• Fantasy

Jak jsem poznala tvého otce (2022) (seriál)

Jak by se dalo vyřešit dilema, jestli je to sequel nebo "vykrádačka"? Nekoukala jsem na to s velkým očekáváním. První 3 díly se herci rozjíždí (což ale třeba ve Friends vidíme také). Ale nakonec musím říct, že jsem poslední díly sledovala s napětím a přestože to není tak brutálně efektní a vtipné jako HIMYM, jsem zvědavá, co bude dál. Připadá mi to vtipné, role mi připadají autentické (některé zcela, některé méně, průměrně tak 70 %). Asi bych dala běžně 3 hvězdičky, ale tady mi seriál připadá podhodnocený, když to porovnám s jinými. Problém je tu jen to, že je to volné pokračování HIMYM a lidi už vědí, že té kvality se volným pokračováním dá dosáhnout těžko, a proto myslím, že ho hejtují. Myslím si, že si to seriál nezaslouží a že je tam spousta "zlata", které se už v první sérii zlehka těží a v budoucnu ještě vytěží. 68 %

Pozemšťan (2007)

Začátek mě rozesmival tou hudbou z The Sims a kamerou kanadského becka. Ale nakonec z filmu vzešla úžasná myšlenka, se kterou jsem se zkrátka ještě nesetkala. Obecně film doporučuji, protože podobný námět jsem ještě zpracovaný neviděla a poslední třetina filmu mě naprosto uchvátila.

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál)

V krátké době jsem zhlédla celý originální seriál v originálním znění a hned na to si znovu pustila A Year in the Life, abych ho mohla trošku objektivně ohodnotit. Připadá mi, že je to tak trochu celé "pushed". Ten seriálový humor je tady tak nějak dotlačen na nesprávných místech, přičemž jediné místo, kde jsem cítila ten svěží humor, je Lukova cedule v bistru hned na začátku zimního dílu. Některé scény mi přijdou absolutně trapné, např. rozdávání novin a úděsný úvod setkání Brigády života a smrti. Určitě tomu nenahrává ani kamera, která je "filmově akční", což na mě působí nepřirozeně a zde nesympaticky. Navíc mi tu chybí nějaká vyváženost emocí. Celé to vyznívá strašně depresivně, jako by život všech končil. Na druhou stranu pro opětovné sledováni seriálu je strašně zajímavé vědět, jak postavy dopadnou, např. když vzpomenu, jak Rory tlačila Deana ke studiu, jak upřednostnila kariéru před vztahem, a samozřejmě život Emily, který je společně s Jessovým pro mě nejzajímavější a nejsmysluplnější. No a na závěr musím říct, že narozdíl od prvního zhlédnutí muzikálu jsem se při tom druhém strašně nasmála.

Circle (2015)

Prosím, napište mi někdo do zpráv pointu filmu.

Láska se zárukou (2020)

Ten nápad je skutečně dobrý, ale film bohužel zabředl do neskutečného romantického patosu. Připomnělo mi to fiktivní film Wedding Bride ze seriálu How I Met Your Mother. Akorát v Love Guaranteed to myslí vážně.

Já, legenda (2007)

První polovina mě naprosto pohltila atmosférou. Ta druhá mě pak totálně zklamala vývojem událostí a nelogičností.

Osudná předtucha (2014) (TV film)

Špatný střih, špatná kamera, špatné obsazení, špatný scénář. Občas je to jako komedie, ovšem proložená hudbou ve stylu Resident Evil Marilyna Mansona. I tak dávám 50%, protože u toho můžete uklízet a závěr je celkem dobrý.

Armageddon (1998)

Já nechápu komentáře typu "Je to patos" a "cliche" a tak podobně. Já myslím, že by na to měl člověk nahlížet z toho pohledu, že film byl natočen koncem 90. let. Stejně jako nemůžete srovnávat výpravu a závěr Blízkých setkání s dnešním pojetím filmových mimozemšťanů, nelze hodnotit míru patosu dnešními limity zde. Tenhle film je zkrátka naprostá klasika. Nedá se s ničím srovnat.

Děsivé probuzení (2015)

Tohle nemůžete hodnotit v racionální stupnici. Je to totální déčko: neustále hrající hudba podobná té v Kauflandu, události předvídatelné a rádoby "psycho" kamera. Právě proto mě to ale baví. Můžete u toho snídat nebo uklízet, jelikož vám toho z filmu moc neunikne, resp. nevadí, když se tak stane.

Nenasytná (2018) (seriál)

Do první poloviny první série jsem byla nadšená z humoru, který je tak absurdní. Díky tomu člověk postavy nesoudí, jen se nechává unést na pohodové vlně. Po čase se ale ze seriálu stává takové psycho drama, které je sice zajímavé, ale na humor téměř úplně zapomíná. Vyvolává to ve mně zbytečné napětí a postavy mě začínají štvát.