nuda a pokulhávat děj, nicméně vždy přijde něco, co opět vybičuje vaši pozornost na nejvyšší míru. Celkově jde určitě o jednu z nejpodařenějších sérií, které jsem shlédnul a určitě nejlepší s válečnou tématikou. Myslím, že zde není co řešit a utracené peníze za tento seriál se vám mnohonásobně vrátí v podobě nádherného a dlouhodobého zážitku! Musím souhlasit s Limou, že zde asi 5* nestačí!

Nejlepší způsob, jak zemřít (2000)

Úžasný film. Vzhledem k ostatním hodnocením to možná vyznívá divně, ale je to tak. Po supersprostém začátku filmu, kdy hlavní hrdina vychrlí ze svých úst takovou větu, že by se za ni nemusela stydět ani parta dlaždičů se děj začíná slušně rozjíždět, což pokračuje de facto po celý film, kdy vás nenechá ani na minutu vydechnout. Vše graduje v překvapivém závěru filmu, který korunuje tento film, a díky kterému vám tento film zůstane ještě dlouho v paměti (v dobrém slova smyslu). Gratuluji, i s relativně neznámými herci se dá udělat řádně áčkový film. Prostě a dobře: "Nobody´s nervous"...

Pavučina snů (2003)

Nesmysl, že větší by se hledal jen velmi těžko. Po slibném začátku se však ve filmu usídlí zmatený děj, nesmyslné zvraty a výsledek je jednoznačně příšerný. Kdyby nebylo Morgana Freemana, hodnotil bych jako odpad, takhle je to tak za 10%. Pryč od tohoto filmu, nemrhejte časem a rychle přejděte ve videotéce k další položce.

Záhada Blair Witch (1999)

Pro mně je tento film kultem. Velmi ortodoxní zpracování "zařídilo" velkou návštěvnost a tím i úspěch tohoto filmu. Ovšem to není zdaleka vše. Jedná se o horor v pravém slova smyslu, a to i bez litrů krve, přičemž bát se budete určitě všichni a to toho nejhoršího - NĚČEHO, co není vidět, ale je to všude kolem. Nádherný film. První film v mém životě, u kterého jsem se opravdu bál natolik, že jsem si musel rožnout, nehledě na to, že je to taktéž první film, u kterého jsem shlédnul po jeho skončení i jeho závěrečné titulky, protože jsem byl naprosto u vytržení. Je mi jasné, že styl zpracování tohoto filmu nesedne zdaleka každému, ale kdo si troufne se na tento film podívat večer o samotě, nebude litovat.

Hledá se Nemo (2003)

Nádherná animovaná komedie se spoustou humoru, nádherným zpracováním, atmosférou, dějem, zvraty a mnoha dalšími přednostmi. DOPORUČUJI !!!!!!!!

Krev zmizelého (2005)

Smutný film o smutném osudu jedné rodiny od dob válečných až po doby normalizační. Bohužel tvůrci filmu se snažili do filmu nacpat až příliš událostí v příliš dlouhém časovém horizontu, takže místo toho, aby jednotlivé tragické události byly klíčovými body této rodinné tragédie, tak jaksi zplývají jedna s druhou a ve skutečnosti to na divákovi po čase už nezanechává žádný dojem. Pokud by se tvůrci zaměřili pouze na jedno z časových období, které je filmu ztvárněno, tak by mohli rozvést myšlenky a děj do větší hloubky a diváky tak chytnout za srdce. Takhle se jedná o rádoby srdcervoucí tragédii, která ovšem díky velké spoustě tragických událostí následujících jedna za druhou jako na běžícím pásu ztrácí svou atmosféru a začíná spíše nudit. Nebýt výborného hereckého obsazení, dal bych pouze 1*, takhle to herci "vytáhli" alespoň na 2*, přesněji řečeno na takových 35%. Slabota.