Hellraiser: Inferno (2000) odpad!

Jsem velkým Pinheadovým fanouškem, ale to, co tvůrci tohoto filmu provedli se sérií Hellraiser, je něco nehorázného. Nejedná se vlastně už ani o horor, jako spíše o krimi s několika rádoby hororovými záběry a snahou o navození temné hororové atmosféry. Navíc se podle mě nejedná o pokračování série Hellraiser - Pinhead se zde objeví na chviličku jen tak mimochodem, aby byla splněna povinnost kvůli názvu filmu, který zajistí zájem fanoušků - teda do jeho shlédnutí. Zmatený děj a nesmyslný příběh už pouze dotvářejí příšerný dojem z tohoto odpadového díla; pro mně bohužel s názvem mnou velmi oblíbené série.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Rozhodně nejslabší díl z dosavadní Terminátorské trilogie, byť rozhodně se nejedná o vyloženě špatný film. Kdo viděl předchozí dva díly (je vůbec někdo takový?) se určitě pobaví nad vtipnými narážkami na určité momenty z předchozích dílů Terminátorů. Bohužel mi chyběla jedna zásadní věc ... a to vedlejší děj, nějaký dějový zvrat nebo nějaká překvapující dějová změna ... zde se jedná o čistou akci od začátku do konce, žadný oddych ve smyslu hlubšího děje a sledování vedlejší dějové linie. Jsem přesvědčen o tom, že pokud by nebylo solidního výkonu slavného Schwarzeneggera, drahých a efektních filmových triků a efektů a jména filmu Terminator, jednalo by se asi o film tak na úrovni dvou hvězdiček ... takhle je vše zaobaleno do divácky příjemného hávu, který neurazí a ani přechozím dílům neudělá žádnou velkou ostudu, ovšem o očekávaný megafilm se taktéž nejedná.

Collateral (2004)

Filmu vévodí vynikající střih, kamera, výborné herecké výkony, skvělá hudba a několik dechberoucích momentů (hlavně ta s vlky přebíhajícími silnici). Filmu ovšem i tak nemohu udělit plný počet bodů vzhledem k mému pocitu, že "jsem už něco podného někde viděl". Byly to pocity týkající se hlavně Tomem Cruisem ztvárněného zabijáka, kdy děj a atmosféra se v některých momentech podobá jiným filmům podobného ražení ... např. jméno Vincent (že by Vega?), šedivý vzhled (že by Richard Gere ze Šakala, byť tam hrál víceméně kladnou roli) anebo závěrečné srdceryvné (perfektně hudebně podbarvené)" rozloučení s umírajícím zabijákem, ne nepodobné tomu z Nelítostného souboje (včetně onoho hudebního pozadí), díky kterému většina diváků rychle zapomene, že v průběhu filmu zabil několik lidí, a dost možná vžene mnohým i slzy do očí.