Obvyklí podezřelí (1995)

Původně jsem měl hodnocení 4*, ale to jsem film viděl strašně dávno. Když jsem se k filmu vrátil po letech tak zvedám hodnocení mezi nejdokonalejší filmy. Hodně dobře to šlape od začátku, děj je napínavý, pořád čekáme na něco a nakonec, a to i když jsem vědel co příjde, mě ten film stejně posadil na prdel. Všichni zůčastnění podávají skvělé výkony a tu jejich bandu grázlů jsem jim žral celý film. Pro takovéto filmy a Bryana Singera mám slabost. A Kevin Spacey - ten už nejednou dokázal "ozvláštnit" nejden film... Asi ani nemám co bych tomu filmu vytknul. Nějakého bezduchého střílení tam nebylo nic, každá scéna uvěřitelná, film nenudí a není zbytečně dlouhý.

Ohnivý oceán (2004)

Možná mé hodnocení není úplně objektivní, ale vážou mě k tomu filmu silné emoce. Ale zas se nejdná o nějaký průměrnější snímek. I když má lehce delší stopáž, příjemně film ubíhá. Dějové zvraty jsou sice na míle čitelné, ale i tak jsem měl pocit jakéhosi napětí v sobě. Herecky taky celkem povedené, i když mi osobně Viggo nic neříká.

Logan: Wolverine (2017)

Už předchozí Wolverine od Jamese Mangolda v japonsku byl o dost slabší, než jiné X-menovské filmy. Ač si Jamese Mangolda vážím coby režiséra vcelku dobrých filmů, tak prostě jeho styl a styl komiksových X-menů se podle mě příliš neprolínají. On, a je to vidět také v tomto filmu, ve svých filmech velmi klade důrez na city, pocity, vnitřní cítění postav. Kdežto já od komiksů očekávám spíše na prvním místě myšlenku něčeho většího - dobro proti zlu, X-meni vs. normální lidi a pod. Tyto chybějící vlastnosti, které jsem vyjmenoval, se snaží film dohnat až příliš brutálníma scénama, které se mi do těchto typů filmů vůbec nehodí. Akce tam má být dost, akce musí mít spád, přirozenou vyváženost mezi zábavou a násilím. Mě nebavilo koukat na staříky, kteří pomalu ale jistě spějí ke svému (neslavnému) konci. Navíc to bylo i celkem dlouhé a něteré scény dost utahané. Na X-meny je ten film velmi slabý, proto jdu s hodnocením moc dolů. Asi se většině lidí líbí, že se film snaží jít jinou a ukazovat ty pravé emoce a vnitro postav, proto asi má film velmi vysoké hodnocení. Mě se to však nelíbí. Já chci vidět Singerovy či Vaughnovy X-meny.

Crash (2004)

Někteří lidi se chovají jak kreténi, když mají zrovna špatný den. Někteří lidi se chovají jak kreténi, protože už tak vyrostli. Někteří lidi dostanou druhou šanci od života a někteří lidi zase ne. Tito lidi co dostanou druhou šanci si to uvědomí a někdy zase ne. Někdy dobří lidi se dostanou do problémů a někdy špatní lidi se z problémů vysekají. Někdy člověk v životě udělá přešlap, ale má možnost to napravit a jindy zase ne. Někdy jsme tak slepí vůči lidem kolem sebe, že ani nevíme kdo nás má doopravdy rád. Život je spravedlivý a jindy zase ne. Ale třeba někdy to odskáče chudák a špatného člověka to změní k dobru. Někdy lidi nejsou špatní, jen se nachází ve špatných okolnostech a někdy jsou až v moc dobrých, že jim z toho duše kamenní. Něteří lidi jsou černí a někteří zase bílí. Někdy se černí chtějí chovat jako bílí a bílí si myslí, každý mexikánec černoch nebo portoričan je grázl.____ No a o tom všem je tenhle vynikající film. Naprosto neuvěřitelně dokonale propojený scénář, který ač v jednu chvíli vypadá černobíle, kdy je vše jasné, tak se pomalinku přehoupne do silného dramatu a lidských vztazích. Scénář je nejsilnější stránkou filmu, ale i jednotlivé postavy jsou skvěle hercema propracovné k jednotlivým charakterům.____Vřele doporučuju pustit, když má člověk horší náladu. Tento film ho vyléčí raz dva.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

První díl byl takový seznamovací, tak sem byl v rozpacích, zda z toho nebude jen pokus ala Boardwalk Empire. Respektive ten pocit, že tohle už to bylo. Jenže do první série jsem se velmi rychle zakoukal a přišel tomu na čtyřhvězdičkovou chuť. No a pak přišla druhá série, která je asi jeden z nejlepších seriálových počinů vůbec. Třetí série se pak už veze na nastavené laťce. Ciliana Murphyho Tohomas Shelby je naprosto úžasný, nepředvítatelný a je vždy o krok napřed před protívnikama. Ostatní Shelbyovci jako Arthur a spol jsou taky pěkně zmagoření. Velkým plusem je angažování k nepoznání, krom batmanovského hlasu, Toma Hardyho a jeho Alfieho - dokonalé. Scéna industiálního Birminghamu je struhjící a kamerové dokonalé. Scénář je velmi vynikající a některé scény jsou vyhorcené a dotáhnuté na samotný okraj cítění mého těla, kdy tak lehce balancuju nad úžasem sledování a celkovým zhroucením. Nejhorší na tom seriálu je, že po shlédnutí je mi jasné, že dívat se na cokoliv jiného je ztráta času, jelikož nic lepšího tu dlouho nebude.

