Bourneovo ultimátum (2007)

Tenhle dil Bournea se vyrovna jednicce, na dvojku zel ale ztraci neustale napeti, ktere dvojka v divakovi dokazala drzet od zacatku do konce. Jinak jde ale o plnohodnotneho nastupce, ktery neparazituje na svych predchudcich a pridava dalsi dilky do skladanky Webbova zivota...Perfektne zvladnuta kamera, opet skvely vykon Damona, ve vysledku 4 a 1/2 *.

Chaos (2005)

Zajimave pojata detektivka, riznuta akcnimi sekvencemi, v hlavnich rolich Jason Statham (Kuryr), Ryan Phillippe (Velmi nebezpecne znamosti) a Wesley Snipes (Blade) dokazali i z celkem nezajimaveho scenare vycucnout film, ktery nenudi, ma spad a temer nepredvidatelny konec (no dobre, poslednich 15minut uz vite, ze o co vlastne bezi :D ). Co mi akorat na celem filmu nesedelo, byla teorie Chaosu, ktera jaksi ke konci filmu nezapadla a sla vnivec...nicmene, bez tech tri vyse jmenovanych bych dal 2*, takto ale film pozvedli aspon na ty 3* :).

Královna (2006)

Film, ktery ukazuje, ze neni vse tak blystive ci zablacene, jak se na prvni pohled muze zdat. Prekvapuje svym pojetim, prekvapuje vetsinou svym obsahem a prekvapuje tim, jak Vas dokaze zaujmout. Nevim, ale normalne bych asi takovy film nezkousnul, jenze na tento se divalo jaksi s poklidem, v pohode, dej plynul, clovek vnimal fakta a pocity, ktere Vam film reprodukuje.

Přehlížený (2007)

Kdyz uz ten film tak dobre zacal, mel celkem prumerny prubeh, proc tak divne skoncil? Zaver mohl byt zpracovan s mnohem vetsi lehkosti, stacilo mozna primichat nejake to klasicke klise a vypadalo by to mnohem lepe...takto me ten konec dost zklamal a cely film uvedl z roviny "z tech lepsich" do roviny "slabsi prumer"

Pan Včelka (2007)

Tak tohle se s Ratatouillem neda srovnavat. Zatimco ten je skvostem jak po strance pribehove, tak take vtipne, Pan Vcelka mu nesaha ani po paty. Branice zustava az na dva svetle momenty v klidu od pocatku do konce, misty je film az prilis utahany, ukecany a nudny. A navic, kdyz uz i muj desetilety bracha v pulce filmu rekne, ze chce z kina odejit, tak to uz je co rict...

Tahle země není pro starý (2007)

Pochybuji v koutku srdce, zda zrovna tohle je film hodny tolika Oscaru. Za vedlejsi roli pro Javiera Bardema v roli Antona urcite ano, za rezii taky, ale nejlepsi film a scenar? Tady bych mel urcite jine kandidaty... Tak druhe zhlednuti a uz tohle nadseni nesdilim, uz mi to neprijde nijak extra a nektere pasaze jsou celkem nudne a unasejici, nicmene par scen si svou mrazivost stale zachovava...ale i tak, snizuji hodnoceni ze 4* na 3*.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Film nevystupuje z rady svych dvou predchudcu, stale ma co nabidnout, jen uz se to pomalu zda byt jako obehrane tema. I presto dokazou prave samotni herci vytriskat z nametu maximum a tak jsou DP3 dustojnym nastupcem predchozich dvou dilu. Clooneymu pribylo sedin, Brad Pitt pusobi naprosto profesionalne (zatimco v prvnim dile byl spise za zacatecnika) a Mattu Damonovi pribyly kouty :D ). 70%

Zápisky o skandálu (2006)

Na tento film jsem se chystal hodne dlouho...vite jak to je, musite mit na nej naladu, musite mit na nej chut a musite mit na nej hlavne klid. Prvni pulka filmu je naprosto vyborna, pribeh se pise takrka sam a Vy jen premyslite, co se bude dit dal, co vsechno Judi Dench skryva, jestli tvurci odkryji kus jeji minulosti nebo nas nechaji tapat...druha polovina nabrala bohuzel moc rychle tempo a vsechno jde raz na raz a Vy si muzete domyslet jen dva konce, z cehoz v tomto filmu pouzili ten "lepsi, stastnejsi". Cate a Judi jsou ve svych rolich jako doma, jsou naprosto presvedcive a dokonale, skvele je doplnuje take Bill Nighy a mladicky Andrew Simpson, kdy se opravdu nedivite tomu, ze Cate neodolala. Vse podtrhuje hudba Phillipa Glasse, ktera mi vlastne byla v celem filmu nakonec spise trnem v uchu, protoze mi az napadite pripominala hudbu z rovnez vynikajiciho filmu Hodiny. Ale neni se cemu divit, Phillip ji pro Hodiny totiz napsal taky. Ale myslim si, ze by nemel byt jeho "projev" az tak lehce rozpoznatelny a identifikovatelny prave s jinymi "dily". Kdyz to srovnam napr. s Hansem Zimmerem, ma se jeste pan Glass neco malo ucit :). Davam 80% (aneb 4 a 1/2 hvezdy, do te pate prece jen neco malo chybi)

Saw 3 (2006)

Cas, kdy tahle miniserie mela skoncit, nadesel uz ve druhem dile...nechapu, jak toto jeste muze lidi lakat do kina :-/. Napaditost veskera zadna, zajimave pasti jsou ty tam, ta jedna hvezda je pouze za snahu Jigsawa trestat "zle" lidi.