Need for Speed (2014)

Očekávání bylo vysoké, ale každou minutou, která ve filmu proběhla, bylo menší a menší. Prvních deset minut... nic, jen nuda. Dalších deset minut... zase nic? To snad není možný. Půlhodina pryč... proboha, vždyť si skoro nepamatuju jména postav, ani jedna mi není sympatická. Uběhlo více než 3/4 hodiny a... přišel malej náznak něčeho. Konečně to chylo trochu spád. Cesta napříč Spojenými Státy byla asi ta nejlepší čast filmu a ten závod na konci bylo jen nezbytně nutný zakončení. Když pominu ten typicky americkej styl, tak se z toho ze začátku, podle mě, podprůměrnýho filmu vyklubal slabej průměr.

Největší zlo (2006) (seriál)

Občas zůstává rozum stát nad tím, jaké zrůdy chodí po světě. Výborně zpracovaný dokument. I když ta stupnice 22 "různých" příček zla je zbytečná.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Po prvním dílu jsem neměl moc chuti do těch následujících. Nebyl jsem nijak nadšený postavami ani dějem, ale dal jsem tomu ještě šanci a od druhého dílu jsem jel bez přestání až do zatím posledního třináctého. Děj není kdovíjak dokonalý, a co jsem slyšel dost se liší od knihy, ale obsahuje akci, napětí a i hlavní postavy jsou celkem sympatické. No nic, teď je na řadě kniha.

Con Air (1997)

Jedním slovem ... blbost... další blbost. Hlavní hrdina v podání Cage opět nesmrtelná, a to nemluvím o tom konci, který byl jedno velké klišé.

Twister (1996)

Nebudu hodnotit, protože jsem neviděl zdaleka celý film, ale těch posledních deset minut, co jsem viděl na mě neudělalo dobrý dojem. Přišlo mi to jako klasická americká katastrofická blbost.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Z několika zdrojů jsem slyšel, že se jedná o v současnosti nejlepší kriminálku v televizi. A musím podotknout, že to má opravdu jiný spád než ty odpady z Ameriky. Navíc jsem od několika zdrojů slyšel, že je seriál natočený tak, jak skutečné vyšetřování probíhá a nemá daleko k realitě.

Věda v každodenním životě (2013) (seriál)

Nemůžu se zbavit dojmu, že koukám na reklamu, teleshopping a občas na videa, které nám pouštěla učitelka chemie na základní škole.

Na dvě půlky (2010) (seriál)

1. díl - Hasičské auto: Ze začátku to vůbec nebylo špatné, ale když potom dalších téměř čtyřicet minut koukáte na pár maníků s fleksou, jak řežou do oceli, kůže, gumy, atd. pod různými úhly, začíná to být nuda.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Pořád se snažím pochopit, jak dokázal Ben Stiller natočit film, který neprofituje pouze úžasným příběhem, ale také nádhernou krajinou Islandu a trochou toho Grónska. Film, který ukazuje, že v podstatě jakýkoli sen, a ani to nemusí být sen, se může stát skutečností. Jediné, co je k tomu cíli potřeba je vůle a vytrvalost. Že smyslem života je vymanit se z každodenního stereotypu a začít žít naplno. "That is the purpose of life!"