Nelítostný souboj (1995)

Nyní jsem to videl podruhé po delší době. Musím říct, že ani po těch X desítkách kvalitních a kultovních filmů co jsem shlédnul poté, jsem nechtěl snížit hodnocení, ale nakonec jo. Ony existujou i filmy po kterých je ze mě lepší člověk, filmy které jsou i morálně poučné, přičemž tenhle film je "pouze" dokonalý policajtský snímek. Ale zpět k filmu. Ze začátku se film tváří jako každý lepší policejní snímek, ale postupně nabírá na otáčkách až dospěje k vynikajícímu finále. Jsou tady nějaké přešlapy, a to zejména u postavy Vala Kilmera (např. když musí střílet s bočním kotoulem), nebo jistá neschopnost strážníků někoho trefit. Každopádně Pacino dodává tu patřičnou šťávu a jeho zmagořený policajt je ozdoba snímku. Samozdřejmě mu velmi zdatně sekunduje ten další ital :-) Shlédnutí je povinnost pro každého správného fanouška kvalitních filmů.

Město podvodů? (2013) (pořad)

Vlastně jednoduché videa s nápadem obšlehnout námět od veřejně propíraného dokumentu a zjistit zda je na tom Praha lépe než vykresluje zahraniční reportér. Tady vlastně ještě o nic nejde, ale starwarsovsky řečeno - po klidném začátku se začíná nad prahou objevovat skrytá hrozba v podobě dalších navazujících sérií, a to zejména Praha vs. Taxi, kde už jde o hodně.

Na samotě u lesa (1976)

Tuhle když to hrálo naposledy jsem se přistihnul jak sedím přibitý u televize a bojím se odejít abych náhodou nepřišel o nějakou hlášku, nebo scénku či geg, a docela jsem si to užíval. Můžou to hrát v TV kdykoliv a ani to neplánuju se na to dívat, ale jen to koutkem oka zahlédnu a už tomu zas propadám. Toto nemá ani Mareček, byť je také velmi výborný. Ale tento film má ještě navíc zvláštní poetiku a kouzlo. Kdo by neměl rád pana Komárka, nebo se nerozplýval nad hašteřícimi dětmi, či se nesmál na nezkušeností pražáka Oldy.

Honest Guide (2016) (pořad)

Je to krátké, vtipné, výstižné. Navíc Janek je dost sympaťák se smyslem pro humor a občanskou zodpovědnost (viz taxíky, směnárna). Moc pěkně natáčeno. A docela by mě zajímalo, jaký to má ohlas v zahraniční, pro které je to expilitně natáčeno.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Chjo :-( Né že by předchozí filmy byly nějaké extra nadprůměrné komedie typu Love Actually, ale tento díl Bridget je opravdu bída. Možná že k tomu přispěl i dabig, jelikož jsem zvyklý na originál a jsem odpůrce dabingu. Ale tak každopádně první věcí která bije do očí je zchudnutá Renée Zellweger a většinu filmu nosí brýle, takže si na svou postavu Bridget není moc podobná - prostě to není Bridget, ale nějaká jiná postava zahraná stejnou herečkou. Film vlastně připomíná že jde o Bridget jen flashbackama, což je do očí bijící nedostatek snažíc se navnadit divákovi onu romantickou atmosféru prvních dvou dílů. Také se mi nelíbil ten američan, ale možná že to bylo jen tím dabingem Vetchého. Ve scénáři jsou samé kotrmelce s nejhorší scénou v dějinách filmu, a to přenosem do nemocnice vrcholící zašprajcnutím v otáčivých dveřích. Takovou scénu bych čekal v nějaké parodii typu bláznivá střela, ale ne tady. Ono roztomilé roztržité chování hlavní postavy je tady dovedeno do totální nevtipné trapnosti. Zatímco v prvních dílech jsem se při vtipných scénách usmíval že se mi to líbilo, tady jsem se více smál ale spíše gegům než situaci. Jako pro mě za mě, kdyby se ten film jmenoval jinak než Bridget Jones, tak bych moooožná dal tři hvězdy. Tím ale že jde o zavedenou značku snižuju hodnocení. A to ještě hodnocení zachraňuje, jako vždy vynikající Emma Thompson.