• Krátkometrážní

Kanadská noc (2008) (TV film) odpad!

Dovolila jsem si tento snímek opět hodit do odpadu. Poprosila bych Paní Havlovou, jestli by mohla přestat hrát, protože to jednoduše není dobré. Poprosila bych České scénáristy aby začali psát zajímavé věci. Taky bych poprosila České režiséry aby natočili zase i nějaké dobré filmy. A v neposlední řadě také prosím České herce aby se naučili hrát. Dopředu děkuji.

Prasátko Peppa (2004) (seriál)

Seriál, naprosto nepochopený dospělými diváky, patří k jednomu z nejlepších, jaký mají dnešní děti nízkého věku možnost vidět.

Iron Man 2 (2010)

Hlavně hrozně agresivní, militantní, a něčím nesympaticky a předpovídatelně amerikánský. Některé prvky Iron Mana vůbec nejsou špatné, některé vtipy byli docela úsměvné, a některé scény dost povedené. Neskutečně film ale kazila "krásná" agentka Johanssonová, která byla tak trapná že se to nedalo rozdýchat. Je to tak ohrané téma, tyhle sexy nebezpečné ženy že už je z toho divákovi na nic. Jasně, Downey je výbornej, a Rourke taky. Já osobně bych od takového velkofilmu čekala mnohem víc. Trochu jsem celý film přetrpěla. Jako by celý ten příběh pořádně nedržel pohromadě, a tak byl vyplněn něčím plytkým, a přitrapnělým.

Jindřich VIII. (2003) (TV film)

Moc pěkný pohled do historie, na "Miláčka" Jindřicha VIII a na jeho naprosto zrůdné chování. Herci a herečky opravdu bravurně zvládli své úlohy, v čele s Rayem Winstonem který byl jako Jindřich naprosto perfektní. Já jsem se tím naučila spoustu věcí z historie, a zároveň jsem se vůbec nenudila. Naopak, byla to zábava jak se patří. Co jen mě úplně nevyhovuje, (opět) jsou nahé scény. Úplně bez problému by se to obešlo bez toho. Jinak to je fakt film vysokého kalibru. (přes to, že je televizní) A plný talentovaných Britských herců. Má zkrátka můj obdiv.

Muž z Acapulca (1973)

Parádní parodie s hereckým mistrem šarmu a vtipu - Jean-Paulem Belmondem. Nejúžasnější na něm je, že se nebere vážně a dokáže si ze sebe udělat legraci tím nejpříjemnějším způsobem. Opravdu se k tomuto filmu ráda vracím, a pokaždé se pobavím. Nemám co dodat, tohle je prostě klasika.

T.M.A. (2009) odpad!

Myslím že Češi by se měli držet filmových žánrů, které jim jdou, Formanovské, Slámovské a podobně. V tom skutečně nemají konkurenci. Ale jakmile se pustí do něčeho zahraničního aby ukázali Američanům, Němcům, Polákům, Rusům, Britům, a ostatním že na to mají, dopadne to vždycky špatně. Horor T.M.A. je toho přesnou ukázkou. Jenom si zbytečně dělají ostudu.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Opravdu hodně zábavné a vtipné. Dělá si to legraci jak z Galů, tak z Římanů, a vůbec z celé historie. Docela jsem se dneska při sledování zasmála. Každá jedna malá postavička má propracovaný charakter, a je vůbec vidět že je to inteligentní sranda, která staví jak na historii, tak na řeckých a římských bájích. Děti si přijdou na svoje, a dospělí jakbysmet. Vždyť už to bylo senzační jako komiks.

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Na zfilmovaných knihách je těžké to, že když čteme knížku, každý máme svojí vlastní představu o tom, jak by to mělo vypadat. Proto taky čtení miluju. Někdy se moje představa s filmem shoduje. Což ovšem žel není případ tohoto filmu. Neříkám že je špatný, ale nemá to atmosféru, ani sílu, ani tajemnost, a děsivost knihy. Samozřejmě, není to špatné, protože se to drží plánu jedné s nejúžasnější knihy všech dob. Ale mě to neoslovilo.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Jaký je vlastně smysl života? Většina lidí neví. Monty Python na tuto otázku odpovídají ve svém vlastním stylu, který je nám tak dobře známí, a který tolik obdivujeme. Možná jsou tam místa pro silnější povahy, nebo pro lidi, kteří si vyžívají v poněkud tvrdším humoru, ale pořád jsou Monty Python - klenoty Britského humoru. Plus to, dali do filmu i několik naprosto nezapomenutelných, provokativních písniček.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Hrozné zklamání. Obzvláště pro fandu Narnie jako jsem já. Všechno úplně špatně. Absolutně nic se tam člověka nedotkne, žádná věta, melodie, vztah, postava, vtip, scéna, záběr, krajina, dialog, prostě absolutně nic. Všechno je to nucené a umělé. Scénář upadává, a marně byste hledali příběhovou linii. Prostě smutné zklamání po dvou dost vydařených dílech. Podle mě je to změnou režiséra, ale jistě to bude víc aspektů kvůli kterým to absolutně ztratilo kouzlo a poetičnost předchozích dílů.