Zkus mě rozesmát (2011)

Ať je to jaké chce, já jsem se vážně dobře bavil.

Gnomeo & Julie (2011)

Animované filmy mám opravdu velmi v oblibě, ale tenhle film mě prostě nějak neokouzlil...

Na vlásku (2010)

Tento film jsem poprvé viděl v původním znění, nedávno jsem se ovšem "musel" koukat na tento film znovu, s dcerou jedné kamarádky, tedy v českém znění. Hned po prvních 15 minutách jsem měl chuť rozšlapat DVDčko, protože se ten český dabing nedá vůbec poslouchat. Ty počeštěné skladby jsou opravdu bídné! Pokud bych tedy měl hodnotit český dabing, nikoliv film samotný, budu zvažovat o hodnocení maximálně do dvou hvězdiček.

Česká RAPublika (2008)

Pro rozšíření si nějakého názoru na RAP, tedy český RAP, je tenhle film ideální. I když tenhle hudební žánr zůstává poněkud velmi vzdáleně od toho mého oblíbeného, neřekl bych, že nemůže mít opravdu pro někoho své kouzlo. Každý vystupujeme jinak, jinak se chováme a jinak myslíme. „Chlapci“, jako Orion, Hugo Toxxx a Jemes Cole prostě jen dělají to, co je baví, bohužel s tím zároveň tvoří určitý styl, který se dle mého názoru opravdu u každého z nás nechá vyložit různě, a to je ten kámen úrazu - Pro někoho jsou to jen sprosťaci, kteří nedovedou vyslovit větu bez vulgarismu. Pro někoho jsou to naprostí bozi, kterým se chtějí podobat. Pro jiné… Je asi pravda, že hoši nemají žádné skutečné sny, protože dělat to, co nás baví a být při tom zároveň spokojení, je asi heslem každého z nás. Nikde ovšem není řečeno, že žít pouze okamžikem a využít příležitosti, které nám život nabízí je snad zločin. Pro někoho to muže být opravdu cesta, která mu pomůže ujasnit si svůj život, pro někoho ovšem jen získání špatného vzoru. Já třeba po zhlédnutí, přemýšlím nad tím, jak se James Cole snažil vysvětlit svůj postoj ke konzumu, protože je to něco, co se mu nelíbí, ale přitom zároveň sám takový konzum vytváří tím, co dělá. Tohle mě tedy stále nutí zůstat u svého názoru, že rappeři jsou jen odrostlé děti, kteří svět vnímají, ale jen tak nějak povrchně. Neumějí se do něj tak úplně začlenit, a tak dělají jen to, co umí, a to co jim někdo „žere“. Není tedy náhodou, že zrovna převážná část jejich textů jsou vulgární a mají násilný podtext. Osoba, která se chce stát dospělou, v první řadě musí ustát cizí názor, to podle mě „chlapci“ ve svém filmu zvládli i nezvládli, jak se to vezme. Je dost možné, že si skutečně myslí, že tvoří nějaký svůj vlastní styl, literární útvar, architekturu (grafity), a podobně…, ale z historie je patrné, že změny vyžadují svůj čas a velkou dávku tolerance. - To je tedy můj skromný názor, který teď po shlédnutí mám.

15 minut (2001)

Karel Roden udělá film snad ze všeho. V tomto filmu navíc jasně upozadil svého amerického kolegu, Roberta De Niro.

Moskva na Hudsonu (1984)

"S každým s kým se setkám, je odjinud" - "To je Amerika!"

Šéfka (2011) (pořad) odpad!

Výraz "odpad!" dostává s tím to pořadem snad nový význam!!!

Ondine (2009)

Taková moje srdcová záležitost.