• Krátkometrážní

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Tak strašné, že k tomu prakticky nemám co říct. Hlavně si nečtěte k tomuhle "filmu" zajímavosti, protože vědět kolik lidí na tom pracovalo, a jak dlouho to celé trvalo je na hlubokou depresi. Film horší, než nejhorší noční můra.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008) odpad!

Za začátku jsem si myslela že by to mohlo být docela dobré, ale čím více filmu ubíhalo, tím to bylo horší. Samotnou knihu autor napsal za dva a půl dne, a scénárista to asi "zpracoval" za zbylou polovinu dne. Film byl nechutně prvoplánový, kýčovitý, a byl přeplněné válečným filmovým klišé. Chudák Thewlis to schytává, a hrává samé nesympatické postavy. Tady dostal postavu jednoho z těch zlých Němců napěchovaných v kožených kabátech. Hrozná ostuda tenhle film. Někdo kdo trochu něco ví o tom jak to bylo doopravdy, má chuť se tvůrcům smát. Nepravděpodobné situace, pokusy vymlátit z toho tématu co se dá, a samozřejmě - neopomenutelnou nutnost - nacpat tam spoustu propagandy. Sranda je, že se na to všichni zase nachytali. Mě se to nelíbilo, protože je tolik šílených věcí co se tenkrát událi, tolik skutečných děsivých situací o kterých by se dali točit filmy, že vyhmátnout takovouhle slátaninu, a tvářit se že je to velké drama, je podle mě hloupý trapas.

Špinaví, prohnilí lumpové (1988)

Docela vtipný nápad, docela slušný film. Steve Martin není můj oblíbenec, to musím říct v první řadě. Ale jak zahrál debilního princova bratra, je prostě skvělé. To byla podle mně jeho nejlepší scéna z filmu. Michael Caine má samozřejmě vedle něho úplně jiné druhy vtipných scén a hereckých poloh, ale to na tom právě bylo zábavné, nicméně stejně si myslím že byl lepší. Ženský prvek a jeho představitelka mi nijak zvlášť nevadila, což není zrovna dvakrát obvyklé. Film to byl praštěný, a místy se divák i docela pobavil, nevím jestli vyloženě nahlas zasmál. Totiž mě tomu chyběla ještě nějaká špetka drzosti nebo originality navíc. Něco kde by člověk opravdu vyprskl smíchy, a řekl si "Tohle ještě nikdy nikde nebylo". I tak se mi to ale jinak líbilo, jako ne úplně pitomá oddechovka na pobavení. Někdy je to přesně to, co člověk potřebuje.

Poslední údolí (1971)

Co člověk může vlastně vytýkat? V první řadě, než člověk začne komentovat vady filmu, hlavně jsou důležité vady celého lidstva, že vůbec mohl takovýhle film z jejich nátury a chování vyjít. Je neuvěřitelné, fascinující a děsivé, kolik si jsou schopní lidé způsobit vzájemně neštěstí. A zejména dělají li to schválně. Celá třicetiletá válka (a každá jiná válka) mohla vzniknout, a vznikla jen proto, že lidská rasa je prostě příšerná pakáž. Zabíjet ve jménu Boha je pak má obzvlášť oblíbená část. No, nicméně film popisuje lidské chování celkem bez příkras, a tak jak to asi s největší pravděpodobností bylo. Sympatický vám asi nebude nikdo, protože vybírat se mezi větším a menším vrahem je většinou slabá volba. Omar Sharif který Vogela zahrál překrásně, sice si trošku mojí sympatie získal, ale jen proto, že nebyl alespoň taková zrůda jako ostatní. Kněz mě ovšem doháněl k šílenství. Otřesný, krvelačný, mstivý, odporný vrah. Ve jméně Božím, dámy a pánové. Michael Caine se do role kapitána krutého a vznešeného vraha hodil perfektně. Plus Brian Blessed a Nigel Davenport navrch. Film je sám od sebe natočený skvěle, je na tom vidět že je to dost staré, ale o to působivější to pro mě bylo. Přišlo mi to skoro jako hororová podívaná, s pěknou výpravou a líbilo se mi to.

Za to může Rio (1984)

Kdepak, za to může Michael Caine že se kvůli němu koukám na takové hovadiny. Rozeběhlo se to celkem dobře, tak trochu Allenovsky, a mírně ironicky. Pak to začalo padat do nechutností, začali tam běhat nahý ženský a předvádět se tam neplnoleté holky, (Kterým to ještě museli povolit rodiče, viz zajímavosti...) padalo to k debilitě a úchylnosti, a na to já fakt nemám chuť se koukat. Sympatický vám tam nebude dokonale nikdo. Všichni jsou to totální prasata, hysterky, a magoři. Ovšem musím se omluvit, u některých scén jsem se prostě smála. Nevím jestli za to mohla atmosféra, nebo to že jsem to viděla uprostřed noci, nebo jestli to bylo mou slabostí pro Cainea, ale něco na to filmu bylo celkem úsměvné. Ovšem celkově to totálně odsuzuji. Vynechat nahotiny, mají prima komedii s nízkým IQ, takhle je to ovšem na hranici odpadu. Ale Matthew Hollis si prostě ode mě jednu tu hvězdičku zasloužil.

