Vše je ztraceno (2013)

V 76 letech si Robert střihl nemluvný survival, kdy máte za hlavní postavu pocit, že se proti vám spikl celý oceánský svět. Film nenabízí strhující adrenalinovou jízdu, je to komorněji soustředěné na letitého muže, který stojí před nechtěnou životní událostí. 65%

Muž jménem Otto (2022)

Já radši usedlejší a pro mě vtipnější původní švédskou verzi. Když už nic jiného tak Forster s Tomem Hanskem odhalili depresivního důchodce celému světu pro ty, kteří Oveho/Otta ještě neznají. 70%

Stínohra (2022)

Skvělá práce s autenticitou postav a situací, občas k tomu opravdu nepotřebujete moc mluvit a všechno prožijete do morku kostí.  75%  + režije P. Bebjak a za všechny ústřední role Ondrík, Čermák, Jankovský, Skleničková, Javorský

Indián (2022) odpad!

V našich končinách se moc finančně náročných snímků nevyplatí dělat. Bohužel do toho spadá rutina ve formě všech pokleslých komedií, co maj rádi muži či ženy a nebo zrovna Indián, kde se Rodenova nevtipná poloha absolutně neshledala s ničím, co by připomínalo humor či nostalgii po dávných dobách indiánských šamanů. Myšička si užil legitimní pohled na prsa Vici Kerekes a to je asi všechno. Rodena mám rád o to víc mi je líto, když se za tyhle zoufalý projekty platí v kině.. 10%

Po čem muži touží 2 (2022)

Vděčné české publikum, v tomto případě asi spíše dívčí, je za tyto tradiční české pitvořící čůránky rádo..já myslel, že Troška a Magnusek jsou originály, kteří se nedají zkopírovat. Vtipná Anča Polívková z plakátu a její 15minutový povzdech nad mužstvím a o neutuchající touze mistra Taclíka po sexu s ní i po několika týdenní zkušeností jako muž? To nebudu už komentovat.. 15%

Z jiného těsta (2023)

Uspávací konverzačka zarostlého Hilla ztraceného v L.A. a její hrůzonáladě křehkých mezirasových a vírou laděných obyvatel. V podstatě viděno okem každého vysoce subjektivně aka ´´you people, you definitely not cool, because I think too much, sorry.´´ Satirou prosáklého humoru pomálu, mělo to asi fungovat ve stylu romantického sitcomu, ale nějak to nedošlo a poznámka ke kameře věčně ujíždějící doleva-doprava při statických scénách, velice nápaditá hrůza pane Powelle.. 20%   mimoch. je to pár dní, kdy jednotka černých policistů ubila brutálně k smrti černého kluka zastaveného někde na semaforech, což těžce poznamenává zajetou černo-bílou šablonu.. :(

Arctic: Ledové peklo (2018)

Survival v ledovém peklu musel doslova Mads odtáhnout sám a dělal to velmi dobře. Scéna s fialovou kytkou uprostřed pustiny geniální. 70%

Hranice lásky (2022)

Film vznikající v mnoha programech jakožto diskuze v současném světě na poli rozšířených vztahů, které nemusí vyhovovat každému. Pozor mohou vás pohltit jako tvrdá droga, z které už se jen těžko probouzíte. Nádherné a přirozené hraní dvojice Vagnerova, Řezníček. Navíc proč mám takovej dojem, že zrovna Hana jako spoluautor k tomu má tolik co říct, po sexuálně experimentální stránce? :)  75%

Srdce na dlani (2022) odpad!

Pozor spoilery! Bezkonfliktní, vysvícená žumpa plná nechutně předvídatelných situací s 99procentní absencí reality. Ve 20.minutě už perfektně víte, kdo s kým zasune. Samozřejmě, aby to nebylo úplně bez mráčku, tak tam vhodíme dva totální debili jako protipóly srdíčkových lidiček. První uráží postižené (mimochodem tohle sem fakt pět minut dopředu přesně trefil!), k tomu podvádí nejsladčí porno úču ze slovače a druhej je nechutně obtloustlej opilec a žrout nezdravých utopenců, kterýmu pořád zdrhá pes s pěticentimetrovejma nožičkama. Další je figurka s plným nádobím, soused přes třicet je podivnej stalker, kterej vám neustále leze na zahradu a škemrá o svoji šanci znovu si šoupnout se sousedkou, která zrovínka přišla o manžela a smrdí tím přes plot a k tomu si důchodci v posteli povídaj o tom, jestli se ještě trefí tvl uff. :D Nejlíp na tom vyšel kluk s krémem na opalování pro dědu, kdyby se náhodou nechal předčasně zkrematórovat..chjo fakt českej komediální bizár. 15% za pšouky pro kluka. PS: to byla poslední kapka, kupuju hvězdářskej dalekohled a jdu koukat na noční oblohu, kometa C/2022 E3 ZTF se pomalu blíží ;)