• Sportovní

Donnie Darko (2001)

9/10 Opravdu velmi osvěživá podívaná. Po dlouhé době se ke mě dostalo něco, co vybočuje z řady, něco, co je originální, tajemné a velice atraktivně podané. I kdybych si odmyslel geniální scénář a celý příběh, který každému zvídavému člověku nedá pořádně dlouho spát, tak mi zbude vizuálně nápaditý snímek s lehkostí předkládající nejsložitější zápletky. Nemůžu nezmínit scénu, kdy Donnie poprvé ve filmu vstoupí do školy - ladnost s jakou nám režisér představí v jedné scéně hned několik ústředních postav, je ohromující + skvělá hudba... prostě neodolatelné. Polemizace na téma: o čem to je? co tím chtěli naznačit? kde se to a to tam vzalo? přenechám k tomu připraveným diskuzím... Na závěr chci jen velice vřele doporučit. Kdo se na film nebude dívat jen jako na nějakou teenagerovskou koninu, nejspíš bude uchvácen stejně jako já.

Distrikt! (2004)

7/10 Vizuálně netradičně a velice originálně zpracované dílko. Obsahově asi nikoho neuchvátí, ale má své světlé momenty. Již zmíněná animace působí velice zvláštně, místy až komicky, autoři zde uplatnili nepřeberné množství nápadů a zajímavých záběrů. Celou hodinu a půl mě bavilo ty vystřihované, nemotorné, někdy 2D, někdy 3D postavičky sledovat. Nyocker podle mého názoru stojí za shlédnutí už kvůli svému zpracování, škoda jen, že svůj ohromný potenciál nedokázali tvůrci proměnit v trochu hlubší a promyšlenější podívanou. Třeba se dočkáme i nějakého hodnotnějšího dílka v podobném kabátě...

Prázdniny v Římě (1953)

9/10 Před shlédnutím tohoto výjimečného kousku už jsem o něm slyšel tolik různých pochvalných a opěvujících hodnocení, že jsem se obával určitého zklamání. Ale nepřišlo a musím jednotlivým lidem dávat za pravdu: Audrey Hepburn je nádherná, roztomilá a velmi dobrá herečka, Gregory Peck jako klasický představitel mužných rolí zde také opravdu pasuje a dohromady jim to na plátně skvěle klape. Celkově jsem se u filmu nasmál, skoro i zaplakal a hlavně se "královsky" pobavil ;) Díval jsem se v originále, takže jsem neslyšel tolik omílané gagy z českého dabingu (např: vy jste taky buchta pane Bradley, atd...) ale originální hlasy herců za to opravdu stály (zvláště u Audrey Hepburn), a taky ona královská přenádherná angličtina.

Podraz (1973)

9/10 Skvělá titulní herecká dvojice Redford, Newman a promyšlený scénář, to jsou pro mě hlavní dva pilíře tohoto filmu. Je to pro mě další z perfektních starších filmů, u kterého si říkám, zaslouží si to moře tuctových paskvilů produkovaných v současné době pojmenování "Film" ? Takovémuto dílu lze jen těžko něco vytknout, bavil jsem se celou dobu a odešel jsem z pocitem určitého povznešení a radosti.

Vítejte v džungli (2003)

6/10 Jedna z mála akčních blbáren, která si mě tak trochu získala. Vizuálně atraktivně zpracované, bojové scény originální, šťavnaté a s dost dobrým ozvučením. Doporučuji jako nenáročné a zábavné odreagování.

Kráčející skála (2004)

1/10 Tak tento kousek jsem zhlédl jen ze zvědavosti, odkud že se vzal ten nový Rambo The Rock. Dostalo se mi velmi průměrné podívané s minimem nápadů (snad jen Rockova weapon of choice: jíž byl kus dřeva). Další zvědavce bych odkázal na Rockův povedenější kousek: The Rundown, rozhodně není tak fádní a dá se považovat za plnohodnotný film.

Ryba jménem Wanda (1988)

8/10 Pozvolný začátek mě příjemně navnadil a hlavně jako skalního příznivce Monty Pythonů nepustil od obrazovky lákadlem v podobě dvou mých oblíbenců (John Cleese a Michael Pailn) ve světle, v jakém jsem je do té doby neznal. Ovšem jakmile film pečlivě seznámil se svými hlavními aktéry, začal nářez - smršť skvělých gagů a komických výjevů v podání opravdových mistrů. Kevin Kline u mě fakt zabodoval a oba ex - Pythoni zahráli natolik skvěle, že mi ke konci už ani nepřišlo, že se dívám na dva mistry absurdního humoru.

Růžový panter znovu zasahuje (1976)

8/10 Svého času jsem tento místy až přihlouplý styl humoru přímo hltal, teď z odstupem času už určitě plné hodnocení nedávám, ale stále si komisaře Clouseaua držím v úctě ;) Protože, když mě nějaký film donutí přirozeně se smát a nahlas, tak jdou všechna měřítka stranou.

Samuraj (2003)

7/10 Své konkurenci určitě nedal zabrat jako například Hrdina, ale pořád tento snímek považuji za nadprůměrný. Místy mi připadl trochu zdlouhavý, ale na druhou stranu dokázal být i opravdu vtipný, což mě u takovéhoto filmu mile překvapilo. Velice příjemný bonus byla taneční scénka na konci filmu (s opravdu skvělou hudbou)

Tygr a drak (2000)

8/10 První film tohoto žánru, který jsem viděl a možná právě proto ho hodnotím stále nejvýš i když už po něm přišlo mnoho dalších, třeba i vizuálně vyspělejších. Svou roli zde hraje i fakt, že film zdaleka není jen o bombastické podívané složené z nikdy nekončící smršti soubojů, ale taky o lásce, nenávisti a v neposlední řadě nádherných záběrech přírodních krás.