Jak velký je vesmír? (2012) (TV film)

Skutečně zajímavý dokument o tom, Jak velký je vesmír. Je k podivu, co všechno člověk dokáže. Navíc některé metody, třeba jak na pláži zjistit, že je Země kulatá, byly opravdu zajímavé.

Počátek (2010)

Už z prvního pohledu na nápis "Sci-Fi" se mi dělalo blbě a musel jsem se hrozně přemáhat, abych tu televizi aspoň zapnul. Po prvních pár minutách jsem myslel, že budu vypínat, ale dal jsem tomu veledílu ještě šanci a nakonec to nedopadlo vůbec špatně. Moje prvotní znechucení se během filmu přeměnilo v nadšení a postupně jsem hltal příběh až do konce. Zase ale musím připustit, že občas byl děj zmatečný a občas jsem se zapomněl v jiné vrstvě u jiné projekce. Jedním z hlavních taháků byly kvalitní a propracované efekty, akorát stopáž bych o trochu zkrátil. 92%

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Ačkoli je to reality show, u každého dílu si říkám, že bych to nejradši zkusil taky. A právě tento pořad je také příčinou mého zajmu o cestování.

V zajetí démonů (2013)

Přišli Vánoce a s nimi i čas na nějakou tu pohádku. Conjuring, ačkoli je to tisíckrát ohrané téma, patří ve svém žánru a stylu k těm nejlepším. Děj Vás pohltí na začátku a ne až v polovině, temné a děsivé zvuky navozují tu správně hustou atmosféru a už jen čekáte odkud co přijde. Dívejte se v noci se zvukem 7.1 - zážitek zaručen.

Zběsilý útěk (2006)

Moje první poznámka určitě bude, že nemám rád filmy, ve kterých se jenom střílí. Čili přesně film jako je tento. Ale nad očekávání jsem byl vtažen do děje už od začátku a vychutnával si hledání zbraně s krátkou hlavní. Nebudu zapírat, že asi jediný důvod proč jsem se na film podíval, bylo obsazení Paula Walkera do hlavní role. Co bych si asi u tohoto snímku odpustil, bylo tak "neskutečně dojemné" zakončení. Navíc povedený soundtrack a efekty byly pěkným završením.

Jednorozený (1990)

Asi jsem moc mladej na to, abych pochopil tohle "umění". Kromě prožité nudy si můžete prohlédnout i černobílé obrázky, na kterých se skoro nic neděje. A když ano, stojí to fakt za to. Trochu mě znepokojuje a taky děsí, že toto prožil režisér jako NDE - zážitek blízkosti smrti.

Juno (2007)

V tomto filmu nehledejte hloubku, i když se také dá nějaká najít. Tento film si diváka získá svojí lehkostí a humorem. Zhlédnuto při jazykové přípravě před odjezdem na pracovní stáž do Londýna.

Jízda do pekel (2001)

Na to, že je v popisu Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller, tak první polovinu filmu jsem se náramně bavil, hlavně když Paul Walker mluvil do vysílačky, a vypadalo to spíš na komedii. Ale druhá polovina nezklamala a napínala mi nervy až k prasknutí. Ve své podstatě jde o normální road movie s hororovým podtextem.

Odkud fouká chemtrails (2013) (amatérský film) odpad!

Důvěryhodnost tohoto rádoby dokumentu razantně pokulhává. Když vám někde u 16. minuty ukážou záběr letícího letadla s typickou contrail a hned následně obrázek Boeingu 747 upraveného k hašení požárů, atd., atd., atd. Navíc proč by někdo otravoval vzduch, když ho dýchá také!?!?

Zmrtvýchstání Kariny Hollekim (2010)

Zajímavý příběh adrenalinové nadšenkyně. Škoda jen, že je to tak krátké. Určitě bych měl zájem zhlédnout plnohodnotný dokument.