• Fantasy

Titanic (1997)

Jen u málokterého filmu, který trvá přes 3 hodiny, by člověk zřejmě zvládl být bdělý celou dobu a hltat každou sekundu, i když film vidíte už potřicáté. 100%

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Ach jo. Tenhle film je pro mě obrovské zklamání a série opakovaných utrpení. Podařilo se mi ho zhlédnout asi až na osmý pokus, protože jinak jsem usnula nebo chtěla za každou cenu dělat něco jiného. Zkrátka, příběh se mi zdá ultra nevyvedený, stejně jako výprava. Postav je mnoho a vůbec ničím na mě nepůsobí. Film nevyužívá původního Dne nezávislosti, ze kterého by si mohl vypůjčit pár žertů, narážek apod., což by diváka (fanouška) nesmírně potěšilo. Hrdinský patos fungoval v prvním díle díky neuvěřitelnému napětí a duetu Smith&Goldblum, tady je to zkrátka jen patos. Zkrátka těch nedotažených věcí je tu více než dost. Celkově to na mě působí, jako by měl režisér peníze na film a měl za úkol za den napsat scénář - nic vás nepřekvapí, nepotěší, nepobaví, neuspokojí. 35%

UFO (2018)

Velmi překvapivý snímek se skvělou výpravou, scénářem, a hlavně myšlenkou. Kéž by bylo více takových filmů, u kterých musíte přemýšlet a které ve vás vyvolají zájem o další informace k dané tematice. Akční film to sice podle mě není, nicméně napínavý úžasným způsobem. 80%

Deadpool 2 (2018)

První Deadpool mě sice neustále štval tím, jak se mi snaží vnutit, že je strašně super cool, ale aspoň si z něj pamatuji příběh (zhruba). Deadpool 2 mě však ani tím příběhem nezaujal, takže dnes si z něj vybavím jen velmi povedený vtip s Vanisherem. Kéž by režisér tolik netlačil na pilu té myšlenky "a teď se strašně pobavíte, protože můj scénář je strašně nekonvenční!". 30%

Columbo - S dýkou v mysli (1972) (epizoda)

Bohužel mi zde vadí ta přiznaná nešikovnost dvou hlavních hrdinů, se kterými zkrátka z žádného důvodu nemohu sympatizovat, jako je to u jiných úžasných Columbových padouchů. Díl se podle mě trochu táhne, a proto je pro mě jeden z cca 5 těch slabších. 60%

Columbo - Past (1972) (epizoda)

Jedná se o jeden z nejslabších dílů poručíka Columba. Z mé strany je to hlavně díky nevýraznému hrdinovi, kterému to tzv. vůbec "nežeru". Zkrátka se nejedná o nadpozemský zážitek s antihrdinou typu Cassidy, Culp, Vaughn či Hamilton. Perfektním momentem je však závěrečná scéna. Kvůli ní stojí za to se na epizodu podívat. 65%

Šéfové na zabití (2011)

Chápu, že kdo nesdílí použitý smysl pro humor, vidí ve filmu nevyužitý potenciál a možná se moc často nezasměje. Pro mě je však každá situace, každý pohyb a každá věta tak neuvěřitelně absurdní a vtipná, že bych film mohla vidět neustále dokola. Nemůžete očekávat "srandovní" situace tak, jak to v komediích obvykle bývá. Buď jste zkrátka naladěni na tuto vlnu, nebo ne. A to poznáte během prvních 5 minut filmu. 95%

Až tak moc tě nežere (2009)

Filmu dávám 5 hvězdiček, protože on je prostě totálně pravdivý, a v tom tkví jeho komediálnost. Pokud rádi uvidíte hořko-sladké vystoupení o pravdách randění, které sice možná v hloubi duše znáte, ale ještě jste si je nepřiznali, pak film musíte vidět. 95%

Americká krása (1999)

Pokud byste poprvé zhlédli film v roce 2018, je dost možné, že vám zpracování bude připadat lehce ohrané. Ve své době byl však přístup k vyprávění novátorský a většina "nezávislých" dramat z něj podle mého názoru čerpá v neskutečné míře. Nejkrásnější na něm je, že se vás nesnaží postrčit k postavě, které byste měli fandit. Je to prostě totálně všední příběh o lidech, kteří reagují na události tak, jako by to udělal každý. 95%

Den poté (2004)

Film jsem viděla znovu asi po 7 letech a musím říct, že jsem se neskutečně bavila. Mně prostě Emmerichova klišé nevadí. Představa doby ledové mě fascinuje a tady ji vidím přesně tak, jak si ji představuju. A pardon, ale Quaidův hrdý pohled na synka, co sbalil holku svých snů, je prostě parádní :-) Pro to "překvapení" po 7 letech, ač je to cca 10. zhlédnutí, zvedám ze 3 na 4*. 90%