Water (1985)

Magořina. Nějak to nemělo ani hlavu, ani patu. Mělo to být hodně srandovní, ale bylo to jen lehce úsměvné. Nevadilo mi to sice nijak ani myšlenkami, ani názory. Ale jako film to mělo nulový přínos. Michael Caine tu byl Michael Caine - prostě milý, solidní, a dobrý jako vždy. Pár věcí vtipných, Billy Connoly a jeho písnička Freedom, třeba. Ale jelikož jsem se rozhodla se kapku inspirovat oblíbenou zábavou na ostrově ke svému sledování, film určitě ubíhal příjemněji díky tomu. Bylo to takové milé, ale lehce zapomenutelné. Zábavné, ale ne jinak zásadně. Některé scény stály za to, ale taky to nebylo nic zásadního. Prostě malý filmík který si najde asi jen úzký okruh fanoušků.

Oblečen na zabíjení (1980) odpad!

Tak tohle je jasný odpad. Ani chudák Caine to pro mě nezachránil. I když uznávám, slušelo mu to tu. Ale to je asi tak jediné plus filmu. Zápletka jak od desetiletého dítěte, prohlédnutelná jak zrovna naleštěné okno, příšerné herecké výstupy hlavních dvou hereček (jestli se vůbec tomuhle herectví ještě dá říct), navíc ten vrah byl poznat jen co přes něj na vteřinu přejela kamera. Asi budu teďka spoilerovat, ale Michael Caine namaskovaný za ženskou, pořád dál vypadá jako Michael Caine. Celé to bylo neskutečně trapné, všechny ty postavy, geniální syn první oběti, úchylný detektiv... Prostě totální hrůza! A to ani nemluvím o těch věčně nahých scénách. V osmdesátých letech se s thrillery tohoto typu roztrhl pytel, což se mi ani trochu nelíbí, a nehledě na můj osobní názor, to ani není originální. Posledních dvacet minut v blázinci který vypadal jak válečná nemocnice ve třicátém šestém roce někde v Rusku, byla tak strašná, že jsem se musela smát. Pak celý ten dodatek v koupelně té druhé dámy byl taky úplně otřesný. Tohle je fakt ostuda. Nemůžu přijít ani na jednu věc kterou bych na tomto filmu mohla pochválit. Je to úplný škvár. A s Hitchcockem je to naprosto nesrovnatelné!!!

Nevyřešený případ (1988)

Myslím že u tohoto filmu účinek sledování hodně záleží na přístupu, jaký máte když si film pouštíte. Jelikož jsem věděla do čeho jdu, nečekala jsem ani žádnou parodii, ale ani vážného Sherlocka Holmese, byl to pro mě příjemný filmový zážitek. Ben Kingsley jako Crime Doctor Watson, a Michael Caine jako (ne)hrdina Sherlock Holmes byli prostě strašně zábavní. Caine je můj velmi oblíbený herec, takže jsem ani nic jiného nečekala. Ale musím uznat že Kingsley nebyl o nic horší. Myslím že ani celým příběhem to nijak nepokulhávalo, i když to bylo silně komediální, pořád si to drželo normální příběhovou linii. Navíc mě dost potěšila přítomnost jak Jeffreyho Jonese, tak Nigela Davenporta. Možná že to mohlo být jakožto komedie trošku kratší, ale mě se to prostě líbilo. Tak jako film, jako oddechovka s pěknou úrovní. Bylo dobré, že to nebylo nijak přehnané a zároveň to neztrácelo humor. Prostě fajn.

Rita (1983)

Krásně krásný film s dokonalou Julie Walters a perfektní Michaelem Cainem. Tenhle film se mi opravdu hodně líbil, a nesmírně na mě zapůsobil - a to vším. Hudbou, jednotlivými scény. nápady, prostředím, ale zejména hereckými výkony. Takovýhle film už dneska nenajdete. Má to nejen zajímavou myšlenku, ale velmi slušné zpracování. Je to snímek který může člověk vidět víckrát než jednou, a nikdy vás nepřestane bavit. Opravdu se mi to hodně líbilo. A doopravdy, Slečna Waltersová a Pan Caine - klobouk dolů!

Chyťte Cartera (1971)

Za samotný film dávám tak 75%, ovšem za miláčka Cainea osobně by to bylo plných 100%. Zřejmě mi chybí nějaké buňky na zpracování takovýchto thrillerových drsných filmů. Prostě, na mě je tam moc drsňáctví, a málo myšlenek, nebo co. Ovšem samozřejmě uznávám že je to zábavné, a spousta scén je tam vyloženě nezapomenutelných, ale můj šálek kávy to prostě není. Michael Caine alias Jack Carter je totiž pěkný grázl, pro kterého za jeho doslova vražednou povahu nemám pochopení. I když je mi svým způsobem tohle rodinné mstění docela sympatické. Moje nejoblíbenější scéna je ta s paní domácí, a puškou pod postelí, (zasvěcení budou vědět...) ale je tam víc scén které skutečně stojí za to. Nejspíš se to vyplatí si to pustit, ať už by to mělo být jen kvůli zúčastněných herců. Označení akční taky docela sedí, a míst je to dokonce dost drsné a krvelačné. Jenže, zase je to svým způsobem poučné - oko za oko, zub za zub. Doslova na každého dojde. Takže pro ty, které zbožňují filmy tohoto typu rozhodně doporučuji, a ostatní si tak jistě přijdou na své.