• Pohádka

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Dojemný, téměř neuvěřitelný, příběh nedoceněného umělce a především skromného člověka.

Mamut (2009)

Film o paradoxech současného mateřství. A tak trochu Pláž pro starší a "pokročilé". Ale především uvěřitelná rodinná dramata.

Sbohem, lásko (1995)

Nečekaně vtipný film o vážných věcech. Začínám mít slabost pro romantické komedie ze "starých dobrých" a hlavně méně vulgárních 80.-90. let.

Tři bratři (2014)

Scénáristé si roky lámou hlavu s novými náměty na pohádky a zatím marně. Nakonec vždycky nejvíc potěší tradiční pohádky, byť v novém hávu.

Lásce na stopě (2001)

Je to celkem příjemný romantický film. Jen film. Ve skutečnosti se prosím na podobné osudové setkání nespoléhejte. Prosím.

Neopouštěj mě (2010)

Lovestory ve zvláštně hybridních scifi-retro kulisách. S podobně pasivními hrdiny a melancholií, jaká byla třeba ve filmu Pokání. Hodně mi v něm ale chyběl celospolečenský rozměr fungování tohoto "světa".

Gattaca (1997)

Skvělé sci-fi Bradburyovského nebo Huxleyovského stylu. Navíc stále aktuální. S výbornými hereckými výkony i kulisami. Zdá se mi až neuvěřitelné, že jsem se o filmu dozvěděla až o osmnáct let po jeho vzniku a navíc na blogu o výchově dětí. :-)

Oddělen (2011)

Film zmatený a depresivní jako školáci a učitelé v něm. Film, na jehož konci zůstanou tajemství. Film, který nemá "záporáky" ani "klaďase". Film, jehož některé scény by jiným tvůrcům vydaly na celý film. Film, který končí happyendem i tragicky.

Dokonalý trik (2006)

Scénář mi nepřišel zamotaný ani komplikovaný jako spíš špatný. Postupným porušením hned 4 z 10 pravidel pátera Knoxe (nejen) pro detektivky příběh padá a padá až na dohled jediné hvězdičce. Což je veliká škoda, protože kulisy, kostýmy, atmosféra i napětí ve filmu jsou nadprůměrné.