• Fantasy

Terminator Salvation (2009)

Film jsem viděla alespoň 3x, ale stejně si NIKDY nezapamatuju jeho obsah ani závěr. Ano, nebudete se nudit, ale nic víc. Jediné, co je pro mě v tomto filmu významné z pozitivního hlediska, je skvěle ztvárněný Kyle Reese. 55%

Terminátor (1984)

To je klasika, která opravdu NIKDY nezestárne. I když se na film dívám podvacáté, jsem stejně napnutá jako při prvním zkouknutí a (SPOILER ALERT - jestli je to nutné) držím Kylovi palce, aby tentokrát přežil. 95%

Terminator Genisys (2015)

Teoreticky je to film se spádem na 4*, ale opravdu mi vadí, že vyvrátil události z prvních dílů a z toho těží. Díky dobré akci a změnám v minulosti vás film udrží v napětí. Ani mi nevadí vybraní herci, docela nenásilně nahradili původní Sarah a snad i Kyla (Johna teda vůbec ne, ale na to jsme si díky předchozím dílům už zvykli). Když si ale na tenhle film vzpomenu, vždy mě postihne malé trápení, že 1. a 2. díl Terminátora se teda "vlastně nestal" 8-I 65%

Columbo - Vražda podle knihy (1971) (epizoda)

Naprosto geniální příběh, kterému vůbec nevadí kratší délka epizody. Vše, co člověk potřebuje k pochopení dostává pěkně po dávkách. Cassidy je prostě úžasný záporák a závěrečná pointa o nápadu na vraždu vše završuje jako třešinka na dortu. To vše obaluje výborná hudba, která naprosto kopíruje náladu epizody. 100%

Columbo - Posvítit si na vraždu (1976) (epizoda)

Bohužel mi nešlo do hlavy několik zbytečných chyb, které vrah udělal. Vyšetřování tak bylo vlastně z mého pohledu příliš snadné. Díky skvělým dialogům je to 3,5*. 70%

Columbo - Staromódní vražda (1976) (epizoda)

Problém epizody je, že je až příliš krátká. Vražda i její mouchy jsou nádherně předvedené v první polovině epizody. Pro vyšetřování je tu ale strašně málo prostoru. Epizoda skončí a říkáte si "z toho přeci mohli vytěžit daleko víc". 70%

Columbo - Případ vysokého IQ (1977) (epizoda)

Tuto epizodu jsem viděla jistě alespoň 3x, nikdy mi však nepřirostla k srdci. Snad je té konstrukce vraždy trošku moc, navíc vrah na mě vůbec nepůsobí tím charismatickým způsobem, jako většina z jiných epizod. 3* proto, že i tak stojí za to se na epizodu podívat, stejně jako na všechny ostatní. 60%

Světová válka Z (2013)

Je pravda, že otázky vědy a politiky by mohly být z mého pohledu ještě více rozvedené, jsem však ráda, že se jich dostavilo alespoň nutné minimum pro to, abych mohla dát 5*. Film totiž od samého začátku buduje napínavou atmosféru, rozdává pomalu drobečky k porozumění problému tak, že vás naprosto strhne. Strašně jsem si užívala, že na problematiku "zombie" se film dívá z úplně jiného úhlu pohledu. Postavy/davy se navíc chovají naprosto logicky; i to, co na první pohled vypadá jako hrdinství, nakonec člověk uzná za opravdu jedinou možnost postavy, což oceňuji snad úplně nejvíce. 95%

Spectral (2016)

Sci-fi s áčkovou kamerou a střihem, který je tak vhodný pro nedělní odpoledne, kdy se chcete pobavit, lehce vyděsit a nakonec se neustále s kamarádem divit nad rojem nelogičností. Film jsem dokoukala, nenudila jsem se, ale ke konci mi zbylo už jen úsměvné vrtění hlavou. Některé myšlenky ve filmu jsou přitom až příliš dobré, nicméně nerozvedené (vyvíjení zbraní na obranu vs. útok, (SPOILER ALERT) někteří smutně vypadající plazmáci, podstata plazmáků – více vědy, chemie, apod.). Místo toho sledujeme, jak jeden vědec “holýma rukama” vyrobí desítky, nebo snad stovky zbraní a nábojů v krytu, což je sice pecka, ale nejen tím příběh ztrácí na věrohodnosti. 45%

28 týdnů poté (2007)

Kvalitně natočené sci-fi s výbornými dětskými herci. Pokud toužíte po filmu s kvalitním rojem zombie, který vás akcí a masakry naprosto vyčerpá, jděte do toho. Navíc Rose Byrne jako vědkyně/lékařka se svým krásným hlasem je prostě kouzelná. 75%