• Krátkometrážní

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Asi nejslabší díl, ale pořád ještě pár povedených vtipů a vtipných situací se tu najde. Myslím si že Rodriguez třemi špiónskými filmy určitě nezklamal, ani nic nezkazil. A hlavně to baví děti,a to je u dětských filmů důležitý.

Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů (2002)

Zábavné pokračování příběhu dvou drzých špionských dětí. Jak už jsem psala, děti to milují. Vždyť to představuje všechno co děti mají rády. Byla bych ráda, kdyby se dospělí dokázali jednou vcítit do malých dětí, a pohlížet na dětské filmy jejich očima. Snad by poznali že tenhle film si skutečně nezaslouží tak nízké hodnocení.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Ať si kdo říká co chce, tohle je celkem dost povedený snímek. Zvlášť pro děti, je tu ironie, humor, nadsázka, dobrodružství, a bláznivý.hrdinský činy a situace. A děti to mají rádi, a většinou si na to i hrají. Navíc je to zábavný a nenáročný. A Slováci tomu říkají Dvaja Pátrači, a to jméno samo o sobě si už zaslouží čtyři hvězdičky.

Hodiny zoufalství (1990)

...A dobro pokořilo zlo, a šlechetný Anthony Hopkins se vrátil ke své pěkné ženě Mimi Rogers, mezitím co Mickey Rourke prostřílený umírá na jejich trávníku, před domem jejich domu Amerických snů. Zlá právnička byla potrestána a nedůležitý bratr zemřel v kaluži krve. Divákům bylo opět dokázáno, že FBI je jednička, a že rodina je to nejdůležitější, a že drží vždy při sobě. Ach jo.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Má slabost pro Narnii, posílená slabostí pro prince Kaspiana, ovlivnila hodnocení tohoto filmu. Navíc skutečně obdivuju závěrečnou scénu u řeky, taky scénu s čarodějnicí... No vlastně, skoro každou scénu. Líbí se mi kam Adamson směřuje celý příběh, a líbí se mi celý ten nápad. Asi chápu Narnii úplně jinak než zbytek uživatelů. Nevadí, mám tenhle film ráda, radši než všechny díly zfilmovaného Pána Prstenů, i když je to třeba kýč. I don't care!

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Podle mě velmi působivá, velmi citlivá a vkusná fantasy. Vůbec nechápu to nízké hodnocení. Andrew Adamson je podle mě režisér který to umí s dětmi, a který má cit pro film týkající se dětí, zvířat a neexistujících světů. Film má krásnou výpravu, dobrou hudbu, dobrý knižní námět a příjemné filmové provedení. Dobře to na mě působí, a ráda se na to dívám. Klidně znovu a znovu.

Dítě z Marsu (2007)

Možná jsem úplně pitomá, ale mě se smutně vtipný film o klukovi z Marsu líbil.

Zlatíčka pro každého (2001)

Poměrně dobrá romantická komedie, s vtipnou a sexy Catherine Zetou-Jones, a naprosto perfektním Johnem Cusackem. Robertsová tady nijak nezazářila, ale ani mi nijak nevadila. Myslím že film se vtipně vysmívá hereckým hvězdám a dobře paroduje jejich řekněme, jednoduchost. Milý, ironický film který si určitě někdy ráda zopakuju.

Angel Heart (1987) odpad!

Filmařsky samozřejmě naprosto dokonalý. Perfektní kamera, kostýmy, nasvícení, více méně i hudba, střihy, všechno. Jenže obsahově to považuji za naprostý nesmysl. Naprosto se to neslučuje s realitou, a film se od půlky vymyká jakýmkoli lajnám na které to najelo na začátku. Přijde mi jako by režisér nevěděl co vlastně chce natočit. Taky tam bylo spoustu nevysvětlených věcí, a též pár filmových zbytečností. Mě osobně nevadí takovéhle filmy, jako byl například o mnoho lepší Ďáblův Advokát, ale tohle je prostě mysteriózní bububu vycucaný z prstu.

Fešák Johnny (1989)

Kterak se blbec nepoučil aneb příběh o pomstě. Úplně plytké a nudné, oslavující násilí, poněkud to taky ve špatném slova smyslu zahazuje tu dobrou stranu, a každého kdo je proti pomstychtivosti nebo zabíjení. Pořád jsem čekala v čem bude háček, kde bude zápletka, jenže film skončil a zápletka nikde. Jedna hvězdička, protože Barkinová byla dobrá mrcha a protože Rourke je vážně (nejen) fešák.