• Krátkometrážní

Velké putování Bolka a Lolka (1977)

Velkej hit mého dětství. Stále si ještě pamatuji některé pasáže z paměti. Pořádná cestovní zábava!

Paříži, miluji Tě (2006)

Některé povídky velmi dobré, některé perfektní, některé slabé. Tak to bývá u povídkových filmů, a je to tak i tu. Nicméně celkový pocit z filmu jako takového, je pro mě dobrý, a uspokojující.

Vzpomínky na lásku (2004)

Nevím vůbec co mám napsat. Nemám slova na to, opsat pocity jaké z tohoto filmu mám. Nádherný film o lásce, plné uvěřitelnosti a reálných situací a upřímnosti. Film jako život. Bulela jsem jako malé dítě, což se mi u filmů moc často nestává. Nemá cenu sem nic psát. Krásný zážitek.

Dogville (2003)

Naprosto geniální forma zfilmování. Měla jsem z toho tak dobrý zážitek jako bych četla knížku. Trierovi se podařilo vytvořit naprosto nezapomenutelnou atmosféru strašného města, plného řekněme dost zvláštních lidí. Film měl krásný styl plný originality a pravdy o tom, jací lidé jsou. Herecké výkony ani nesoudím, protože všichni byli skvělí a uvěřitelní. Člověk si během sledování uvědomil mnoho pravd o našich lidských povahách, a vůbec o lidské rase. Jak může člověk dopadnou když se chce rozdat aby pomohl druhým. Kde je hranice toho kolik dokážeme udělat pro druhé?

Na vlastní nebezpečí (2007) odpad!

Filmaři v ČR se zřejmě už finálně zbláznili. Parta blbců šla na vodopády? ne, díky.

Šéfové na zabití (2011)

Má to svoje plus i mínus. Herecky to bylo podle mě hodně dobré, Day mě fakt pobavil, zvlášť když se rozčílil s jeho hlas nabral na šílené výšce. Jason Bateman byl jako vždycky vtipný a tak trochu roztomilý. Na Sudeikis si moc nepotrpím, ale Jennifer Aniston byla zase ironicky vtipná, a to se mi líbilo. Mám ráda jak hraje. Ale tady se fakt povedla každá malá postavička a každý její charakter. (třeba Ioan Gruffudd si střihl bezva roli...) Bylo to typově jako The Other Guys jenže tohle mi přišlo ještě pro jednodušší diváky. Ale musím se přiznat že já jsem se bavila, dokonce několikrát i smála nahlas. Škoda že to bylo tak moderní a líbiví. Jinak úhlavní trojka když byli jen oni tři, tak fakt házeli výborné vtipy, hlášky a obličeje. Prostě taková jednoduchá komedie s jednodušším humorem.

Jánošík - Pravdivá historie (2009) odpad!

Nejen strašná nuda, a totální pitomost, ale ještě ke všemu neskutečně nechutné. Tenhle film je nevhodný při jídle, pití nebo jakékoli konzumaci čehokoli. Vůbec, tenhle film je nevhodný pro kohokoli, kdo je aspoň trochu inteligentní a vkusný.

Cars Toon: Burákovy povídačky (2008) (seriál)

Někdo to může považovat za dětskou blbinu, ale skrývá se v tom daleko víc, než by se na první pohled zdálo. Perfektní zábava, stojí za to vidět.

Náhodné setkání (1999)

ku podivu mě to neoslovilo, nebavilo, nerozplakalo, nepotěšilo, nerozesmálo, nenutilo mě to se zamyslet, nepobouřilo, neznechutilo, nezaujalo a divácky neuspokojilo...

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Ani nemám slov. Někdo mi řekl že Korejské filmy jsou dobré, a někdo řekl že tenhle speciálně. Ovšem film naprosto předčil moje očekávání. Naprosto mi to vyrazilo dech. To, že film měl místa u kterých jsem se nahlas smála, a zároveň místa kdy mi už skoro tekly slzy, považuji samo o sobě za fakt, že tenhle film ví o čem mluví. Strašně nečekané charaktery jak u něho, tak u ní, nádherně spletité osudy, perfektně vybraná hudba, která byla místami ironická a někdy zase strašně smutná, a konec který jsem absolutně neočekávala, ačkoli se můžu označit za znalce triků romantických komedií, tohle by mě ani nenapadlo. Strašně upřímný příběh o lásce. Už podstatou úplně jiné než ty Hollywoodské "romanťáky" které se do nás ze všech stran tlačí, a které jsou plné vulgarity a laciného pozlátka. Právě jsem to dokoukala a mám z toho dobrý pocit. A pak že prý nenajde dobrá romantická komedie....