Nebe (2021)

Etzlerovo peklo o ohyzdném nakouknutí do politické, absolutní zvůle, kdy většina poslouchající nařízení vlády je nad jedincem, který má držet hubu a krok. Tábory k převýchově či znásilňování žen Ujgurské menšiny k systematické úpravě a nahrazení národa jedním povoleným rodem Čangů ke klidu vládnoucí elity. Dokument je provázen autorovým pohledem z několikaročního pobývání v Číně s tím, jak moc ho zajímala doslova nejpostiženější část obyvatel s nejrůznějším handicapem odkázané na věrné sestry, které se rozhodly vyměnit svůj život za jejich. PS: aktuálně si současny prezident zajistil vládnutí navždy, to svědčí jen o utahování šroubů do nebezpečných momentů ..85%

Na západní frontě klid (2022)

Již třetí verze slavného románu a trochu jinak nežli si pamatuju verzi z 30. a poté téměř totožnou z 79. roku akorát v barvách. Něco ubylo a tak nová verze spíše jen čerpá a otevírá si vlastní moderní představu o konfliktu a proč ne. Očividná plochost postav je vynahrazena technickou částí filmu a od Netflixu bravůrní producentská práce s opravdu ohyzdným bojištěm (nic pro měkýše) versus romanticky nasmímanou zimní krajinou plnou lesů a luk, skrz která si mašírují lidé hnáni svými generáli zabíjet ty na opačné straně zákopu. Ani sem nevěděl kolik exteriérů filmaři použili při téměř dvouměsíčním natáčení u nás v krajině, ale místa se sama přiznávala ze vzpomínek či obrázků odkudkoliv. Celkově povedená podsta šílenství a nesmyslu První světové války z oka Edwarda Bergera a jeho týmu. Gratulka. 75% (trojnásobný Oskar)

Případy 1. oddělení - Střihač (2022) (epizoda)

Aa někdo donáší asi kvůli Kozákovi a Korejsův fór na nedopečený kuře, který by veterinář ještě mohl zachránit top. Pondělní krimi opět nezklamalo, akorát mi připadá, že těch reklam i na veřejnoprávní před pořadem začíná být čím dál víc. Aby jim ty díly za chvíli taky nezačínaly o půl deváté a nekončily o půl dvanácté jako na komerčních hnojích. :)

Ledviny bez viny (2022) (TV film) odpad!

Scénáristická močovina jak se patří. Já nevim jestli si pan Epstein s Vejdělkem uvědomují jaké psycho týrání tu provádí pro posmutnělé, nesebevědomé chlapy v podobné situaci. Ve 45letech být průměrný maminčin ňouma s hlavou jako žalud svlíčený z kůže (ve vší úctě k Hynkovi je to fajn herec a sympaťák). Tak ten pan detektiv má neuvěřitelné štěstí asi jako vyhrát americkou loterii, kterou jste si nikdy nevsadil, že vás neustále balí a spí s vámi pohodová, sexy, mladá, bezdětná, dvouuniverzitní, bohatá holka se třemi kvartýry, která vás užene i kdyby se maminka stavěla hlavou dolů na hrobě svýho manžela. Jedno z nejlepších scifi fantasy, které jsem za poslední dobu viděl..bravo :D     +za roli Balzerová

The Commando (2022) odpad!

Do kin nám kvapem běží zřejmě poslední z nekonečné série Halloweenu a já si říkal, proč nerozjet novou sérku se 70letým Rourkou, který má masku Majkla Mayerse už dávno hotovou přímo na svým krásným plastovým ksichtu. V upnutým tričku stále nemá panděro jak by se na důchodce herce slušelo, zřejmě sníh ještě chutná a tak nám tu v groteskní režii Asifa Akbara předvádí ostříleného padoucha, který si jde pro svoji výplatu kdysi dávno ukrytou v jednom domku na samotě. Bohužel dům je již obsazen novými nájemníky a jeden z nich je blbě hrající spešl voják s vražednou náměsíčností. Dýchající mrtvoly, zbytečné masky lupičů, kteří jdou všechny odprásknout, proč jít s nožem na týpka s bouchačkou a jo, když někoho odprásnete při močení a on na vás v leže stále močí, střelte ho znovu do ptáka muhehe..filmová bolest.

Kdyby radši hořelo (2022)

Satirická trefa do současné doby přiblblých konspirátorů ověnčených vysokou školou života, desítkami exekucí, podvodným a zavádějícím jednáním a bohužel i spoustou času dělat spoustu hnojího contentu na internety. Každá příležitost může udělat šmejda a nezapomeňte jim pod těma výkalama, od chemtrails, tajný vlády sídlící v jeskyních v podzemí, migrant do každého domu, jedovaté 5G sítě, vraždící vakcíny proti covid až po Zelenskyj je feťák a má plnou zemi nacistů, které se teď snaží láskyplní ruSSové osvobodit специальные операции, poslat peníze na účet uvedený pod článkem. A teď krátce k filmu, který je zasazen do vesničky Chvalnov-Lísky. Když si otevřete mapu, najdete tam jen kostel, malé náměstíčko s kašnou a dlouhou ulici vedoucí ke hřbitovu na kopec, toť vše. Isteník s Krobotem zahráli standartně dobře, ale filmově strohé zpracování bylo až moc bez kyslíku. Statická kamera stála tady a pak tam a mě tenhle styl suché filmařiny z dědiny, kde se zastavil čas omrzel po Divokých včelách z roku 2001 a to je už nějaká doba. 50%

Top Gun: Maverick (2022)

Kalkulačka na doláče se ještě nezastavila a je rozpálená jako turbíny svištících stihaček. Koho ale nepálí je povedený počin pana Kosinkého, Claudio Mirandy a věčně mladého a svěžího pětačtyřicátníka Cruise. Kulervoucí kamerou namířenou na nejlepší piloty stíhací školy sledujeme další osudy od tréninku až po ostrou akci, kterou protínají občasně nutné vzpomínací konverzačky a chlastačky mlaďáků ve volném čase. Co se mi nelíbilo byla nucená korektnost, kdy nebudeme ukazovat na nepřátele americkému námořnictvu a tak zničíme, co je potřeba jistým černým baronům ve stíhačkách kdesi někde od And Jižní Ameriky či Indie, Pakistánu, Rusů, Číny, Mongolů nebo já nevim koho. Nedokážu se ztotožnit proti komu vlastně bojují a tak mi připadá, že se stále děje jakési cvičení ovšem se živími mrtvými a předem daným plánem, kdo bude a nebude umírat. Co se stalo jasnou devízou dílka je přesná režije podle nejmodernějších holywůdských klišé, která sbírá kačky nejen pro Tomíka z každé prodané vstupenky. 80%

Bullet Train (2022)

Naivně sem si myslel, že se film bude držet alespoň trochu reálnýho světa, ale vyklubala se na mě šíleně přepálená vybíjená s ukecanými vrahouny a super vlakem, ve kterým by všichni dobráci přežili i kdyby prolítli skrz zemský jádro. Podle hodnocení tyhle blbiny frčí a s pomocí sympatických herců to David Leitch udělal asi dobře. 65%