• Krátkometrážní

Slídil (1972)

Brilantní! Čistě volné pole pro úžasného Laurence Oliviera a perfektního Michaela Caina. Tenhle film mi vyrazil dech. Byl to film při kterém jsem napínala oči jen aby mi neušel ani jeden jediný záběr, a pak jsem litovala že nemá nejméně o dvě hodiny více. Nádherný nápad, dech-beroucí zpracování, hudba, nápady, všechno! Všechno naprosto perfektní! Samozřejmě některé věci byli divákovi jasné, protože je to přeci jen napsané na divadelní prkna, ale i tak to byl naprosto skvělý zážitek. Nesmírně působivý a nezapomenutelný. Málokdy se mi stane, že se pro nějaký film vyloženě nadchnu, protože mi sám o sobě film moc nic neříká, ale tohle bylo tak dokonale divadelně zpracované. Má to vtipné a chytré dialogy, všechno je trochu zamotané a podivuhodné, ale ve skutečnosti tak jasné a přímé. A když do toho všeho ještě přišla píseň Anything Goes, bylo mi jasné, že tohle bude ten neideálnější film pro mou maličkost. Udělalo mi to ohromnou radost, a věnovalo nezapomenutelný zážitek. Obdiv a respekt.

Dvě z policejní brašny (1996) (TV film) odpad!

Totálně nevtipnej, absolutně nezvládnutej, divně zahranej odpad. Nechápu jak takoví dobří komici a autoři jako Svěrák+Smoljak mohli sesmolit takovouhle hovadinu. Kdyby jim bylo sedm tak neřeknu, ale tohle je fakt pod úroveň jak diváka, tak všech zúčastněných. Hrůza.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Můj nejoblíbenější díl - už od mala. Nejen že všechny ty věci z minulých dílů dávají teď ještě větší smysl, ale ještě ke všemu se všechno to, co do sebe tak zajímavě zapadalo, krásně uzavřelo. Ale co je hlavní, doktor Brown si našel ženu svých snů. Navíc zahranou krásnou a zajímavou Steenburgenovou. Všechno dopadlo dobře, i když ne sentimentálně. A všechno bylo přesně tak, jak to má být. Samozřejmě je tam plno skvělých vtipů, citací, a skvělých scén. Je to zakončení kterému není co vytknout.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Někteří lidé se bojí druhých pokračování, ale co se týče Návratu, bylo to nutné, a řekněme i nevyhnutelné. Sice mi přišlo že místy už se to všechno nějak moc zamotávalo, ale i tak se jedná o kvalitní film, a perfektní humor. Všichni zúčastnění se na tom pořádně vyřádili, a ve výsledku je to opravdu dobře vidět. Mají to hodně promyšlené, a to z filmu dělá nadstandardní podívanou. Přičtěte si k tomu perfektní dvojici Michaela J. Foxe a Christophera Lloyda, začleňte do toho skutečně vtipně nesympatického záporáka, a máte druhé pokračování dokonalých rozměrů. Já říkám jen: Jen tak dál!

Kdopak to mluví 2 (1990)

Stejně dobré jako jednička, možná místy ještě lepší. Humor zůstal, postavy taky, přibyla ještě malá sestřička a všechno se to stále nese v duchu dobré legrace, kvalitního humoru, pěkného herectví, dobrých nápadů, krásných scén, a nezapomenutelných hlášek. Jedním slovem povedené.

Agent Palmer: Případ Ipcress (1965)

Za samotného Palmera by to bylo rovných pět. O sám se totiž stal mojí osobní posedlostí. Vůbec nerozumím tomu, že z Bonda se stala totální klasika, a Harry je jen ten chlápek v pozadí. Přitom má víc charisma v prstech u nohou, než má Bond v celým těle. Navíc není agresivní, nemlátí ženský, nemá trapný rychlý auto, a stupidně předpovídatelné hlášky. Harry Palmer je o tři třídy výš, a proto ho tak strašně zbožňuji. Je drzý, svým způsobem loser, má silné brýle, nesnáší autority a dobře vaří. Je něco jako muž mých snů. Řekněme že Michael Caine je geniální herec s přímo nádhernou tváří, ale v postavě Harryho Palmera se jedná o něco jako o dokonalou kombinaci. Tohle celé je zasazené do špionážního, a dost promyšleného příběhu, plného změn a zvratů, s poněkud bolavým koncem. Má to svou neskutečně silnou atmosféru, je to tajemné, (ano místy trochu nudné) ale místy i pořádně zábavné. Vyhýbá se to klišé, chlapáctví, a nechybí ani špetka suchého britského humoru, a samozřejmě Palmerův neodmyslitelný sarkasmus. Ano, Palmer není dokonalý špión, ale nemilujeme lidi právě pro jejich zvláštnůstky a nedokonalosti?

