Ilsa: vlčice SS (1975)

Blbost, která se tváří drsněji než skutečně je. Podle názvu jsem čekal nazi-vlkodlačí řezničinu ve stylu fiktivního traileru od Roba Zombieho ale bohužel, nic takového se nekonalo. Angličtinu v koncentračním táboře ještě snést můžu ale jiné nelogičnosti jsou jedině k smíchu, ať už je to normální šatctvo včetně bot pro zajatce, neuvěřitelně velká volnost nebo dobré figury všech zajatých, o jídlo nejspíš nebyla nouze... Samotná hlavní “velitelka” je sice sexy ale opět moc logiky nepobrala, dost pochybuji o tom, že by si nějakého vězně tak pustila k tělu. Speciální schopnosti jiných vězněných jsou už jen třešnička na dortu nepravděpodobnosti. Nadruhou stranu ale uznávám, že ve filmu takového ražení se s věrohodností moc nepočítalo. Celková kontroverznost autorům asi moc nevyšla, to by museli ukázat víc...

Silent Night, Deadly Night (1984)

Zábavný slasher, který vyniká především svým osobitým přístupem a vtipem. Narozdíl od většiny ostatních slasherů není intro před zabíjením nudné a pořád se něco děje. Obávám se ale, že kdyby nebylo pokračování, které je ještě lepší a nabité hláškami, tak by tento první díl byl snadno zapomenut. Naštěstí se tak nestalo.

Creepshow (1982)

Povídky i comicsy mám hodně rád, takže jsem se na tuto sbírku těšil. Nejlepší byla podle mne úplně poslední, která byla zároveň i nechutná. Naopak nejhorší asi ta s Leslie Nielsen, toho prostě nemůžete brát vážně. Jinak je samozřejmě úplně jasné, kde se autoři Příběhů ze záhrobí nechali inspirovat.

Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě (2009)

Parádní jednohubka ze světa Watchmenů, která potěší především ty, kteří četli comics. Temný a drsný příběh je nekompromisní a tím, že je kreslený, se nebojí ukázat i nechutné scény. Závěr, kdy se Captain dostane do města, nemá chybu. Akorát se mi celkový konec zdál uspěchaný a narychlo ukončený, to se dá ale přežít.

Čtvrtý druh (2009)

Až žalostně snažící se film o mimozemských únosech. Filmu nevěřím ani jednu sekundu a "autentické záběry" beru jako věc, které může věřit pouze labilní nebo až chorobně naivní a paranoidní člověk. Nehledě na to, že pravda vyšla najevo ještě před premiérou filmu. V kině se mi místy zavírali oči a atmosféra většinu filmu stála za starou belu. Také nechápu, proč se díváme na scény dvakrát, nejdříve "dokumentárně" a později na úplně to samé, akorát s uhlazenými herci. Zkrátka a jasně je Čtvrtý druh trapným pokusem o "pravdu" o UFO, který za návštěvu kina nestojí.

Společenství Druidů (2003)

Trapňoučký pokus o napínavý film s cool koncem. Nezajímavý a blbě zahraný navrch, měl jsem chuť dát odpad ale nakonec jsem se trochu slitoval, protože to závěrečné monstrum bylo docela pěkně udělané. Bylo ale naprosto nevyužité a boj s ním se hrozně táhnul a nudil. Raději ruce pryč.

Drákulův sluha (1985)

Italský humor mi nevadí ale že bych se u něj válel smíchy říct nemůžu. Maléry pana účetního beru jako zábavnou podívanou maximálně jednou za tři roky. Tahle parodie na Draculu mě tedy docela příjemně překvapila a ani zatažení Frankensteina do děje mi nevadilo. S hlavní postavou problém nemám, je to pořád stejný trouba a ani ten druhý brejlovec není špatný. Také mě potěšily dobře udělané masky, konkrétně zombies, holt italové svojí horrorovou historii nezapřou.

Experiment: Zombie (2006)

Amatérský pokus o zombie film nedopadl moc dobře, neherci přehrávájí a prakticky celý film běhají od místa k místu. Postavy nejsou nijak sympatické a roztřesená kamera dělá efekt ještě větší amatérštiny. Otevřený konec a slabá stopáž vše jenom podtrhují.

Pátek třináctého 5 (1985)

Docela podařené znovuzrození série, jehož konec asi moc fandů Jasona nepotěší. Mladí blázni film dobře oživili a celkově si pátý díl udržuje průměrnou kvalitu předešlých dílů.

Hodina duchů (2007)

Úsměvně naivní pohádka pro malé děti. Co k tomu říct, chápu, že dětem, kteří tento film budou nejspíše považovat za hrůzostrašný horror, se bude líbit. A to je dobře, lepší než přiteplený upíři a jiné nechutnosti. Pro normálního diváka nebo dokonce horrorového fandu trochu utrpení ale odpad si to nezaslouží. Tobin Bell potěšil.