Battle Royale (2000)

Neskutečná, zvráceně delikátní, svérázná variace herního modu Last Man Standing z FPS her. Jinak viz. komentář POMA.

Přepadení 13. okrsku (1976)

Amatérské obléhání sekretářky a zločince na policejní stanici bandou ozbrojenců.

Americká krása (1999)

Divná skoro komedie o divných lidech, kde je od začátku zřejmé jak to asi dopadne. Jenom doufám, že nejsou všichni Američani takhle pošahaní.

Mazaný Filip (2003)

Kýčovitá parodie postavená na rádoby vtipných hláškách a metaforách (i když u pár jsem se zasmál, stejně jako při jízdě autem :)

Ghost in the Shell (1995)

Hudba ****, animace ***, příběh **. Celá myšlenka kybernetického světa a jeho zpracování mě moc nepřesvědčilo, i když ve své době to mohlo být docela originální. Dnes je už většina nápadů ztvárněna v jiných filmech mnohem lépe.

Appleseed (2004)

70% Nádherná animace, ucházející souboje, průměrný děj (ze situace všichni proti všem se dostaneme přes klasickou konspiraci k vítěznému konci kde není poražených :). Dojem kazí jen pár zmatených momentů (pro anime příznačné), které by se dali připsat na vrub nedostatečnému vysvětlení některých motivů na pozadí nebo prostě logickým chybám v ději či chování postav (ty ale člověk najde i ve spoustě filmů, které na příběhu stojí).

Arizona Dream (1993)

Úsměvný úlet. Ne tak fantaskní jako Velká ryba, ale o to víc podivné.

Jája a Pája (1986) (seriál)

1. serie: *****, 2. serie: ***

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Černá zmije je zde zatím spíš komickou figurkou a Boldrick nezvykle bystrý. Humor tvoří sice víc postav, přesto mi přijdou vtipnější následující série s dominujícím Zmijákem.