• Sportovní

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

3/10 Its just pretty people... running. And thats the brilliance of the show :))

Bulšit (2001)

5/10 Když už teen movie, tak pořádně ;) některé songy jsou fakt nářez... "I just jerked off to your french toast" __ Možná jako parodie všeho co nám úžasný byznys barbinek a kenů nabízí, si to zaslouží ty 3 hvězdy.

Pluto Nash (2002)

6.5/10 Kdybych věděl, že tohle má být nový sci-fi hit a že to Eddie Murphy myslí naprosto vážně, tak bych s hodnocením po shlédnutí byl možná úplně jinde. Já jsem se na to ale díval s pár kámošema, dobře naladěn a v první řadě s vědomím, že jde o komedii, ne-li přímo nějakou ujetou parodii. A nebojím se přiznat, že jsem se fakt bavil... pár solidních gagů tam bezpochyby je a celkově to rádoby "futuristické prostředí" působí velice komicky. Takže jestli se někdo z kdoví jakých pohnutek na toto dílko chystá a chce se vyhnout velkému znechucení, tak já radím vypnout všechny míry a předsudky a nastražit pouze čidla na nenáročné blboviny ;)

Mělký hrob (1994)

8/10 Jediné, co mi trochu u Shallow Grave vadilo, je fakt, že jsem neměl dost prostoru, aby se mi všechny postavy stihly včas dostat pod kůži, což mi občas ubíralo na intenzitě zážitku. Hned několik dalších prvků mi ale tenhle nedostatek vynahradilo. Jednak to byly pěkně zpracované proměny jednotlivých postav v závislosti na získaných penězích. Taky celková atmosféra, která se s přibývajícími minutami stávala hustší a schizofreničtější, aby na konci vybuchla drastickým krveprolitím. A v neposlední řadě musím říct, že jsem nikde jinde neviděl realističtěji zachycenou fyzickou bolest, než tady v podání Ewana McGregora. Danny Boyle si bez pochyby zaslouží díky za oba jeho skvosty (Trainspotting, Shallow Grave), ala také za to, že nám přinesl Ewana McGregora.

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

7/10 Celkem povedená taškařice. Spousta perfektních gagů, animace (stejně jako u seriálu) velice zábavná + Mr Hasselhoff jak ho asi neznáte ;) Doporučuji pár dílů seriálu napřed, pro lepší seznámení s charaktery. (pohraničníci se sklony ke Country mě fakt dostali do kolen ;)

Vrchní, prchni! (1980)

9/10 Je toho velice málo, co z dílný zlatých českých ručiček (co se týče filmu) mám opravdu rád. Ale tohle je fakt bomba, za takovéto scénáře bych rozdával ceny. Kdo může popravdě říct, že ho během filmu nelákalo nalepit falešný knírek a jít zkasírovat pár nic netušících zákazníků, či přímo celou svatbu ;)

Moulin Rouge (2001)

10/10 Muzikál !?! To by mě museli tahat do kina v okovech. Tak tento můj nechutný předsudek se začal vytrácet jednoho pěkného odpoledne. Několik týdnů zpátky jsem byl u kámoše, jen si tak nevině půjčit nějaké CDs, netušíc, že v ten den se stanu obětí další mánie. Přijdu k němu a náhodou zahlédnu scénku s Elephant Love Medley, sotva mi v uších zaznělo I was made for lovin' you... jsem byl jasný. Hned jsem si filmek, z do té doby "zapovězeného" žánru půjčil, a jedním dechem ho zhltnul__ U žádného filmu jsem necítil tolik proudící energie, pozitivní nálady a nikdy nekončícího rytmu. Například při scéně, kdy "evil Dukeovi" poprvé popisují o čem Spectacular Spectacular bude, jsem se přistihl, že mě ty zběsile veselé tanečky roztahují koutky od ucha k uchu a nenechají mě bezhnutí sedět. A ty barvy! Ty kostýmy! To hýření! __ Co mě však přesvědčilo ze všeho nejvíc, že muzikál MÁ něco do sebe, byl fakt, že zpěvem vyjádřené emoce jsou o tolik silnější. Cítil jsem se mnohem víc součástí vypjatých momentů, které byl místo dialogu odzpívány (za všechny: El Tango De Roxanne, Your Song, Elephant Love Medley) Chtěl bych na tomto místě vyzdvihnout Moulin Rouge jako nejintenzivnější romantický film... ale vzhledem k několika nezpívaným veledílům, kterých si také moc vážím, to neudělám. Takže jen řeknu, že kdo má problémy užít si naplno nějaký "romanťák", tak tohle by mohla být cesta. __ Ano, uznávám, že si tady autoři někdy až nebezpečně zahrávají s kýčovitostí. Na to lze říct jen - nechte tento pestrobarevný kouzelný kolotoč, ať vám jakékoli pochyby svou odstředivou silou vyžene z hlavy ;) __ K uchvacující ústřední dvojici dodávám jen - jakékoli zvučné tóny v jejich podání ve filmu uslyšíte, tak vězte, že to je jejich vlastní zpěv. __ Muzikál Mouling Rouge ?!? Tak to by mě museli tahat z kina v okovech ;)

Mládí (1992)

6/10 Pěkný film o mladých lidech a jejich osobních problémech a radostech. Těžko mu něco vytknout, běžel hladce, zábavně, ale pro mě jaksi nevýrazně. Nelituji času stráveného u tohoto Croweova ranného dílka, ale nepřišlo mi, že mě něčím obohatilo. Pro Crowovy fanoušky určitě samozřejmost, ale ve srovnání s jinými obdobnými filmy bych asi zvolil konkurenci ;)

My Best Friend's Birthday (1987)

8/10 Tarantino ve svém prvním filmovém počinu - a je to poznat. Každý, kdo zná alespoň něco z dílny tohoto filmového velikána, hned pozná jeho rukopis. Dlouhé působivé dialogy, undergroundové prostředí, atd. Ovšem ještě zdaleka to nedosahuje kvalit jeho následujících snímků (už kvůli hereckému obsazení). Možná bych hodnocení zvýšil, kdybych viděl dílko celé, ale jak jsem se zde dočetl, není to už možné.

Závist (2004)

4/10 Za Jacka Blacka a Bena Stillera dávám 2 hvězdy. Je tam pár slušných vtipů, ale jinak slabé, málo nápadité.