Muži, co zírají na kozy (2009)

Armáda nového sveta plná jedi rytierov,ktorích na prvej úrovni trénovali,aby si všímali všetky detaily.Ja som si všimol jeden zásadný.Že tu dokopy v podstate o nič ani nejde,napriek tomu,že to má veľký potenciál nehovoriac o obsadení.Je to celé príjemne uletené,sú momenty ktoré vás vyslovene bavia a potom ktoré nudia,lebo tu niečo chýba..

2001: Vesmírná odysea (1968)

Sci-fi Opera Omnia,ktorá rozhodne predbehla svoju dobu o tom nie je pochýb.Mám však pocit,že niektoré scénky sú zbytočne natiahnuté a chvíľami nudné.Aj keď je dej napínavý,predsalen cítiť prázdnotu,na ktorú HAL sám nestačí.Majster Kubrick sa so svojim štábom museli pred natočením konca filmu vykúpať v bazéne napustenom LSD.Tento snímok delí divákov do dvoch skupín:ľudia,čo sa pred majstrom poklonia a ľudia,čo by mu najradšej tú "mramorovú dosku" oplieskali o hlavu.Ja patrím do tej prvej ale nedokážem dať viac ako tri hviezdičky.

Útěk do divočiny (2007)

Áno za všetko zlé v našom živote môže spoločnosť...politici,rodičia a podobní parchanti.Ó Bože prečo sú len ľudia na seba takí hnusní?Chris alebo ak chcete Alex na mňa chvilkami pôsobil ako naivný antiglobalista čo si zrovna kúpil nové "najky".Tento tip "radikálneho detinského myslenia" však svet zmenil,bohužial iba jeho.Sean Penn,Emile Hirsch a Eddie Vedder - vďaka týmto trom pánom som to dopozeral do konca.

Smolař (2003)

William H. Macy je jednoducho stvorený na role rôznych lúzerov.Nenápadný pohodový snímok,v ktorom vás občas "vytočí" naivita smoliara Bernieho.Za povšimnutie stojí výkon Aleca Baldwina v úlohe zákeráka.

Ben X (2007)

Veľmi pekne natočený film,ktorý ma príjemne prekvapil.Šikanovaného Bena vám musí byť jednoducho ľúto o to viac,že sa tu jedná o autistu.Taký koniec som však rozhodne nečakal už len kvôli zavádzajúcim dokumentárne ladeným rozhovorom,ktoré boli chviľami až rušivé.Niektorí herci mi na rolu stredoškolákov pripadali troška prestarlí ale to nie je až tak podstatné.Podstatný bol výkon Grega Timmermansa,ktorý bol fakt presvedčivý.

Avatar (2009)

Naozaj pekný dobrodružno-sci-fi príbeh od pána Camerona.Vymakaný každý detail až na samotný dej,kt. chviľkami aj nudil a bol hodne natiahnutý,avšak vizuálne veľmi pekne doplnený.Každopádne Avatar nastavil latku vyššie ale revolúciou by som ho určite nenazval a myslím,že aj jeho umiestnenie v prvej 20 je tiež predčasné...

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Nebola by to špatná komédia pretože W.Ferrel to zahral naozaj dobre a patrí k jedným z mojich obľúbených komikov a takisto aj účasť FP poteší aj keď neohúri.Problém je v tom,že až na pár dobrých scénok (kt. nebolo veľa) som sa nudil a chvíľkami mi to pripadalo trapné.

Telefonní budka (2002)

Skvelý nápad a kvalitný herecký výkon Colina Farrela.Rozpočet 10 mil.,tržby 97 mil...aj takto sa dá natočiť vynikajúci thriller odohrávajúci sa na jednej ulici,v jednej búdke,klobúk dolu.

Acid House (1998)

Tak toto bolo slabé..hlavne prvá poviedka...niektoré nevkusnosti filmu vôbec nepridali...

Škola svádění (2006)

Človek by si povedal že taký Billy Bob Thornton (Bad Santa) či John Heder (Napoleon Dynamite) pod taktovkou Todda Phillipsa v tomto filme jednoduchu musia niečo ponúknuť.Opak je však pravdou.Film hneď od začiatku nudí a uspáva.V prvej polovici filmu som si prial aby u nás vyhodilo poistky.Viečka mi pomaly padali až na kolená.Celé toto nešťastie na chvíľku oživil Rob Schneider a asi 2-5 vtipných okamihov.Je to možno aj tým,že mi to strašne pripomínalo Kurz Sebaovládania...