Wrestler (2008)

Až dokumentární zpracování příběhu jednoho kdysi slavného wrestlera v důchodu, kterého úžasně ztvárnil Mickey Rourke. Randy "The Ram" Robinson má moje sympatie ať už se do krve bije v ringu, prodává s pytlíkem na hlavě šunku v supermarketu, nebo se nemotorně snaží sblížit s dospívající dcerou. Thumbs up, Darrene!

Calcium Kid (2004)

Orlando Bloom je mlíkař. Jezdí si se svou dodávkou po sousedech a nešetří průpovídkami, které jsou totálně mimo mísu. No a pak tam ještě běhá navlečený v oblečku ušitém z britské vlajky. Trapas – co víc říct. (Zlatý metrosexuální elf!)

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko se nehodnotí, nevysvětluje. Tak mi to kdysi řekl jeden kamarád a měl pravdu. Donnie Darco prostě je.

Určitě, možná (2008)

Will Hayes byl v roce 1992 venkovský balík, který neznal Kurta Cobaina a chtěl se stát prezidentem Spojených států. V roce 2009 se rozvádí se svou ženou a při té příležitosti vypráví své osmileté dceři (velice roztomilá a velice přemoudřelá Abigail Breslin) příběh à la How I Met Your Mother. Kolem Willa se točily tři důležité ženy – jeho školní láska, blonďatá Emily (Elizabeth Banks), žena vamp Summer (skvělá Rachel Weisz) a rozpustilá April (nepitvořící se Isla Fisher). Která je ona Matka? Netradiční uchopení příběhu, výborní herci, povedené dialogy… to všechno ze začátku nasvědčovalo, že se jedná o příjemnou romantickou komedii (i když komedie není úplně dobrý výraz, komediálního na Určitě, možná totiž není skoro nic), bohužel začíná film v půlce ztrácet tempo (no dobře, občas vyloženě nudí) a na konci nezbyde nic víc než průměrný romantický film (nenadchne, neurazí je sice klišé, ale tady platí na sto procent). Ovšem na zimní odpoledne velmi dobré! (a v některých momentech dokonce hrozí pěkně silné dojmutí!)

Skafandr a motýl (2007)

Úžasná kamera, úžasná hudba, úžasný Mathieu Amalric. A to není všechno. Úžasného je tam toho totiž mnohem mnohem víc. Původně měla role Jean-Do Baubyho patřit Johnnymu Deppovi, ale i když mam Deppa ráda, je jenom dobře, že se tak nestalo. Snímek by pravdepodobně po přesunu do amerického prostředí ztratil něco ze své autenticity a to by byla velká škoda. Silný emociální náboj docílený těmi nejjemnějšími prostředky. Takže enjoy a dont kiss it goodbye!:)