Generál Patton (1970)

Scottova čtyř hvězdičková kariéra neochvějně stoupla k oscarovému ohodnocení podle slavného a velmi svérázného vojevůdce a filozofického válečného romantika. Skoro tří hodinový snímek právě pojednává o konci jeho kariéry a vlastně i života od roku 43 až do roku 45. Drsný nepoddajný muž obdivující válečnou vřavu, hrdinské činy svých vojáků a zatracující nervově zhroucené zbabělce byl skvěle ztvárněn nejen fyzicky, ale dost možná i psychicky. Přidám skvělou výpravu v podání africké, sicilské a nakonec belgické štvanice za nacisty. PS: Jeho již tehdejší nedůvěra k Rusům jako národu je dnes více jak aktuální a pravdivá u mnohých z nás. 85%

Marrowbone (2017)

Civilně rozjetý a namíchaný mindfuck zkazila přílišná rozplizlost a sténání na konci. 55%

Barva z vesmíru (2019)

Lovecraftovou předlohu jsem nečetl a nedokážu posoudit úplnost barev. Oko mé pouze rozpoznalo jistou atmosféru v první půli na úkor druhé. Čím více se tlačilo na pilu tím více jsem sténal nad přepálenou komičností pedantního otce v roli holywůdské stálice Nicolase. Osobně jsem právě kvůli těmto jeho stále stejným polohám měl radši civilnější ráz hraní např. Proroctví. Dál mě iritovala práce s postavami, které se nechovali jak by divák v oné situaci čekal, navíc se podivně objevovali a nebo mizeli jak zrovna scénář vyžadoval. Rodinní příslušníci nemající zájem o dramatickou situaci, která se děje jen přes zeď , patro či vchodové dveře na dvorek s divnou studnou. Hydrolog, který se tam důležitě zapojí do situace a najednou zmizí až skoro do konce. Dům na samotě je často navštíven, ale po domnělé návštěvě UFO se najednou nikdo nestará. Viz starostka toužící po pozemku či média. Fialová duha ze samoty ale nabídla nakonec pár pěkných loutkových příšerek jistě inspirovaných klasikou Věc. 50%

Andor (2022) (seriál)

Tohle SW svět potřeboval osvěžení na úkor opotřebovaných laciných 3D stěn z Obi-Wana, Boba Fetta, se nám tu Tony Gilroy s týmem vložili do zlatého světa skutečných uvěřitelných postav a prostředí. Diego Luna překvapil jak dobře umí utáhnout celý seriál i když už známe jeho neodkladný konec z Rogue One pro dobrou věc. + herecké výkony Skarsgård, O´Reilly, Andy Serkis.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Zaujal pouze Drax a jeho nevysvětlitelná posedlost nafukovacím, zeleným skřetem. Ostatní cukrkandlové řádění mě s uneseným Baconem neuchvátilo. Počkám na fullnight TGotG vol. III 45%

1899 (2022) (seriál)

Baran bo Odar s týmem vlezli do další multiúrovňové vize míchané napříč prostorem a časem. Autorská práce tvůrců o trochu lepšího Dark je více jak znatelná a chválím mystifikační snahy + písničky ve stylu k ukončení každé epizody..nakopni se kafem, než tě dožene realita :)   65%

Mládí (2015)

Plynulé překračování polopravd a mýtů snobských figur řešících svá zákoutí opotřebovaných těl v lázních by mě zřejmě nestrhla ani v dýmu prvotřidní travky na LFŠ. Poetiku stárnutí a obdivu krás skrze emoce už předvedl Sorrentino ve Velké nádheře podle mě daleko lépe. Jinak zaujala obskurně obtloustlá postava Maradony s vytetovaným Karlem Marxem na zádech. V titulcích sem ho ale nenašel. 45%

UFC 281: Adesanya vs. Pereira (2022) (pořad)

Po nějaké době opět karta jako zmrd a co zápas to třešnička. Začnu skvěle rozjetou prelims kartou v čele s novou hrozbou LHW Carlosem Ulbergem. Koncem hypu v podobě chirurgicky přesné Erin Blanchfield, která nedala absolutně žádnou šanci McCann až mi ji bylo líto. Očekávaný zápas Domča-Spann, který posílil tvrdým KO Reyesovi depky, že už má od zlomového zápasu s Jonesem zaděláno na důchod. Hooker vyškolil mlaďáka, který si ostrý MMA zápas spletl se cvičením JJ v gymu. Smutný konec veterána Edgara naskočeným kolenem. Diamant nabroušený krví zvířete Chandlera, který bohužel potvrzuje, že i přes velmi atraktivní boje nemá na špici LW. Dál bonbónek, který jsem tušil, že bude chutnat v podobě čínské lvice Zhang, která doslova semlela svojí brutal energy Esparzu rear naked chokem jak z učebnice a nakonec jeden z nejlepších zápasů (samozřejmě s přispěním úspěšného tipu na tipáči :) nový šampion MR PEREIRA, který si Israela už po třetí vychutnal a stává se jeho definitivní noční můrou od K1 až po top MMA. PS: už teďka si myslim, že nejeden fanda UFC zaplesal zda by se v budoucnosti neodehrál zápas s naším Jiřinem. :)

Šílený bůh (2021)

Philův možná poslední a možná né poslední záchvěv v umění rozpohybovaných figurek je naprostý gore spektátl v jeho vlastní mysli a dost možná i v mysli celé naší civilizace vezoucí se na kouli zvané Země, bůhví po kolikáté už. Nutno vidět v patřičně upraveném vnímání.. 85%

Hlad po pravdě (2020)

Zpitomělá část našeho národa rozhořčeně, ze sledování dezinformačních večerníčků, nadává nad tlačenkou televizních dokumentů o ukrajinském utrpení v minulém či současném století. My ostatní máme všech pět pohromadě a koukáme na to jako na nucenou výchovu stavu naší historické minulosti, které je jako Kyjevská Rus či dnešní suverénní stát Ukrajina napadená Ruskou federací, součástí. Zajímavá grafika rozpohybovaných starých fotek. PS: smutné, že všichni tihle ovlivnění flastenci na Václaváku ještě skutečně neměli hlad..někteří dokonce přiletěli zrovna z Malediv a tak si jdem jen tak pro legraci zademonstrovat pod hlavičkou 5.kolony, komunistů a nejrůznějších individuií z internetových přenosů, kteří našli způsob jak vylákat z věřících ovcí peníze na umoření svých dluhů.. :/