Nebeští jezdci (1968)

neuvěřitelně silnej film, kdy s naprostou lehkostí výkonu herců zůstáva jen mráz na zádech, slza v oku a sevřená pěst. jeden z nejlepších válečnejch filmů nejen český kinematografie, ale celosvětový.

Zahřívací kolo (2006)

nevím proč, ale mám takovej divnej pocit, že v tom filmu něco chybí. jak kdyby vystříhal nějaký zásadní zlomový bo sdělující momenty. knížku sem nečetla, tak nevim... nicméně krom soundtracku a přiměřenýho výkonu jamese mcavoye tendle film jen tak prochází :) nic. občas náznak komedie, jinak vlažná voda. neurazí, prostě to po hodině a půl skončí :)

Ztraceno v překladu (2003)

je být sám... a být sám. bill murray se svým jediným a naprosto jedinečným výrazem proplul krásným filmem. a scénka natáčení reklamy mě málem zabila :))

Babí léto (2001)

ač postava brodskýho jeví se poměrně sobecká a jeho recese jsou poněkud neomalený... smutně musím konstatovat, kéž by si každej uchoval životní nadhled i v pokročilém věku...

Pianistka (2001)

fujtajbl... to je psychárna skutečně vysokého kalibru. ze vztahu matka-dcera mi běhá husí kůže a hlavní.. hrdinka?.. to je vopravdu moc. jeden z filmů, u kterýho celou dobu přemejšlím, proč to radši nevypnu. ale nemůžu to udělat...

Funny Games USA (2007)

no, skutečně velice odpočinkový film... asi bych se na to potřebovala podivat ještě jednou, ale nevim, jestli chci :)

Klub odložených žen (1996)

holčičí film pro střední až mrtvé křehčí polovičky (a nejspíš křehké polovičky i homosexualních) párů :)) přičemž mladší generaci to určitě taky donutí k ňákýmu tomu příslibu do budoucna. proč ne, všechny herečky to zvládly a podle mě se i dobře bavily... nápad super. až na to občasný zbytečně afektovaný přehrávání to je super oddechovka a hraje na správnou strunu. a myslím, že moje maminka se mnou souhlasí :)

Juno (2007)

to je prostě milej lehkej film. v tomhle případě použiju možná i moje neoblíbený zdrobnělinky: filmík. žádný velký drama, žadný těžký vzkazy, odkazy a filosofování. prostě přiběh. jak začne, tak skončí, zůstane pouze příjemnej pocit, nejspíš z hudebního doprovodu a výkonu ellen page

Jmenuji se Sam (2001)

teda patetický až za hrob, vo tom žádná. slz, že by člověk vytopil sousedy.... nicméně herecký výkon seana??? to mě skutečně rozsekalo! takže tydle 4* patřej tak nějak asi mýmu dojetí, naději a sean penn je zdrojem :)

Dokaž to! (2008)

mno, zlatej flashdance. jako filmové pozadí při uklidu, vaření či žehlení je to ideální. jinak je to teda dost tragédie. i když nevím, nejsem zrovna diskotyp, třeba to někým hne :) nicméně kýč jak prase plný krásných inteligentních lidí na svém místě, kde i zlo je převlečené dobro a majitelka tanečního klubu mluví jak dalajlama :))))