Kdopak to mluví (1989)

Nechápu tak nízké hodnocení! Tohle je jeden z filmů, bez kterých se jednoduše člověk neobejde! Skvělé nápady, vtipné hlášky, dobré obsazení! Baví to děti, dospělé, těhotné... A navíc to nemá žádné zlé názory, neuráží to ani ženy, a dokonce tam nejsou ani žádné trapné vtípky na těhotné! Naopak, je to velmi pěkně natočené, prostě do všech směrů povedené. OBSAH sice někdo napsal jako totální -bez urážky- vůl, protože ve skutečnosti je to velmi mnohostranný snímek. Už odjakživa byl tenhle film pro mě klasikou, a doufám že to tak i zůstane. Každý kdo má rád vkusný a dobrý humor by si to neměl nechat ujít.

The Line, the Cross & the Curve (1993)

Náhodou je to dost povedený muzikál, a nikdy jsem neslyšela o tom, že by se od něj Kate Bush distancovala. V dětství to byl můj velmi oblíbený film, a uměla jsem všechny písničky z paměti (umím je dodnes). Kate Bush i Miranda Richardson mi přišly krásné, a Kate to krásně nazpívala, a Miranda zas předvedla velmi zajímavý způsob herectví. Možná to není tak docela pro dospělé, ale pro děti je to víc než dobré. A to pro ty malé, i ty větší. Navíc je tam spousta zajímavých nápadů, je to tak divadelně-umělecky laděné, a má to zajímavou atmosféru. Zkrátka kdo má Kate Bush rád, by si tohle určitě neměl nechat ujít.

Návrat do budoucnosti (1985)

V dětství oblíbené, stále oblíbené! Po delší době, jsem si to včera zopakovala, a bylo to pořád stejně zábavné jak jsem si pamatovala. Michael J. Fox se pro tuhle roli snad narodil! Je vtipný, sympatický, totálně přesvědčivý, má svůj styl, a zároveň vás ve filmu vůbec neruší. Lloyd jako Emmett Brown je přímo legendární! Má to promyšlený scénář, vtipné vtipy, je to zábavné, a navíc pro všechny věkové kategorie. Je to prostě klasika kterou by všichni měli vidět. A ne jenom proto, že je to proslulé, ale hlavně proto, že si to svou proslulost zaslouží.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Děsně blbý film. Alice Nellis si zřejmě dala maraton blbých amerických romantických komedií, a rozhodla se, že ze všech těch klišé a blbých scén, natočí svůj český, a ještě pitomější snímek. Jenže se rozhodla že do hlavní role obsadí Chýlkovou, což byl totální průser. Ne jenom, že je naprosto ohyzdná, ale ještě neumí hrát! Nechápu jak se tohle mohlo stát slavnou herečkou, vypadá kopie jejího vlastního manžela, navléknutá v módních hadrech. No naprostá hrůza! Paní režisérka jí asi navíc řekla, že má krásný nohy a že je musí co nejvíc ukazovat, tak se podle toho řídila. Bylo to směšné, a nesympatické. A to dokonce i odhlédnuto od toho, že její postava byla nesympatická rozmazlená megera, co se v pětačtyřiceti chovala na dvanáct. Jednu hvězdičku dávám za to, že zbytek obsazení se jí dost povedl. Klepl je sympatickej, Kotek je fešák, a celkem přesvědčivý herec, Bydžovská je nadstandardní herečka která zahraje snad všechno, a Sokol v roli kamaráda teplouše byl přiměřeně roztomilý. Jinak dialogy byli pitomé až to bolelo, hudba od té kapely co si tam vybrala byla totálně tragická, příběh byl nesmírně stupidní, a co scéna, to vymleté klišé. Takže je to je takhle malilinko od odpadu.