Sedm životů (2008)

Hollywoodská odvodňovací klasika. Co vše bude hlavní postava muset obětovat je předvídatelné, ale jakým způsobem vás tvůrci vyždímají do poslední kapky je mnohem více chválihodné .. a když v tom má prsty Rosario, člověk měkne jak zapomenutý nanuk v mohavské poušti. 80%

Black Mountain Side (2014)

Nízkorozpočtová žánrovka na motivy slavné Věci od Carpentera, až na to, že zde tvůrci opravdu vsadili jen na psychologickou hru a dva loutkáře. Trošku po lynchovsku se zde začně zjevovat tajemný jelen a já začínám projevovat zájem o strašácké nadpřirozeno. Bohužel se po nějaké době ze strachu stává čekání na něco, co by mi konečně vyrazilo dech. 60%

Zachraňte Willyho! (1993)

Jako kluka mi toto vytříbilo smysl pro lásku ke zvířatům. Nejednou mi ukápla slzička při záchraně kytovce s ohnutou ploutvičkou. 75%

matka! (2017)

Básníko šílenství v podobě pekelného Bardema a nevinně božské Jennifer. Aronofsky opět ukazuje kaďák hollywoodskému mainstreamu. Bez triků s obrovskou hloubkou pro vnímavého diváka. Film musím vidět znovu, ale nechci ho mít příliš na blízku. Znepokojující zážitek byl navíc umocněn tím, že jsem byl poprvé v životě v sále absolutně sám. Rozporuplné hodnocení zcela chápu a je na místě. :) 85%

Kundun (1997)

Přesto jaký jsem ateista jsem usoudil, že něčemu věřím a pokud bych měl vybrat, tak věřím v reinkarnaci za určitých podmínek. Tímto nesmrtelným přechodem se svatá postava stává moudrou a citlivou. Prostřednictvým jeho duše se učení používá jen v souladu s přírodou, pochopením a mírem v sobě samém. Dva obrovsky protichůdné světy se potkávají v nádherném Scorseseho snímku o 14. Dalajlámovi, který měl tu bolest vidět krvácet svoji zem pod největším masovým vrahem všech dob. Boj za svobodný Tibet i po mnoha letech neustal a sami sme to na vlastní oči mohli spatřit nedávno v Praze na návštěve čínského prezidenta. ´´to už není Čína, kterou jsme znali, toto jsou komunisté´´ 85%

Taboo (2017) (seriál)

Počátek 19.století v Anglii není k životu žádný med. O tom se přesvědčuje James Delaney, temná postava ze světa mrtvých. Anglický navrátilec z lodní katastrofy, o které se neměl nikdo dozvědět a kterou přežil pouze on. Po návratu do své domoviny rozjíždí pekelnou hru s princem a obchodní společností o svůj život o pozemky svého zavražděného otce, které jsou trnem jak Anglii, tak Americe. Skvěle stylizovaná sérka se vším, co k tomu je třeba. Špína, hnusný zuby, vrásčitý ksichty, krev, děvky, transky, zrada a odhodlání. Buržoazie v naškrobených hadříkách s maskou, pod kterou se skrývá ctižádost a lidská prasečina. Prostě Tom Hardy dokonalej tvrďák s dvěma karambity a v úžasným klobouku. 85%

UFC 217: Bisping vs. St-Pierre (2017) (pořad)

Skvělej event, dost možná nejlepší tohoto roku a tři noví šampioni, co víc si přát.

Kolos (2016)

Sympatický monster nápad. Nakonec krásně ukazuje, že největší monstra neničí města, ale schovávají se hluboko v nás samotných. 70%