• Sportovní

My děti ze stanice Zoo (1981)

9/10 Jeden z filmů, na které opravdu sedí heslo "jen pro silné povahy". Pro mě šokující a dechberoucí příběh, při kterém jsem nevycházel z údivu. Ať už věk hlavních aktérů, nebo velice působivé a naturalistické záběry mnou opravdu zatřásly od základů. Spolu s Requiem for a dream tvoří tento snímek dle mého názoru "povinnou literaturu" drogové problematiky.

Candy (2006)

6/10 Ve svém žánru určitě lepší průměr. Rozhodně mě po shlédnutí nenchal klidným, ale to je asi z části tím, že mám slabost pro filmy tohoto typu. Ve srovnání s velikánem na poli drogami prohnilých romantických dramat "Requiem for a dream" mi tu ale něco chybělo. Provedení a herecké obsazení bylo velmi podařené, jen škoda, že film nepřinesl něco nového, charakteristického, něco s čím bych se ztotožnil a odnesl si tak trochu víc, než jen příjemně smutnou náladu.

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

8/10 Nevěřil jsem, jak moc se nasměju u kresleného seriálu pro děti. Dialogy a vizuální stránka jasně napovídají, že jde o večerníčkovou záležitost s klasickým morálním ponaučením na konci. Ale právě úžasně povedená a originální animace spolu s komicky přímočarými rozhovory a příběhy tvoří onu nezaměnitelnou zábavnou atmosféru. Když ještě autoři přidají neodolatelného bezmozka Patrika, tak není co řešit. Tato jednoduchá a svižná zábava v desetiminutových porcích mi vždy dodá optimismu.

The Rutles (1978) (TV film)

8/10 Začínám zjišťovat, že ex-Pythoni toho za sebou nechali mnohem víc než jsem tušil. Jedním z opravdu povedených kousků jsou The Rutles. Pro mě znamenjí zejména: 1) Eric Idle snad ještě přirozenější než v létajícím cirkuse 2) Jeho charakteristický humor mě šitý na míru 3) Neodolatelné songy a v poslední neposlední řadě Bill Murray a jeho krátká, ale intenzivní "appearance". To prostě musíte vidět, protože: This is the actual documentary where you will actually learn about the actual musicians actually called The Rutles who are actually playing the actual famous songs.

Ďáblův advokát (1997)

9/10 Razantně vypálená dalekonosná střela, která asi po hodině a tři čtvrtě akcelerace vybuchne v neuvěřitelnou explozi plnou hněvu, údivu, odhalení a ďábelského Pacina. Takto na mě působil tento skvělý snímek, který pro každého skýtá něco. Ať už myšlenku, příběh, či hezkou podívanou. __ "Woman's neck. A no man's land in that battle between the mind and the body."

Zaklínač (2002) (seriál)

2/10 Jen díky promyšlenému, originálnímu a kouzelnému fantasy světu, který dokázal Sapkowski vytvořit v našich představách, jsem obětoval čas na pár dílů tohoto bezduchého torza zvaného "Wiedzmin". Všechny úžasné nápady a zápletky, ba dokonce i některé charakterové vlastnosti hrdinů jsou tímto paskvilem absolutně shazovány. Mnohé klíčové scény působí až komicky, souboje (v knize velmi precizně a odborně popsané) jsou odbyté a choreogrficky opravdu amatérské (což je ve srovnání s předlohou úplná pěst na oko). Zaklínač bez pochyby patří mezi klenoty fantasy literatury, proto upřímě doporučuji vyvarovat se prvnímu kontaku s ním v podobě této grotesky. Raději sáhěte po knihách a těšte se na úžasný příběh, který vám s lehkostí a svižností naservíruje sám Sapkowski.

Mrazík (1964)

8/10 To jsou ty naše klacky ;)

Miluj mě, prosím (2004)

8/10 Vizuálně velice pěkně zpracovaný pohled na člověka zmítaného city v jejich nejsilnější podobě. Hlavně u postavy Alex je až zarážející, co je člověk ochoten v návalu emocí udělat. Jak potom žít s takovým skutkem dál? Každému doporučuju tento moc hezký příběh o lásce, nedorozumění, přátelství a sobectví.

Kruh (2002)

9/10 Mám takovou (většinou velmi žádanou) vlastnost, že se do téměř každého filmu absolutně ponořím a danou dobu prostě žiju uvnitř onoho filmu, plně podléhaje jeho zákonům a pravidlům. Což mě v případě "The Ring" stálo jeden filmový žánr. __ Poté co jsem uprostřed noci sám doma shlédl tento velmi intenzivní (viz. scéna s koněm na palubě), napínavý a strašidelný snímek, jsem zůstal jako paralyzovaný sedět na místě. Na následující asi hodinu strávenou v iracionálním strachu z jakéhokoli šustnutí opravdu nerad vzpomínám. __ Bylo to právě tehdy, kdy jsem si řekl, že od filmů čekám něco úplně jiného, než uměle navozený pocit obav a strachu. Vím, že se asi o něco připravuju, ale já si už prostě horor neužiju (až na vyjímky už se taky na žádný nechystám).

Mladí muži za pultem (1994)

9/10 Pro mě nejlepší Smithovo dílko. My girlfriend sucked 36 dicks !!! In a row??? Prostě sem tomu propadl a všechny jednotlivé geniální postavičky jsem si zamiloval.