• Krátkometrážní

Dívka na koštěti (1971)

Dávám plný počet, protože si to film ve svém postavení zaslouží. V Československu v sedmdesátých letech se povedlo opravdu málo věcí, Saxana, pohádka pro děti i dospělé, je výjimkou. Dobrý scénář, vkusná režie, na svojí dobu neuvěřitelné triky a vůbec možnosti grafiky a střihů, hodně herců předvedlo velmi obstojné herecké výkony, a film má mnoho dobrých hlášek které se často uplatní v běžném životě. Prostě vyšel mix něčeho, z čeho je dneska v ČR legenda, za kterou se opravdu nemusíme stydět.

Homeboy (1988)

Uživatel OHI naprosto trefně napsal: "Mickey Rourke je skvělý herec, jen má prostě smůlu na hodně podprůměrné filmy." To je přesně ten problém. Film sám o sobě nevěděl co vlastně je. Jestli drama, romantický příběh, krimi, nebo akční komedie. Jenže nebyl ani tak od každého trochu jako spíš ani jedno pořádně. Já osobně jsem se dost nudila. Mickey je opravdu dobrej, jak boxer tak herec. A asi jedině on je důvod proč na tenhle film koukat. A ještě dost dobrej Christopher Walken. Jinak jsem čekala víc, a moje požadavky nebyli splněny, takže jsem byla jak zklamaná tak znuděná. Mickey má navíc,tak ať nám to dokáže.

Ruka (1965)

Úžasný krátký film velkého výtvarného génia. Můj oblíbený již od dětství. Velmi zvláštní je, že tento film pro dospělé (Nehledě na to že je animovaný) baví, dojímá a fascinuje i děti. Jeho skutečnou myšlenku jsem však pochopila až v pokročilém věku, znázorňuje to krásně přesně to, čeho se nejvíc bojíme. Krásná parafráze s jasnou, výborně podanou myšlenkou. Děsivé a opravdové až zamrazí.

Sugarlandský expres (1974)

Šílenství, zoufalství, hnus, naděje, svoboda, cíl, strach, vyhlídky, zklamání, obětavost, vůle, opravdovost, bolest. Slova které vystihují tento drásající snímek, zkoušku odvahy, podle skutečné události. Krásné svojí ošklivostí. Z některých věcí které děláme jde vážně hrůza. Spielberg je Pán, Williams jakbysmet. A Goldie Hawn tomu všemu kraluje.

Šňup (2002)

F.U.J.! Nevím ani co k tomu mám napsat. Ostuda že holka jako já, sleduje filmy jako Šňup. Naprosto šílené, nechutné, umělé, afektované, sprosté, a falešné. Žel ale, herci byli výborní, až mě to překvapilo. Jinak teda pomoc. Ne že by mě to pobouřilo, ale říkám si na co? Drogy jsou prostě drogy. Tohle je jen póza, někdo chtěl natočit něco nechutnýho. Nic víc.

Zeptej se prachu (2006)

Knížka mě nadchla, a proto jsem se rozhodla pustit si film. A jsem s ním celkem spokojená. Colin Farrell mi jako Arturo Bandini celkem vyhovoval, a dokonce jsem mu Bandiniovskou povahu věřila. Film však na rozdíl od knížky, nemá něco navíc co v knize bylo. Něco, by ve vás nechalo nějaký hluboký, nesmazatelný dojem. Navíc příběh byl udělán tak trochu víc líbivě, (Koncem se například velmi lišil) a taky filmově, (Což ale zase chápu, nemůže být to samé na papíře, jako na filmovém plátnu) tak nějak aby oslovil větší publikum a aby se zalíbil. Což mě už přišlo zbytečné. Divnost a kouzlo knižního Ask The Dust to prostě ztratilo. Přesto to shlédnutí byl celkem zábavný zážitek který v sobě určitého ducha přeci jen měl. Škoda jen, mohlo to být ještě mnohem lepší.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Jde vůbec nemít rád E.T.-eho? Tady nemá cenu nic psát. Je to prostě legendární snímek, který už skoro třicet let dostává diváky často až k slzám. A já jsem jeho kouzlu podlehla také. Nenechám si svůj pocit z filmu vzít. Je to prostě pěkná metafora a pěkný příběh, pro děti i pro dospělé. Mnohokrát už jsem zažila jeho pocit, ten, kdy se dostal na cizí planetu, mezi cizí tvory a chtěl zpátky tam, odkud pochází. Domů.

Hvězdný prach (2007)

Strašně krásný příběh povedené fantasy pohádky. Z osobních důvodů dávám mnoho hvězdiček, přesto že nezaujatý divák by to mohl označit za příliš. Jsem strašně spokojená s obsazením, přesto že mi trvalo si na Charlieho Coxe zvyknout, jsem ráda že byl pro tuto roli vybrán. Líbila se mi poetičnost příběhu spojená s černým humorem. Vůbec, Hvězdný Prach je podle mě výjimečný film který nemá ve svém žánru konkurenci.

Čtyři pokoje (1995)

Poslední dva pokoje jsou perfektní. Rodriguez dal do svého příběhu všechno, co k jeho filmům patří. Myslím že dokonale vystihl pocit dětí, když rodiče nejsou doma, a taky pocit toho kdo je má (z donucení) na starost. Rodriguez je režisér který mě dokáže přesvědčit že jeho filmy, ačkoli se často jedná o situace dost nepravděpodobné, že se skutečně dějí. Tarantino je zase klasicky Tarantinovský. Což potěší jeho fanoušky, musím říct že poslední pokoj mě dokázal rozesmát. A za to jsem ráda. Jinak Tim Roth byl naprosto k sežrání, ten by si zasloužil sám o sobě pět hvězdiček. Co mě osobně nepřesvědčilo, byli první dva pokoje. Na prvním je notně znát že je od režisérky. Druhý mě připadal skoro až zbytečný. Ale celkově je to film u které když přivřete oči, tak budete myslím i dost spokojení.

Žár těla (1981)

Žánrově dost dobrý film. Řekla bych ve správném slova smyslu i dost povedený. Líbila se mi i zápletka, například na rozdíl od zde zmiňovaného Základního Instinktu jsem ten konec nečekala. Spíš jsem si myslela že Hurt je tady ten co na nás něco hraje. Turner to určitě zahrála dobře, ale co mě fakt vadilo, bylo že jsme polovinu filmu museli Paní Turnerovou (já vím že už jsem s tím vážně otravná, ale copak s tím už nemůžou dát pokoj??) sledovat nahou. Režisér nám přeci může ukázat že je krásná a svůdná i bez toho. Vždyť bychom to pochopili!!! Jinak mě to i docela bavilo. Třeba Danson to zahrál úplně výborně. Škoda že celkem povedená detektivka je zkažena něčím tak povrchním, s čím filmaři prostě nedají a nedají pokoj.