• Fantasy

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Možná je to tím, že GoT jsem začala sledovat před půl rokem, těžko říct.. nicméně nemohu se přidat ke zdrceným fanouškům. Je pravda, že v sérii je pár nelogičností a úsměvných momentů. Nemyslím ale, že nebyl využit potenciál postav, nebo že byl děj nějak uspěchán, viz Jamie, viz John apod. Naopak se mi moc líbí sdělení, které si odnáším, že ač si člověk projde čímkoli, někdy ho táhnou dolů kořeny a celý "seriál" může být v životě vlastně jen epizodou. Určitě by bylo populární, kdyby měla série více dílů, oni by to tvůrci zřejmě taky zvládli :D ale nemohu si pomoci, mně přišla závěrečná série parádní. Některé scény podkreslené hudbou mě navíc geniálně emočně rozdrtily tak, jak jsem si ani nedokázala představit. Říkám si, jestli vůbec bylo možné Potěšit všechny fanoušky seriálu.. jak to tu čtu, pro jedny je to zrychlené, pro druhé nudné a zdlouhavé. Možná takový seriál, co je tak dlouho vysílán s takovými pauzami, prostě nemá šanci na stoprocentně úspěšný závěr.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Možná je to tím, že jsem očekávala od 8. série jen to nejhorší dle komentářů fanoušků, ale mně se švih poslední série zkrátka neuvěřitelně líbí. Pro mě byla bitva s White walkers více než uspokojující, včetně jejího závěru. Nevšimla jsem si nelogičností v jednání postav, jako tomu občas bylo v předešlých sériích.

Pan Nikdo (2009)

První polovina filmu je dost zajímavá. Postupem času jsem ale hledala pointu v nesouvislých příbězích, které byly sice hezky vyprávěné a emotivní, ale nakonec z těch téměř dvou a půl hodin nějak nezbyla ta omračující pointa. Jde o vylíčení paralelních životů? Butterlfy effect? Nelineární vnímání času? Nebo vše dohromady? Nějak mi to prostě nestačí,, 60%

Úsvit mrtvých (2004)

WOW. Tak skvěle natočený horor se zombie, přitom plný nelogičností, jsem dlouho neviděla. Jako bych celý život čekala na film o zombie, který je tak drsný, a přitom velkolepý. Nechápu, proč se takové filmy už netočí...drsné, realistické, přitom s nadsázkou, skvěle natočené - zkrátka úžasná podívaná, po které přemýšlíte o nejbližším možném potenciálním úkrtyu před katastrofami jako je tato.

Hra o trůny - Tvrdodomov (2015) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod seriálu. Škoda, že se nedají některé vymazat z hlavy, abych je mohla vidět poprvé znovu.

Hra o trůny - Tanec draků (2015) (epizoda)

Výborný díl plný zvratů!! Konečně se seriál dostává zase na úroveň prvních 4 sérií.

Hra o trůny - Zabij chlapce (2015) (epizoda)

Přeci jen se jedná o jednu ze záživnějších epizod páté série. Normálně by to byly 3*, ale za to překvapení, že jsem byla i chvíli napnutá, dávám 4*. 70%

Hra o trůny - Synové Harpyje (2015) (epizoda)

V tomto díle je na mě až příliš nelogičností, konče závěrečnou scénou mezi místními vs. nejlepšími vojáky všech království, kteří se jen rozkoukávají a pohnout brvou je pro ně příliš náročné. 5. série mě začíná štvát čím dál víc (BOŽE PROČ!!).. Ale slyšela jsem, že 6. už je lepší, takže to prostě musím nějak přetrpět.

Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)

Se začátkem 5. série mám problém dokoukat jednotlivé díly a k jídlu si raději pouštím filmy. Postavy, které mě zajímaly, buď zemřely, nebo mě začínají štvát - jako by to ani nebyly ony. Příběhů, které bych chtěla vidět "vyřešené', je zatraceně málo a soustředíme se na postavy, které mě bohužel až tak nebaví. Najednou už seriál nehltám.