Big Lebowski (1998)

Vysmátej zpustlík potácející se v nesnázích. Maniak z Vietnamu urychlující spád záležitostí. Ušlápnutý do počtu, který to odnese. Lítací hudba. Uvolněné pojetí. Ujetá komedie jak já rád.

Pán velryb (2002)

Zahořklý dědula se ze zoufalosti z rodinných problémů rozhodne obnovit ve vesnici starou tradici. Úspěšné úsilí mu svým zájmem kazí jeho vnučka. Možná bych dal o hvězdu víc, kdyby přibylo humorných hlášek jako ta na loďce a z každé druhé scény nesálal útok na city.

Válka policajtů (2004)

Jako ze života. Arogantní cajt je povýšen, zatímco ten férovej končí na ulici. K tomu nešikovné zákroky policejních kovbojů.

Simone (2002)

Úvod je milý, ovšem po půl hodině přestává jeden nápad stačit, a přitom se nabízí spousta nevyužitých myšlenek.

Ostrov (2005)

Další logický cedník s mišmaš závěrem. Zajímavá MS vize budoucího světa (nemám rád nápadně skryté reklamy).

Hooligans (2004)

Fotbal je krásný sport :)

Vzpoura ve věznici Carandiru (2003)

Odsouzenecké verze osudů trestanců ze zápisníčku vězeňského doktora v přeplněném kriminálníky spravovaném (v podstatě) nápravném (ubytovacím) zařízení. Škoda jen tak krátkého vyobrazení vzpoury.

Mariňák (2005)

Zábavnost snímku po svižném nástupu klesá stejně jako kvalita režisérovy tvorby.